Istanbul, město mezi dvěma kulturami, dvěma kontinenty, dvěma světy. Město, kde se setkává Evropa s Asií a na jeho vzhledu je to znát.  Poznejte s námi křižovatku kultur, město, odkud se řídily velkolepé říše – římská, byzantská a osmanská a každá z nich zde zanechala své stopy. Honosné mešity s minarety a hlasy muezzinů, kavárny s vodními dýmkami, čajové zahrady, restaurace s kebaby a neskutečně dobré sladkosti  – to všechno jsou momenty, na které se můžete těšit.

V ceně zájezdu je zahrnutý bohatý poznávací program včetně plavby po Bosporu i volný čas na trzích a pro nakupování. Bude vás to bavit.

TERMÍNY

04.07.-07.07.24

01.08.-04.08.24

19.09.-22.09.24

17.10.-20.10.24

07.11.-10.11.24

Den 01

PŘÍLET DO ISTANBULU

Odpoledne odlet z Prahy  do Istanbulu, transfer na hotel, ubytování

Den 02

ISTANBUL – ta nejznámější místa

Po snídani nás čekají ty nejznámější místa Istanbulu zapsané na listinu Unesco.
Nejprve navštívíme palác Topkapi –  ohromující sídlo sultánů , které bylo symbolickým i politickým centrem Osmanské říše. Topkapi palác je v současné době nejbohatším muzeem v Istanbulu. K vidění jsou zde překrásné zahrady, velkolepé prostory, kuchyně, místo plné intrik – Harém a vynechat nesmíme pokladnici, kde je mimo jiné k vidění třetí největší diamant na světě tzv. „lžičkový diamant“ ( INDIVIDUÁLNÍ NÁVSTĚVA, CENA 55 EUR)
Dále zavítáme k Modré mešitě Sultána Ahmeta I. je v dnešní době jednou z nejvyhledávanějších staveb Istanbulu.Za své jméno vděčí  modrým dlaždičkám, jež zbarvují vnitřní prostor do modré barvy. Dále uvidíte  Hippodrom – místo, kde se od roku 200 n.l. odehrávali koňské dostihy, závody, různé ceremonie a slavnosti, demonstrace, ale i povstání. Je jednou z nejvýznamnějších památek města. Nebude chybět ani nejslavnější chrám Byzantské říše HAGIA SOFIA – „Chrám Boží moudrosti“ – jedna z nejznámějších sakrálních staveb světa stojící ve čtvrti Sultanahmet.
Den zakončíme na Egyptském bazaru. Nepřeberné množství koření, sladkostí, sýrů, ale i chovatelské potřeby či suvenýry. Trh  byl založen původně  v 17.století pro egyptské obchodníky. Užijeme si chutě a vůně Turecka. Návrat do hotelu

Den 03

Sulejmanova mešita, GALATA Tower, plavba po BOSPORU

Po snídaně se vypravíme do Sulejmanovi mešity – další z památek, které byste v Istanbulu neměli vynechat.  Mešita se nachází na kopci a její čtyři minarety s deseti balkóny jsou dobře viditelné z celého města. Exteriér i interier stavby jsou ohromující.

Dále následuje procházka po březích zátoky Zlatý Roh. Projdeme se do čtvrti Galata s její dominantou Galatskou věží, odkud není lepší vyhlídky na město. Procházka po Ístiklal Avenue (jež je 1,4 km dlouhá pěší zóna) až na náměstí Taksim s možností vyhlídky z mrakodrapu Saphire.

Další perličkou bude  1,5 hodinová plavba po legendárním Bosporu.
Bospor byl vždy strategickým a obchodním  místem města , nachází se zde  několik přístavů, do kterých jsou dováženy  produkty z celého světa a je také dopravní křižovatkou města mezi evropskou a asijskou částí Istanbulu.  V průběhu plavby budeme mít možnost pozorovat a porovnávat břehy asijské i evropské části Istanbulu a obdivovat čilý lodní provoz.
Po ukončení plavby návrat do hotelu a individuální volno.

Den 04

Volný program a odlet

Osobní volno a odlet do ČR dle letového řádu

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy do Istanbulu a zpět (příruční zavazadlo + kabinové zavazadlo 10 kg),transfery do hotelu a během programu, 3x ubytování ve 4* hotelu se snídaní, průvodce v češtině, všechny vstupy na program, plavba po Bosporu,  zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 3500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 350,- Kč/os.

Povinné příplatky: městská taxa cca 5 EUR/osoba/noc

 CK SI VYŽADUJE PRÁVO NA ZMĚNU PROGRAMU.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

21 490,-

 

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář