Vychutnejte si fantastické přírodní scenérie, architektonické skvosty, rušnou a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou lodí, horskou oblast SAPA s výletem lanovkou na Fansipan – nejvyšší vrchol Indočíny, zahrady orchidejí, tradiční vesnice  i impozantní deltu Mekongu.

S naším vietnamským partnerem jsme připravili úžasnou poznávací cestu, při které Vám představíme dechberoucí místa, místní zvyky a skvělou kuchyni.

Abychom vám přinesli maximum navštívených míst od jihu k severu země, delší přejezdy jsou realizovány místní leteckou dopravou.

Zájezd je doprovázen už z Prahy českým průvodcem znalým místních poměrů, ke kterému se ve Vietnamu přidá lokální kolega (povinný doprovod). Ubytování jsme volili se snídaní, abyste měli možnost ochutnat nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny.

TERMÍN

27.03.-09.04.2024

16.04.-29.04.2024 – vyprodáno

03.09.-16.09.2024

11.10.-24.10.2024

02.11.-15.11.2024

cena 65 590,- – FIRST MINUTE DO 31.12. 64 490,-

Den 01

Odlet z Prahy s Emirates

Odlet z Prahy s jedním přestupem v Dubaji  do Ho Chi Minh (Saigon)

Den 02

Přílet do HO CHI MINH

Náš průvodce a řidič vás přivítá na letišti a poté se přesunete ve 20 h místního času do hotelu. Pro zájemce večerní procházka městem.

Stravování: v letadle

Den 03

MY THO  – DELTA MEKONGU – BEN TRE –  CANTHO

Ráno odjezd do My Tho a delty řeky Mekongu – výlet lodí na ostrůvky plné bonsají a ovocných zahrad, řemeslné dílny. Místní obyvatele ve skromných obydlích z kokosových palem vás pohostí medovým čajem a sezónním ovocem. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství a rukodělná výroba. Užijete si nenáročnou jízdu na kole (nebo moto rikšou) po vesnických stezkách a prohlédněte si poklidnou krajinu na venkově Ben Tre.

Transfer do Cantho, ubytování.

Stravování: snídaně, oběd

Den 04

HO CHI MINH – DANANG – HOI AN

Návrat do Ho Chi Minh  a prohlídka  města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu. V podvečer odlet do Danangu a transfer do Hoi An.

Stravování: snídaně

Den 05

HOI AN

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších vietnamských  měst s kouzelnou přímořskou atmosférou , kterou  si užijete při procházce úzkými klidnými uličkami či při večerní plavbě lodí městem plným lampionů.

Navštívíte  Palác kongregace Fujian, dále uvidíte  400 let starý japonský krytý most, historické domy a rybí trh.  Čeká vás další výlet lodí po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice s výrobou keramiky a lodí.

Hoi An – 2. noc

Stravování: snídaně

Den 06

HOI AN – volný den

Pro  radost a odpočinek na  pláži,   na romantickou večerní projížďku,  ochutnávku místní kuchyně  v čele s čerstvými mořskými specialitami, nákupy  nebo čas zajít ke švadleně pro ušití hedvábných šatů na míru i na  skvělou masáž za výborné ceny. Hoi An – 3. noc

Odpočíváte, ochutnáváte, užíváte si !

Stravování: snídaně

Den 07

MY SON -Mramorové hory –  HUE

Po snídani se vydáte do Marble mountains, kde najdete pět posvátných mramorových věží a navštívíte  My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým komplexem v jihovýchodní Asii uvedeným na seznamu  UNESCO.  Přejezd do Hue, ubytování

Stravování: snídaně

Den 08

HUE

Prozkoumáte císařské  HUE – město zařazené do světového kulturního dědictví a formální hlavní město  Vietnamu z období 1802–1945. Kromě prohlídky města si užijete i výlet lodí po řece Huong s návštěvou pagody Thien Mu, královské paláce, hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh.  Hue – 2.noc

Stravování: snídaně

Den 9

HUE – HANOI

Přelet do Hanoe, po kterém následuje prohlídka města. Navštívíte mauzoleum prezidenta Hochiminha, bývalý prezidentský palác (zvenku), pagodu s jedním sloupem a  pagodu Tran Quoc , Chrám literatury (první univerzita ve Vietnamu založená v roce 1070), dále historické místo „Hoa Lo Prison“ – kdysi známé pod přezdívkou „Hanojský Hilton“, kterou mu dali američtí piloti. Okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem. Shlédnete také unikátní  představení vodních loutek.

Stravování: snídaně

Den 10

HANOI – zátoka HA LONG

Tento den přejedete z Hanoe  do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví. Čekají vás jedinečné výhledy z lodi i atraktivní doprovodný program v ceně plavby (mořské kajaky, kurz vietnamské kuchyně, večerní lov olihní, ranní tai-či, pěší výlet na skalní vyhlídku a prohlídka jeskyní) a také čas na párty a drinky za výborné ceny..

Stravování: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi.

Den 11

HA LONG – HANOI – SAPA

Pokračujete v plavbě jedinečnou krajinou, která končí poledním brunchem. Následuje transfer zpět do Hanoe, volno ve městě a jízda nočním vlakem s lůžkovými kupé , který vás dopraví  na sever do LaoCai  k horám Sapa.

Stravování: ovocná snídaně,  brunch

Den 12

LAO CAI – CAT CAT –  SAPA

Po příjezdu do LaoCai se nasnídáte v místní restauraci.  Naše trasa povede do vesnice CatCat, která je domovem etniky černých H´mongů.  Následuje lehká procházka  k vodopádu, který patří k “to musíte vidět” a přilehlé vodní elektrárně. Setkáte se mimořádnou krajinou, zvyky a řemesly.  Návrat do Sapa na ubytování.

Stravování v ceně : snídaně

Den 13

SAPA , Fansipan  a  návrat do Hanoe

Po snídani se vypravíte ze Sapa na střechu Indočíny -nejvyšší vrchol  Fansipan  ve výšce 3143 m.n.m.. Nejprve nás čeká krátká cesta horským vlakem a následuje  lanovka na horu Fansipan.

Odpoledne přejezd do Hanoe, v nočních hodinách transfer na letiště a odbavení pro zpáteční let do ČR.

Stravování v ceně: snídaně

Den 14

Návrat do ČR

Odlet z Hanoe v 1:30 ráno do Dubaje,  přílet do Prahy  ve 13:00 h

Stravování: v letadle

Letenku Praha – Hochiming a  Hanoi – Praha s Emirates (menu a nápoje v letadle, zavazadla 30 kg) + 2x místní přelet, vietnamské viza, asistenční služby na letištích, 2denní plavba kajutovou lodí s plnou penzí po zátoce Halong s programem, 1 x noční vlak s lůžkovým kupé (čtyřlůžkové),  všechny vstupy na uvedený program a plavby lodí,  ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve  3*a 4* hotelích se snídaní  dle rozpisu níže, transfery klimatizovaným mini/busem , povinný lokální a český průvodce, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 160,-/den/osoba

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 60 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 8000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

65 590,- Kč

FIRST  MINUTE DO 31.12.23: 64 490,- Kč

Mám zájem –  rezervace
vyplňte formulář