Poznávací zájezd, který vám během týdne představí všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie. Pohoda a řada skvělých zážitků s doprodovem znalého česky mluvícího průvodce, vychutnáte si  skalní město Petra, noc v poušti, křižácké hrady, biblická místa i skvělou místní kuchyni kuchyni.  Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie klientů, trasa není fyzicky náročná a je myšleno i na relax u Mrtvého a Rudého moře.  Teploty můžete očekávat kolem 30-35C, teplota vody je po létě perfektní – v Mrtvém moři si užijete i 30-32C, Rudé moře 26-28C.

V CENĚ JE  ZAHRNUTO

Přímý let z Prahy a zpět, 4 hodiny

Jordánské vizum

Transfery klimatizovaným autobusem

6x ubytování ve 4*- hotelu s polopenzí formou bufetu, lahev vody a kávový, čajový servis na pokoji v ceně

1x noc v pouštním kempu (tradiční stany, s klimatizací a koupelnou), polopenze formou bufetu s tradiční beduínskou večeří  zarb

Lokální a český průvodce

Komplet vstupy   na program  “to musíte vidět”:

Amman – citadela, římské divadlo a vlastivědná muzea

Jerash – Pompeje Středního Východu -velkolepé archeologické naleziště doby římské

Madaba – kostel sv. Jiří s mozaikovou mapou

Nt. Nebo – vyhlídka na Mrtvé moře a okolí

Plážový servis hotelu u Mrtvého moře

Hrad Kerak

Skalní město PETRA

Jeep tour ve Wadi Rum 2 h

Plážový servis hotelu u Rudého moře

 

Můžete si doplatit ( z našeho pohledu ne každý se chce zúčastnit)

noční prohlídku Petry – Petra by night show

pozorování noční oblohy výkonnými teleskopy ve Wadi Rum

bublinový stan ve Wadi Rum

potápěčské aktivity v Aqabě

loď s proskleným dnem v Aqabě

TERMÍNY

20.09.-27.09.24(41 990,-, přílet /odlet Ammán)

27.09.-04.10.24(41 990,- přílet /odlet Ammán)

04.10.-11.10.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

11.10.-18.10.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

18.10.-25.10.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

25.10.-01.11.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

26.12.-02.01.25 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

360° zážitek

PETRA

Den 01

Přílet do Jordánska

Přímý let z Prahy 4  hodiny do Jordánska – Ammán. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do centra Ammanu. Ubytování hotel 4* (Sadeen, Strand, apod), večeře.

Den 02

Amman, Jerash

Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Abdullaha II.  Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde s nejdůležitějším archeologickým nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Návrat do Ammanu,  večeře, 2. noc v hotelu.

Den 03

Madaba, hora Mt. Nebo, Mrtvé moře

Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a nachází se na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel  (Ramada, Grand East) u Mrtvého moře, večeře.

Den 04

Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night show

Po snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze.  Následuje přejezd do  údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru.Den můžete zakončit fakultativní  noční show v Petře při romatickém osvětlení tisíci  svíček . Ubytování hotel Wadi Musa / Little Petra, večeře.

Den 05

Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času.

Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na  lahodnou večeři z místních specialit – zarb a párty v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Zábava není organizovaná. Bavte se podle vlastní chuti při místních tancích nebo posezení s čajem a vodní dýmkou.

Pokud se chcete přiblížit mimořádné místní hvězdné obloze, doporučujeme  využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem  s profesionálním hvězdářským výkladem.

Ubytování v tradičním beduínském kempu bude dvoulůžkové, s klimatizací a koupelnou.

Den 06

Wadi Rum jeep safari, Aqaba

Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi z thamudeanských kmenů, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony. Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře.  Ubytování hotel  Aqaba ( hotel Marina Plaza 4*, případně Lacosta 4*), večeře.

Den 07

Aqaba, den u Rudého moře

Po snídani si užijte svůj den u Rudého moře – v ceně hotelu máte vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach, případě Saraya beach se slunečníky, lehátky a sladkými bazény, kde si můžete užít plavání a  šnorchlování. Můžete se vydat na procházku v přístavu, nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhu a  posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší  poznávací cesty. Ubytování 2. noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy (přímý let 4 h, kabinové zavazadlo, 20 kg  odbavené zavazadlo), jordánské vízum, dopravu klimatizovaným autobusem s wi-fi a wc, 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu podle zvolené kategorie, 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje, standard tent) Wadi Rum se snídaní a tradiční  večeří, průvodce v češtině, všechny vstupy na program (Jerash, Amman – Citadela a Down Town – římské dvadlo s vlastivědnými muzei, Mt. Nebo, Madada – mozaikový kostel,hrad Kerak, Petra , jeep tour Wadi Rum, vstup na privátní pláž v Aqabě), zákonné pojištění CK, DPH.

 

Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech lišit a budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 4* s kvalitními službami a polopenzí formou bufetu.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 7500,-

Bublinový stan  ve Wadi Rum: 2000 Kč/os

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 1280,- Kč/os.

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt

Fakultativní výlety:

Petra by night – 35 USD

Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem – 35 USD

Potápění ze břehu v Aqabě  2-3 hodiny, ponor 40 min ( vhodné i pro úplné začátečníky) – 55 USD

Šnorchlování ze břehu nebo z lodi v Aqabě – 35 USD

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

20.09.-27.09.24(41 990,-, přílet /odlet Ammán)

27.09.-04.10.24(41 990,- přílet /odlet Ammán)

04.10.-11.10.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

11.10.-18.10.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

18.10.-25.10.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

25.10.-01.11.24 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

26.12.-02.01.25 (41 990,- přílet /odlet Ammán)

děti 2-12 let 34 990,-

děti do 2 let zdarma

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu