Cesta srdcem Maroka
Zážitkový poznávací zájezd, při kterém se dostanete do míst, která tuto kouzelnou zemi  proslavila.
Zamíříte  do Casablanca a do mešity Hassana II., která se pyšní nejvyšším minaretem na světě, do hlavního města Rabat i “Modrého – zakázaného –  města” Chefchaouen, Meknes se slavnými branami i do barvírny kůží a  látek ve Fezu . Dále vystoupáte do pohoří Atlasu s návštěvou ksaru Ait Ben Haddou, který  je jednou z nejúchvatnějších místních  památek a budete pokračovat na Saharu – s nocí v poušti mezi dunami  –  do měst Merzouga a Ourzazate. Navštívíte  světoznámá filmová studia Atlas a místa, kde se odehrávala řada slavných filmů jako Hra o trůny, Mumie, Kleopatra nebo Laurence z Arábie. Na závěr vás čeká medina v Marrakeši, kde se můžete těšit na žongléry s ohňem, voňavé koření, arganový olej a atmosféru z pohádky Tisíce a jedné noci.
Ač se jedná o velmi atraktivní cestu vonící dálkou a expedicí, služby v ceně jsou komfortní – ubytování ve 4* hotelích s polopenzí, všechny vstupenky na program jsou již v ceně, výklad zajistí český průvodce.

S potěšením Vám též oznamujeme, že v dubnovém termínu se na zájezd s námi vydá  i cestovatel a fotograf pan Jiří Kolbaba , který program doplní o zážitky z globálního cestování a radami jak ulovit  krásné fotky z navštívených míst včetně jeho oblíbené pouště.    https://www.theworld.cz/cs/

TERMÍN

12.09.-20.09.24

19.04.-27.04.25

ZÁKLADNÍ INFO

  • Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary.Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat, pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně od 1.10.22 není podmínkou pro vstup do Maroka  očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.

Den 01

PŘÍLET DO MAROKA –  Casablanca

Let z Prahy do Casablanca s 1 přestupem. Transfer na hotel , večeře.

Ubytování hotel NEW HOTEL Piscine Wellness & Spa , Casablanca

Den 02

CASABLANCA – RABAT – CHEFCHAOUEN

Po snídani navštívíte mešitu Hassana II, která se pyšní nejvyšším minaretem na planetě a celkově je to 3. největší mešita na světě. Je vystavěna na pevnině a vybíhá do moře, o čemž vás přesvědčí pohled prosklenou podlahou.  Je to nejdna z mála mešit přístupných nemuslimům.  Dále navštívíme Rabat  – historickou chellah Necropolis a  ruiny římského města uprostřed krásných zahrad.  Den zakončíme v Chefchaouenu – v zakázaném městě -kam ještě koncem 20. let minulého století nesměli vstoupit křesťané. Chefchaouen vás nadchne jedinečnou modrobílou architekturou, polohou města mezi horami i unikátní atmosférou, která potěší každého cestovatele – dobrodruha.

Ubytování Dar Ba Sidi and Spa, večeře

Den 03

CHEFCHAOUEN – MEKNES – FEZ

Po snídani  bude čas patřit Chefchaouenu v podhůří pohoří Rif, které je poslední hradbou před Středozemním mořem a Pyrenejským poloostrovem. Chefchaouen je známý svou Medinou se stinnými uličkami, nabílenými domy s tyrkysovými dveřmi, okny z tepaného železa a taškovými střechami. Na trhu potkáte  tradičně oblečené  obyvatele s typickými slaměnými klobouky.

Odpoledne se vydáte do Meknes, abyste viděli legendární bránu  Bab Mansoure, královské stáje a židovskou čtvrť.  Dále pokračujeme do Fes, kde nás čeká další program.

Ubytování hotel Fes Inn, večeře.

Den 04

FES

Dnešní den patří FES- nejstaršímu kulturnímu a duchovnímu městu Maroka. Vratíte se o šest století zpět do středověkého světa , jehož dlážděné ulice jsou plné starověkých mešit a  zeleně glazovaných minaretů . Úzké dveře se otevírají do soukromých světů a odhalují poklidná nádvoří pokrytá vyřezávaným cedrovým dřevem, zářivě barevnými mozaikovými dlaždicemi a štukovými ornamenty.  Ve Fesu zahalené ženy spěchají křivolakými uličkami, osli si dávají na čas a hrdí řemeslníci vyrábějí předměty podobně jako jejich předkové před staletími. Navštívíte Bouanania a Attarine Medrassa,  koželužnu Chouara – největší ze  3 koželužen ve městě, která je též pod patronací světového dědictví Unesco. Odpoledne pokračujete na trh a Fez Jdid. 

Volné odpoledne – odpočiňte si v hotelovém hammamu či při posezení ve městě.

Pro zájemce  doplňkový výlet –  návštěva  v rodinném domě, kde se seznámíte s běžným životem a také  s vámi  připraví tradiční jídlo ( 65  Euro). 

2.noc v  hotelu Fes Inn, večeře.

Den 05

ERG CHEBBI – MERZOUGA  – NOC NA SAHAŘE

Po snídani odjezd do pouště. Projedete malebným lesem cedrů a přes pohoří Středního Atlasu až do města Midelt známého těžbou nerostů.  Moderní svět necháte zmizet za kulisou oranžově zbarvených písečných dun  pouště Erg Chebbi ve chvíli, kdy se  zastavíte v typické saharské vesnici Merzouga.  Západ slunce na okraji Sahary si vychutnáte ze hřbětu velblouda a při jízdě jeepem do pouštního kempu. Duny jsou ohromující, zvláště když si s nimi hraje večerní světlo a vytváří neuvěřitelné barvy. Dnes večer se utáboříte v tradičním stylu s možností ochutnat fantastickou místní kuchyni, zatímco budete sedět u otevřeného ohně a poslouchat tradiční hudbu.

Ubytování pouštní kemp Bivouac Azawad, tradiční večeře .

Berberské stany jsou vybavené vlastní koupelnou, dvoulůžkové ubytování.

Den 06

 OUARZAZATE – TODRA -FILMOVÉ ATELIÉRY ATLAS

Ráno si přivstaňte, abyste si užili možná ten nejlepší východ slunce ve vašem životě, pak si vychutnejte snídani. Po snídani odjezd do Ouarzazate s trasou úžasnými místy –  městečkem Tinghir a soutěskou Todra.  Svůdná krása svěžího palmového háje podél údolí je  známou scenérií s úchvatnými fotovýhledy. Poté projedete  zelenou oázou Skoura, kde se zastavíte na mátový čaj a setkáte se s místními ženami ,které vám ukážou, jak se peče chleba v tradičních hliněných pecích.  Dále pokračujete do města Ourzazate, které  si oblíbili světoví filmaři k natáčení historických a výpravných  filmů. Nebude chybět návštěva filmových studií Atlas, nazývaných často “Marocký Holywood”. Kromě scén ze studií  se v místním prostředí hor, tradičních berberských měst a pouště  odehrával například  film Lawrence z Arábie, Ježíš Nazaretský, Honba za klenotem Nilu, Kleopatra, Mumie či Gladiátor. Studia Atlas jsou co do rozlohy největší filmové ateliéry na světě.

Ubytování hotel Kenzi Azghor, Ourzazate,   večeře.

Den 07

AIT BENHADDOU –  MARRÁKEŠ

Po snídani pokračujete ve své výpravné cestě do hliněného městečka Ait Benhaddou, které se od 11. století téměř nezměnilo a je jedním z nejznámějších míst v Maroku.   Pokud si myslíte, že to místo poznáváte, pravděpodobně ano, protože město má dlouhý seznam filmových a televizních titulů, včetně Lawrence z Arábie, Hry o trůny a Gladiátora. Užijte si procházku křivolakými uličkami starého města a vydejte se na vrchol kopce, odkud si můžete vychutnat výhled na okolní pláně. Následuje odjezd do Marrákeše po silnici Tizen-Tichka.

Večeře a ubytování Marrakeš hotel Kennedy Resort 4*.

Den 08

MARRÁKEŠ

Po snídani prohlídka města s průvodcem, která začíná od mešity Koutoubia a jejího slavného minaretu, který je považován za nejikoničtější památku v Marrákeši. Dále budete pokračovat na návštěvu muzea Dar si Said a paláce Bahia. Po obědě se  vrátíte úzkými uličkami Mediny na trh  a možná budete chtít nakoupit pár suvenýrů nebo si vychutnat omamný ruch na náměstí Djeema-El-Fna, které je nejnavštěvovanějším místem města.

Volné odpoledne.

Ubytování Marrákeš 2. noc


Den 09

Odlet z Prahy

Snídaně, transfer na letiště, odlet v odpoledních hodinách  s přestupem ve Vídni do Prahy, návrat ve 21:50

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha –Casablanca a Marrakeš – Praha  (zavazadla 8+23 kg), asistenční služby na letišti při odletu a příletu

7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích ,1x ubytování v pouštním kempu s polopenzí (tradiční večeře, snídaně)

transfery klimatizovaným autobusem + denně láhev 0,5 vody

zastávky a vstupy na uvedený program

český a lokální  průvodce

zákonné pojištění CK

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 7800,-

Vstup do mešity Hassana II., Casablanca:22 Euro

Návštěva rodiny s výukou tradičního vaření, Fes: 65 Euro

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140,- Kč/os/den

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 5 USD/ osoba za den

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

 38 590 Kč

 

 

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu