Vychutnejte si fantastické přírodní scenérie, architektonické skvosty, rušnou a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou lodí, horskou oblast SAPA s výletem lanovkou na Fansipan – nejvyšší vrchol Indočíny, zahrady orchidejí, tradiční vesnice  i impozantní deltu Mekongu.

S naším vietnamským partnerem jsme připravili úžasnou poznávací cestu, při které Vám představíme dechberoucí místa, místní zvyky a skvělou kuchyni.

Abychom vám přinesli maximum navštívených míst od jihu k severu země, delší přejezdy jsou realizovány místní leteckou dopravou.

Ubytování jsme volili se snídaní, abyste měli možnost ochutnat nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny.

TERMÍN

03.09.-16.09.2024

11.10.-24.10.2024

02.11.-15.11.2024

Den 01

Odlet z Prahy s Emirates, případně Qatar Airways

Odlet z Prahy s jedním přestupem  do Ho Chi Minh (Saigon)

Den 02

Přílet do HO CHI MINH

Náš průvodce a řidič vás přivítá na letišti a poté se přesunete do hotelu. Pro zájemce večerní procházka městem.

Stravování: v letadle, večeře

Den 03

MY THO  – DELTA MEKONGU – BEN TRE –  CANTHO

Ráno odjezd do My Tho a delty řeky Mekongu – výlet lodí na ostrůvky plné bonsají a ovocných zahrad, řemeslné dílny. Místní obyvatele ve skromných obydlích z kokosových palem vás pohostí medovým čajem a sezónním ovocem. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství a rukodělná výroba. Užijete si nenáročnou jízdu na kole (nebo moto rikšou) po vesnických stezkách a prohlédněte si poklidnou krajinu na venkově Ben Tre.

Transfer do Cantho, ubytování.

Stravování: snídaně, oběd

Den 04

HO CHI MINH – DANANG – HOI AN

Návrat do Ho Chi Minh  a prohlídka  města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu. V podvečer odlet do Danangu a transfer do Hoi An.

Stravování: snídaně

Den 05

HOI AN

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších vietnamských  měst s kouzelnou přímořskou atmosférou , kterou  si užijete při procházce úzkými klidnými uličkami či při večerní plavbě lodí městem plným lampionů.

Navštívíte  Palác kongregace Fujian, dále uvidíte  400 let starý japonský krytý most, historické domy a rybí trh.  Čeká vás další výlet lodí po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice s výrobou keramiky a lodí.

Hoi An – 2. noc

Stravování: snídaně

Den 06

HOI AN – volný den

Pro  radost a odpočinek na  pláži,   na romantickou večerní projížďku,  ochutnávku místní kuchyně  v čele s čerstvými mořskými specialitami, nákupy  nebo čas zajít ke švadleně pro ušití hedvábných šatů na míru i na  skvělou masáž za výborné ceny. Hoi An – 3. noc

Odpočíváte, ochutnáváte, užíváte si !

Stravování: snídaně

Den 07

MY SON –  HUE

Po snídani se vydáte navštívit   My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým komplexem v jihovýchodní Asii uvedeným na seznamu  UNESCO.  Přejezd do Hue, ubytování

Stravování: snídaně

Den 08

HUE

Prozkoumáte císařské  HUE – město zařazené do světového kulturního dědictví a formální hlavní město  Vietnamu z období 1802–1945. Kromě prohlídky města si užijete i výlet lodí po řece Huong s návštěvou pagody Thien Mu, královské paláce, hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh.  Hue – 2.noc

Stravování: snídaně

Den 9

HUE – HANOI

Přelet do Hanoe, po kterém následuje prohlídka města. Čeká Vás jízda rikšou starým městem se zastávkou u  pagody s jedním sloupem a  pagody Tran Quoc , okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem. Shlédnete také unikátní  představení vodních loutek.

Stravování: snídaně

Den 10

HANOI – zátoka HA LONG

Tento den přejedete z Hanoe  do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví. Čekají vás jedinečné výhledy z lodi i atraktivní doprovodný program v ceně plavby (mořské kajaky, kurz vietnamské kuchyně, večerní lov olihní, ranní tai-či, pěší výlet na skalní vyhlídku a prohlídka jeskyní) a také čas na párty a drinky za výborné ceny..

Stravování: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi.

Den 11

HA LONG – HANOI – SAPA

Pokračujete v plavbě jedinečnou krajinou, která končí poledním brunchem. Následuje transfer zpět do Hanoe, volno ve městě a jízda nočním vlakem s lůžkovými kupé , který vás dopraví  na sever do LaoCai  k horám Sapa.

Stravování: ovocná snídaně,  brunch

Den 12

LAO CAI – CAT CAT –  SAPA

Po příjezdu do LaoCai se nasnídáte v místní restauraci.  Naše trasa povede do vesnice CatCat, která je domovem etniky černých H´mongů.  Následuje lehká procházka  k vodopádu, který patří k “to musíte vidět” a přilehlé vodní elektrárně. Setkáte se mimořádnou krajinou, zvyky a řemesly.  Návrat do Sapa na ubytování.

Stravování v ceně : snídaně

Den 13

SAPA , Fansipan  a  návrat do Hanoe

Po snídani se vypravíte ze Sapa na střechu Indočíny -nejvyšší vrchol  Fansipan  ve výšce 3143 m.n.m.. Nejprve nás čeká krátká cesta horským vlakem a následuje  lanovka na horu Fansipan.

Odpoledne přejezd do Hanoe, v nočních hodinách transfer na letiště a odbavení pro zpáteční let do ČR.

Stravování v ceně: snídaně

Den 14

Návrat do ČR

Odlet z Hanoe s jedním přestupem do ČR ( dle letového řádu může být odlet i 13. den ve večerních hodinách)

Stravování: v letadle

Letenku Praha – Hochiming a  Hanoi – Praha s Emirates, případně Qatar airway (1 přestup, menu a nápoje v letadle, zavazadla 30 kg) + 2x místní přelet, vietnamské viza, asistenční služby na letištích, 2denní plavba kajutovou lodí s plnou penzí po zátoce Halong s programem, 1 x noční vlak s lůžkovým kupé (čtyřlůžkové),  všechny vstupy na uvedený program a plavby lodí,  ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve  3*a 4* hotelích se snídaní  dle rozpisu níže, transfery klimatizovaným mini/busem , povinný lokální a český průvodce, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 2 270,-Kč/osoba

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 60 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 8000,-, jinak 30%,  doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

65 590,- Kč

Mám zájem –  rezervace
vyplňte formulář