Vydejte se s námi za krásami katalánské metropole s mnoha zážitky v programu.

Během prodlouženého víkendu stihnete vše hlavní –  prohlídku Gaudího katedrály Sagrada Familia, výlet na Montserrat, úžasný Parque Güell, přímořskou atmosféru a bude čas vychutnat si výborné jídlo, víno  a lahůdky z trhu La Boquería.

TERMÍNY

08.08.-11.08.24

26.09.-29.09.24

24.10.-27.10.24

14.11.-17.11.24

Den 01- čtvrtek

PŘÍLET DO BARCELONY

Z Prahy do Barcelony přímým letem v cca 17 h (doba letu 2 h 15 min), v ceně zavazadla příruční +kabinové 10 kg. Transfer do ubytování – hotel 4*.

Ideální začátek pobytu v Barceloně je v tapas baru 🙂 , kde si pochutnáte na lahodných specialitách a výborném vínu.

Den 02- pátek

Sagrada Familia a ta nejznámější místa Barcelony

Po snídani si vyprávíme do Katedrály Sagrada Familia, což je nejvýznamnější Gaudího chrám,, který zatím čeká na své dokončení, ale o to více je oblíbený a vyhledávaný.  Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli dostatečně užít a prohlédnout.  Po prohlídce katedrály se projdeme po hlavním  bulváru La Rambla od Plaça de Catalunya až po Kolumbův památník v přístavu. Jsou zde obchody, květinové stánky, restaurace, potkáte pouliční umělce a nesmíme zapomenout na největší evropský trh s čerstvým ovocem, zeleninou a rybami – La Boqueria, kde ulovíte spoustu skvělých lokálních dobrot.

V podvečer se vyvezeme na  na jeden ze dvou pahorků, na kopec Montjuïc. Nachází se zde olympijský stadion, kde se konala Olympiáda v roce 1992.  Dále se vypravíme k Národnímu muzeu umění, kdeje k vidění  jedna z největších světových sbírek románského umění a dohledneme odtud až na náměstí Plaça d’Espanya.

Večer si užijte podle katalánských tradic – s dobrým jídlem, vínem či v místních barech, nudit se v noční Barceloně  rozhodně nebudete.

Den 03- sobota

Klášter MONTSERRAT a park GÜELL

Po snídani  navštívíme Gaudího park Güell a zastavíme se i u prvního soukromého domu, který Gaudí postavil v Barceloně – Casa Vicens. Poté se přesuneme na vyhlášenou třídu Passeig de Grácia, kde najdete luxusní obchody, ale i další domy od Antonia Gaudího – Casa Milá a Casa Batlló.
Dále se můžete rozhodnout, zda strávíte zbytek dne v Barceloně (individuální program – plavba katamaranem, návštěva akvária, fotbalového stadionu apod. ) nebo se vypravíte  na fakultativní výlet na Montserrat s benediktýnským klášterem, který se nachází zhruba 30 kilometrů od Barcelony a je posazen do skalního masivu Národního parku Muntanya de Montserrat. Byla zde nalezena Černá Madona a Montserrat se stal vyhledávaným poutním místem. Místo láká na přilehké stezky také spoustu turistů a horolezců, kteří zde zdolávají stěny i 1200 m. Dále si zde vychutnáte  výborné víno a sýry, které zde vyrábí dodnes benediktýnští  mniši, kteří zde pobývají.

Večer po návratu do Barcelony opět vyzývá k návštěvě  příjemné restaurace, tapas baru nebo třeba zajděte ochutnat mořské speciality na přístavní promenádě.

Den 04

ODLET DO ČR

Po snídani transfer na letiště a odlet v kolem poledne do Prahy, doba letu 2 hodiny.

CENA ZAHRNUJE

Letenku do Barcelony (příruční zavazadlo + kabinové zavazadlo 10 kg) , transfery klimatizovaným busem, letištní taxy a poplatky, 3x ubytování ve 4* hotelu se snídaní, český průvodce, zákonné pojištění CK.

Není v ceně

Jednolůžkový pokoj:+4000 Kč

Komplexní cestovní pojištění včetně storna: 110 Kč/den

Vstupné:

Parc Güell: dospělý 330 Kč, dítě 240 Kč, senior 240 Kč
Sagrada Familia (bazilika): dospělý 850 Kč, student 800 Kč, senior 700 Kč, děti do 7 mi let zdarma, děti 7-12 let 400 Kč
Výlet na Montserrat: dospělý 1 700 Kč, dítě 1 500Kč

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

 21 990,-

 

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář