OTUŽOVÁNÍ VE FINSKU

V dnešní době se do ledové vody namáčí kde kdo, sociální sítě se hemží selfíčky lidí v ledu s kulichem… Řada těchto osob však postrádá ve svém počínání tu nejdůležitější věc a to je hlubší „proč“. Co nám to otužování do života přinese? Chlad je jedním ze třech základních pilířů metody otužování Wima Hofa a pokud ho pustíme do svého života, může se z něj stát skvělý přítel a učitel. Díky tomu, že zvládneme vystavení se chladu, cítíme se silnější po psychické stránce a jsme posíleni i po stránce fyzické. Může za to koktejl vyplavených hormonu a také intenzivní prožívání přítomného okamžiku.

Finsko nabízí ideální podmínky pro běžecké lyžování ( běžky jsou do letadla zdarma jako příruční zavazadlo) , procházky na sněžnicích, jízdu se psím nebo sobím spřežením či sněžných skútrech. Pro zájemce je připraven i výlet do Rovanniemi na polární kruh.

Ikonickým úkazem v zimních měsících je na Severu polární záře, kterou lze nejlépe pozorovat v únoru a březnu. Jedná se o přírodní úkaz a nelze jej garantovat, ale výskyt je v uvedeném období téměř každodenní. Toto nebeské divadlo ve vás zanechá velmi silný dojem, stejně jako celý pobyt v bělostné polární oblasti, kde se budete cítit součástí přírody a místní kultury, které si v našem týmu hluboce vážíme.

Teploty očekávejte přes den -1 až -12/-15°C, v noci až -20/25°C

TERMÍNY

08.02.-15.02.2025

15.02.-22.02.2025

22.02.-01.03.2025

01.03.-08.03.2025

08.03.-15.03.2025

15.03.-22.03.2025

22.03.-29.03.2025

UBYTOVÁNÍ JUNTUSRANTA

Čeká vás kvalitní ubytování v jednoduchém skandinávském stylu v apartmánovém domě na břehu jezera Kylmäjärvi v oblasti Kainuu.

Řadový dům se šesti samostatnými byty (apartmány) poskytne zázemí max. 24 osobám, obvyklá velikost skupiny je 15-16 osob.
Byty pro 2-4 osoby jsou se sociálním zázemí (WC,sprcha) a vybavenou kuchyňku. Pokoje jsou dvoulůžkové a čtyřlůžkové. Zásuvky jsou 220 V a voda z kohoutku je pitná.

Vzdálenost z Helsinek do místa ubytování je cca 750 km, což není na zdejší poměry a vzdálenosti nic mimořádného, nicméně my využijeme kromě přímého letu z Prahy i místního přeletu nad krajinou tisíců jezer do Oulu.

Den 01

PŘÍLET DO FINSKA

Odlet z Prahy do Helsinek a dále do Oulu, příjezd na ubytování.

(Finnair, let s 1 přestupem. Běžky jsou u Finnairu příruční zavazadlo, s radostí si můžete vzít svoje.)

Den 02

NÁRODNÍ PARK HOSSA

Pěší výlet k prehistorické skalní malbě Värikallio zimní krajinou v Národním parku Hossa. Během dne je možné využít dobré zázemí v místním turistickém centru (občerstvení, suvenýry, WC).

Den 03

BĚŽKY NEBO VÝLET DO ROVANIEMI

Pro zájemce celodenní výlet do Rovanniemi, brány Laponska. Návštěva nejsevernější finské zoologické zahrady Ranua pro setkání s arktickou zvěří jako je rys, vlk či liška polární. Během procházky budete mít pocit, že se nacházíte v jejich přirozeném prostředí. Dále navštívíte vesnici Santy Clause, ležící na severním polárním kruhu. Vánoce jsou zde po celý rok! Osobní setkání se Santou a odeslání pozdravu své rodině z jeho vánoční pošty. O laponské kultuře, severské přírodě a historii se dozvíte v muzeu Arktikum. Alternativně volný program na běžkařských tratích v okolí ubytování, platí pro všechny dny.

Den 04

SANĚ A HUSKY

Radovánky se psím plemenem aljašských a sibiřských husky. Po instruktáži se stanete opravdovým musherem na cestě se psím spřežením. Druhý ze dvojice se na saních veze, během cesty se můžete vystřídat. Součástí ceny výletu je i zapůjčení odpovídajícího oblečení. Cestu zakončíte malým občerstvením u ohně.

Den 05

SNĚŽNÉ SKÚTRY

Tento den zažijete jedinečné dobrodružství v laponské přírodě během jízdy na sněžném skútru. Po zaškolení se vydáte na skútrech k sobí farmě pod vedením zkušeného instruktora. Odpoledne navštívíte největší lyžařské centrum Ruka a v obchodě s laponskou tématikou nakoupíte typické finské suvenýry.

Den 06

SNĚŽNICE A OHEŇ

Nenáročná výprava na sněžnicích k romantickému kaňonu zakončená společným posezením u ohně.

Den 07

AKTIVITY PODLE VÁS

Den plný aktivit v okolí ubytování – podle chuti si můžete dopřát rybaření na zamrzlém jezeře (vybavení je zdarma k dispozici na ubytování), toulání si přírodou na sněžnicích,běžkách,  ale také jedinečný relax v podobě saunování a posezení ve venkovním sudu s horkou vodou.

Den 08

Odlet do ČR

Transfer na letiště do Oulu (250 km), let do Prahy s přestupem v Helsinkách.

CENA ZAHRNUJE

Transfer z / na letiště ve Finsku

7x ubytování v apartmánech 1x večeři a 6x polopenzi

zapůjčení sněžnic

2 x saunování

1x posezení ve venkovním sudu s horkou lázní

pojištění CK proti úpadku

český průvodce

Co byste měli mít s sebou
– termo prádlo, fleecová bunda / vlněný svetr (druhá vrstva), teplé kalhoty (lyžařské), rukavice (dvoje), čepice, šála nebo nákrčník, dobrá teplá obuv, teplé ponožky
– boty na přezutí dovnitř, pleťový krém do zimy, jelení lůj
– fotoaparát a rezervní baterie, OP nebo pas a řidičský průkaz (řízení skútru)

Nedoporučujeme utrácet spoustu peněz za nákup drahého oblečení a technických věcí, pokud je později nevyužijete. Pokud jdete na skútr nebo saně se psím spřežením, speciální vrchní termo oblečení je součástí ceny výletu.

Můžete si připlatit:

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 120 Kč/den

Fakultativní výlet do Rovaniemi (850 Kč / osoba)

Ranua arktické ZOO 19 € / dospělí, 15,50 € děti do 14 let

Arktikum muzeum v Rovaniemi 15 € / dospělí, 5 € děti do 15 let

Sobí farma (během safari na skútrech) 15 € / osoba (s občerstvením káva/čaj, finský dezert)

Psí spřežení 100 € / 2 dospělí (jízda ve dvou)

Sněžný skútr 125 € /2 dospělí (jízda ve dvou)

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

19 990,-

 Letenka dle momentální nabídky cca 10 000,-Kč

doporučujeme přihlásit se včas, s krátkou dobou do odletu ceny letenek rostou

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu