Poznávací zájezd, který patří do řady našich srdečních destinací.

„Zlatá cesta Severu“ zahrnuje ta nejkrásnější místa jižního a středního Norska, při kterých se do Norska zamilujete. Navštívíte hlavní město Oslo, olympijský Lillehammer, národní parky, bydlet budete u ledovcového jezera i raftingové řeky a nevynecháme ani Bergen a největší náhorní plošinu Evropy Hardangervidda. Prohlédnete si i vodní elektrárnu a budete si moci koupit  pravý norský svetr při návštěvě továrny na jejich výrobu v Dale.

Na začátku července, kdy se do Norska chystáme, zažijete bílé noci, nejvíce vodou nasycené vopopády i sezonu šťavnatých jahod a malin, které tu prodávají na každém kroku a  budou vám moc chutnat s poctivou šlehačkou.

Let do Osla trvá 2 hodiny a pak vás čeká komfortní autobus a jednoduché, ale velmi příjemné a čisté ubytování v úchvatných místech.

Všechny trajekty, vstupy a hlavní náklady včetně polopenze jsou v ceně zájezdu.  Zájezd doprovází Jana Novotná – majitelka CK.

TERMÍNY

02.07.-09.07.24vyprodáno

09.07.-16.07.24vyprodáno

16.07.-23.07.24- vyprodáno

23.07.-30.07.24

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

OSLO – LILLEHAMMER – SJOA

Odlet z ČR v dopoledních hodinách do Oslo ( doba letu 2 h). Dále pokračujete k největšímu vnitrozemskému jezeru Mjøsa až pod skokanské můstky v olympijském městě Lillehammer. Návštěva největšího norského skanzenu Maihaugen s více než 170 starými budovami z Gudbrandsdalenu a Lillehammeru, který poukazuje na venkovský život 19. století. Najdete zde vikingský kostel, horské farmy i výstavu věnovanou městskému životu. Odpoledne přejezd údolím Gudbrandsdalen kolem řeky Lågen do vandrerhjemu Sjoa na břehu stejnojmenné raftové řeky, ubytování, večeře

Den 02

NP RONDANE A RAFTING na řece Sjoa

Turistický výlet po stezce Peer Gynta do horské krajiny nejstaršího národního parku Rondane. Jedná se o vysokohorský turistický terén s mnoha zaoblenými horskými vrcholy, možnost volby mezi kratším a delším okruhem. Procházka krajinou s vyhlídkou na nádhernou scenérii horských masívů a jezer. Návrat na ubytování.

Odpoledne možnost vyzkoušet rafting na řece Sjoa (3  hodiny atraktivního zážitku při sjezdu stejnojmenné řeky, v doprovodu instruktora, s patřičným vybavením)

Koho neláká rafting, může vyrazit třeba na houby, procházku lesem kolem divoké řeky nebo vyzkoušet místní via ferratu.

večeře.

Den 03

CESTA TROLLů – GEIRANGER -LOVATN

Odjezd údolím národního parku Romsdalen a Cestou trollů do ráje horolezců – Trollwall -což je jedna z nejstrmějších a nejobtížnějších horolezeckých stěn světa spadající kolmo dolů téměř do hloubky 1000 m, na kterou se my budeme s obdivem pouze dívat. Dále vystoupáme serpentýnami Trollstigen a na vyhlídku Stigrena a Cestou orlů přejedeme až do Geirangeru. Zde vás čeká ikonická plavba fjordem s jedinečnými výhledy až do Hellesyltu, kde mají místo kašny uprostřed města vodopád.

Transfer do Strynu a Sande campu na břehu jezera Lovatn, večeře

Den 04

BRIKSDALSBREEN – LOEN SKYLIFT

Odjezd k nejznámějšímu ledovci této oblasti Briksdalsbreen (Modrá šlehačka), procházka 2,5 km dlouhou cestou vedoucí k ledovcovému splazu.

Odpoledne volno na doplňkové aktivity – lanovka na vrchol Hovden – Loen Skylift, procházka po ledovci Bodalsbreen s průvodcem, zapůjčení kánoí nebo kola, plavba po jezeře motorovou lodí, rybaření, ..bude vás to bavit.Večeře

Den 05

 BERGEN

Dnešní dopoledne bude bavit  především   obdivovatele technických dopravních staveb. Cesta do Bergenu zahrnuje průjezd dlouhými tunely, přes fascinující mosty i trajekt přes nejdelší norský fjord – Sognefjord. Do Bergenu přijedete v odpoledních hodinách a na město se pojedete podívat lanovkou z vrcholu Floyen. Dolů se vypravíte pěšky, protože je skvělé nahlédnout do místní architektury a vychutnat si atmosféru města ( cca 40 min).  Ubytování, večeře

Den 06

BERGEN – DALE – VORINGFOSSEN – GEILO

Po snídani se budete věnovat Bergenu – nesmí chybět Unescem chráněné hansovní centrum Bryggen,  ochutnáte speciality na rybím trhu a zavítáte do vily Edvarda Griega, slavného norského hudebního skladatele.

Odpoledne odjezd do Dale, kde navštívíte hydroelektrárnu a zastavíte se také krátce v továrně na norské svetry Dale Nordstrikk. Odvézt si můžete svetr, vlnu nebo návod na pletení. Dále se vydáte na náhodní planinu největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a během cesty se zastavíte u vodopádu Voringsfossen. Ubytování Geilo, večeře.

Den 07

OSLO

Po snídani absolvujete přejezd do hlavního města Oslo. Prohlídku zahájíme na poloostrově Bygdoy .Návštěva muzea Kon-Tiki věnovaného norskému cestovateli Thoru Heyerdahlovi, který roku 1947 podnikl nyní již legendární plavbu přes Pacifik z Peru do Polynésie na člunu s balsového dřeva nebo se pokusil přeplavit Atlantik na papyrusových lodích Ra I a Ra II. Prohlídka muzea Fram s vystavenou stejnojmennou lodí, která se proslavila díky expedicím Amundsena a Nansena na severní a jižní pól. Zastávka ve Frogner parku, který je zlatým hřebem sochařské výzdoby města. Významné dílo norského sochaře Gustava Vigelanda, čítající 650 postav zobrazující koloběh lidského života, vztahy mezi mužem a ženou a mezi rodiči a dětmi. Procházka centrem města, královský palác a radnice se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír. Na město se podíváte z vyhlídku u skokanských můstku na Holmenkollenu.

Volný čas, ubytování, večeře.

Den 08

ODLET DO ČR

Snídaně, transfer na letiště cca 30 min, odlet do ČR

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Oslo a zpět, přímý let (2 h), zavazadla 7+20 kg

transfery klimatizovaným busem

tunelné a mýtné poplatky

služby českého průvodce

7 x ubytování  s polopenzí ,  3*a 4* hotely a chaty v Sande kempu Lovant (k dispozici 2, 3 a čtyřlůžkové pokoje, s vlastní koupelnou)

Vstupy na uvedený program  skanzen Maihaugen, lanovka na Floyen – Bergen, Troldhaugen – vila E. Griega, vstup do elektrárny v Dale,  Oslo – muzeum Fram a Kontiky)

2x místní trajekt (Linge-  Eidsdal, Lavik – Oppedal)

Vyhlídková plavba po Geiranger fjordu do Hellesyltu

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 5500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140 Kč/den

Rafting na řece Sjoa: 450 NOK ( 900 Kč)

Výstup na ledovec Bodalsbreen, 3 h s průvodcem a vybavením

Plavba lodí po jezeře Lodalen ( Kjendalsboat)

Loen Skylift – lanovka na vyhlídku Hovden

 

 

 

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

32 990,-

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu