Poznávací zájezd s atraktivním  programem, příletem do Aqaby a odletem z Ammanu. Představíme Vám  všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie a nechybí ani čas na koupání. Těšit se můžete i na skvělé jídlo a průvodce v češtině, který je tu doma. Fyzicky nenáročný program, pro všechny kategorie cestovatelů. Let 4 hodiny, kabinové zavazadlo a + 20 kg odbavené zavazadlo.

TERMÍN

01.11.-07.11.2024

Den 01

Přílet do Aqaby

Přímý let z Prahy 4  hodiny.

V ceně letu je kabinové zavazadlo 5 kg, odbavené 20 kg. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do hotelu v Aqabě (20 min), ubytování, večeře.

Den 02

Aqaba – volný den u moře

Po snídani si užijeme den u Rudého moře – v ceně hotelu máte i plážový servis se slunečníky, lehátky a sladkými bazény. Den pro plavání a  šnorchlování, pro zájemce lze dokoupit potapěčský ponor s instruktorem ( i pro úplné začátečníky). Můžete se vydat také na procházku v přístavu, nakupování na trhu, posezení v kavárně  nebo na plavbu lodí s proskleným dnem.  Ubytování 2. noc Aqaba, večeře.

Den 03

Wadi Rum , jeep tour a noc v poušti

Po snídani strávíme dopoledne ještě v Aqabě, odpoledne se vydáme do Wadi Rum, které je považováno za jednu z  nejmalebnějších oblastí Arabské pouště.  Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony Večer se připravte na velkou lahodnou večeři z místních specialit v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Wadi Rum je jedním z vyhlášených míst na planetě, kde lze skvěle pozorovat hvězdy. Pokud se chcete hvězdám zcela přiblížit, můžete využít fakultativní návštěvy hvězdářského centra a pozorování noční oblohy teleskopem, s profesionálním hvězdářským výkladem.

Den 04

PETRA

Po ranním transferu bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme k Mrtvému moři. Večeře, ubytování.

Den 05

Mrtvé moře

Po snídani si užijeme odpočinkový den u Mrtvého moře. Nejnižší bod planety – 419 m.p.m. je jedinečným místem pro odpočinek a načerpání sil. Za účinky účinky minerály naplněné nejslanější vody světa a černého bahna pro zdraví a krásu sem jezdí lidé už od dob faraonů a my zde strávíme dva dny , které si můžete zpestřit doplňkovým výletem do  Jerash ( Unesco).

Den 06

Mt. Nebo, Madaba, Amman

Po snídani se vydáme ve stopách biblických míst s nesmírně silnou atmosférou a dále přejedeme přes horskou oblast do Ammanu. Nejprve  vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Dále zavítáme do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a se nachází na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. ve stopách biblických míst. Odpoledne příjezd do Ammanu, návštěva Citadely s pozůstatky Ummayovského paláce a vyhlídkou na město. Ubytování, večeře.

Den 07

Ammam,  odlet do ČR

Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy přímým letem

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy do Ammánu  ( přímý let, kabinové zavazadlo, 20 kg odbavené zavazadlo)  a z Ammánu do Prahy (přímý let, kabinové zavazadlo, 20kg  odbavené zavazadlo), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem a wc, 5x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu 4* (káva, čaj, voda na pokoji zdarma) 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje s koupelnou a klimatizací) Wadi Rum se snídaní a tradičním večeří, průvodce v češtině,  vstupy na program (jeep tour, Petra, Mt. Nebo, Madaba, Amman – Citadela, římské divadlo a vlastivědná muzea), zákonné pojištění CK.

 

Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech lišit a budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 4* s kvalitními službami a polopenzí formou bufetu.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 5900,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 840,- Kč/os.

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 30 USD/ celý pobyt

 

Fakultativní výlety:

Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem – 40 USD

Potápění ze břehu v Aqabě  2-3 hodiny, ponor 40 min ( vhodné i pro úplné začátečníky) – 55 USD

Šnorchlování ze břehu nebo z lodi v Aqabě – 35 USD

Plavba lodí s proskleným dnem z Berenice Beach  2 h – 1 h plavba +1  hodina šnorchlování na atraktivních místech včetně zapůjčení vybavení, ručníky, nealko nápoje-  50 USD

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

31 990,-

děti 2-12 let  25 490,-

děti do 2 let zdarma

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář