Marrákeš, pohoří Atlas, výlety a koupání v Agadiru

Marocká mozaika – zážitkový i odpočinkový  pobyt v další z pohádkových destinací Tisíce a jedné noci.
Zájezd jsme sestavili pro ty, kteří si chtějí odpočinout, ale na pláži vydrží max 3 dny a touží po atraktivních výletech, které už jsou rovnou zakomponované do programu.
Program se odehrává  v pulzující Marrakeši, v podhůří Vysokého Atlasu u vodpádů Ourika a v přímořském Agadiru. Pokud si chcet zpestřit odpočinkovou dovolenou o další výlety, je možné mozaiku doplnit o Essaouiru, výlet do pouště či opuletní gurmánskou show.
Letíme přímým letem z Prahy a zájezd doprovází český průvodce.
Covid podmínky
Od 1.10.2022 bez podmínek pro očkované i neočkované

TERMÍNY

červen

24.06.-01.07.23 – LM 21 990,-

červenec, srpen

01.07.-08.07.23
22.07.-29.07.23
29.07.-05.08.23

05.08.-12.08.23
26.08.-02.09.23

září

16.09.-23.09.23
23.09.-30.09.23

ZÁKLADNÍ INFO

  • Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary.Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat, pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně od 1.10.22 není podmínkou pro vstup do Maroka  očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.

Den 01

PŘÍLET DO MAROKA –  MARRÁKEŠ

Let z Prahy do Agadiru v odpoledních hodinách, transfer do hotelu v Marrakeši.

Hotel v centru města Zalagh Kasbah 4*, večeře

Hotel, Dead Sea

Hotel Zalagh Kasbah 4*

Den 02

MARRÁKEŠ – prohlídka města

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, které je nejnavštěvovanějším místem města, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci. Zavítáme i do zahrad Majorelle a muzea Yves Saint Laurenta.

Marrákeš – 2. noc hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 03

VÝLET do pohoří ATLAS, vodopády OURIKA

Snídaně. Odjezd do podhůří Vysokého Atlasu k vodopádům Ourika (cca 1 h autobusem z Marrákeše) s nádhernými výhledy na vrcholky Atlasu a lehkou turistickou cestou k vodopádu  (túra cca 2 h – 7 km). Po pěším výletu si užijete posezení v barevných restauracích u lahodného tajinu a sladkého čaje, folklorní představení a možnost focení v tradičních krojích.

Návrat do Marrákeše – 3. noc, hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 04

MARRAKÉŠ volný den a doplňkové výlety

Užijte si Marrakeš podle svých představ nebo se s námi můžete vypravit na další výlety, které  se platí delegátovi na místě – vyberete si podle momentální nálady.  Marrákeš 4.noc, večeře

VÝLET DO ESSAOUIRA – celodenní výlet, při kterém Vás čeká návštěva starobylé pevnost a přístavu, vlny oceánu a pláž Jimmiho Hendrixe a malebné uličky a bary s živou hudbou.Prohlídka města s průvodcem, osobní volno          Cena:  38 USD

VÝLET DO POUŠTĚ AGAFAY – jen 45 minut jízdy z Marrakeše  je vzdáleno dobrodružství při objevování  pouště Agafay, kde si můžete užít jízdu na čtyřkolkách ( řídíte sami nebo s řidičem) nebo  velbloudech          

  • Cena výletu do pouště + 1 hodina na čtyřkolkách: 48 USD
  • Cena výletu do pouště + 1 hodina na velbloudech: 60 USD

HAMMAM – tradiční očistný rituál s koupelí a masáží   Cena: 30 USD hammam 40 min / 60 USD s masáží 1,5 h

OPULENTNÍ GURMÁNSKÁ VEČEŘE o 6ti chodech s nápoji a tradiční noční show v restauraci Fantasia Checz Ali Marrakech  (19:00 – 01:00h)  

Cena: 80 USD včetně transferu z/na hotel

 

Den 05

MARRAKÉŠ  – AGADIR

Po snídani  se vydáte zpět k moři do Agadiru, abyste si odpočinuli v tradičním přímořském letovisku. Hotel Oasis Spa 4*, večeře

Den 06+07

AGADIR – koupání a odpočinek

Po snídani volný den na koupání a návštěvu města. Večeře

Hotel Agadir 4* - Oassis Hotel and Spa 4*

Den 08

Odlet do Prahy

Snídaně, v odpoledních hodinách odlet přímým letem do Prahy

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Agadir  a zpět se Smartwings (zavazadla 8+23 kg), asistenční služby na letišti při odletu a příletu,   7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích , transfery klimatizovaným autobusem, zastávky a vstupy na uvedený program (Marrákeš, Ourika), český  průvodce

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 5500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os

Doplňkové výlety

Povinný příplatek na místě : spropitné/bakšišné pro místní služby (řidiči, průvodci, recepce) 35 USD/os starší 12 let/pobyt

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany ( onemocnění, vážné osobní důvody atd) ? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna prori úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

červen: 21 990,-

červenec – září:  26 990,-

 

 

červenec, srpen, září : 26 990,-

 

 

Rezervace – mám zájem

Offline verze zájezdu