Zájezd To nejlepší z Madeiry Vás zavede na ta nejkrásnější místa kouzelného ostrova vulkanického původu s rozmanitou a barevnou přírodou. Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku, tak se mu často přezdívá. Madeira potěší milovníky turistiky i plážového odpočinku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Projdete se vavřínovými lesy, ochutnáte madeirské víno i místní rum a vykoupete se v lávových jezírcích. Dopřejete si odpočinek uprostřed čarokrásné přírody, kterou si zde zamilovala nejedna významná osobnost i koupání v místech, odkud vyplouval na své výpravy Kryštof Kolumbus.

Zájezd zahrnuje několik turistických procházek v horách i chození po městech, bez kterých byste ale Madeiru zažili jen napůl. Pěší túry nejsou extrémně náročné a lze zvolit vždy lehčí a těžší variantu.

TERMÍNY

03.05.-10.05.24

10.05.-17.05.24

06.06.-13.06.24

20.09.-27.09.24

27.09.-04.10.24

04.10.- 11.10.24

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

PŘÍLET NA MADEIRU

Odlet z ČR v dopoledních hodinách, přílet na Madeiru, transfer na hotel, večeře.

Den 02

PROHLÍDKA FUNCHALU A BOTANICKÁ ZAHRADA

Po snídani se vydáme směrem do centra Funchalu. Nejprve navštívíme místní trh, – Mercado dos Lavradores – kde kromě květin můžete vidět širokou nabídku ryb, zeleniny a exotických plodů. Po trhu navštívíme jednu z největších továren na výšivky, kde budete mít možnost vidět dokončování nádherných látek. Odtud se vydáme na okraj Funchalu do botanické zahrady, kde si můžete vychutnat všechny sezónní květiny, tropické a subtropické rostliny a stromy. Před návratem do hotelu uděláme poslední zastávku v Blandy’s Madeira Wine Lodges, abychom navštívili nejstarší madeirskou vinařskou chatu na ostrově, prohlídka s průvodcem bude zakončena ochutnávkou madeirských vín. Návrat do hotelu, večeře

Den 03

PORTO MONIS – VÍNO, HORY A LÁVOVÁ JEZÍRKA

Po snídani odjezd z Funchalu do Câmara de Lobos, malebné rybářské vesnice a k vinicím kde roste slavné stolní víno Madeira. Poté pokračujeme v objevování ostrova průjezdem mezi kopci Estreito de Câmara de Lobos s rozsáhlými plochami vinic až na druhý nejvyšší mořský útes světa, mohutný Cabo Girão stojící 580 metrů nad mořem. Odtud se vydáme do vesnice Ribeira Brava na kávu a vyjedeme na nejvyšší náhorní plošinu Madeiry směrem k Paul da Serra až k belvederu s výhledem na Porto Moniz s lávovými jezírky, kde je plánováno úžasné koupání. Odpoledne se vydáme do vesnice São Vicente s trasou přes Seixal s nádhernými vodopády. Poslední perličkou dne bude vyhlídka Encumeada, odkud se pak vrátíme už zpět do Funchalu. Večeře

Den 04

Horské vyhlídky – Eira do Serrado – MONTE

Po snídani se vydáme směrem na PICO DOS BARCELOS, které se nachází cca 355 metrů nad mořem. Z této vyhlídky můžeme obdivovat úchvatný výhled na záliv a město Funchal a ostrovy . Odtud se vydáme do EIRA DO SERRADO, jednoho z nejkrásnějších míst na Madeiře s úchvatným výhledem na okolní hory a vesnici Curral das Freiras (Údolí jeptišek). V Údolí jeptišek najdete vesničku, kde se ukrývaly jeptišky před nájezdy pirátů. Poté se vydáme směrem do vesnice MONTE vysoko v horách. Monte bylo posledním sídlem rakouského císaře Karla I., který se rozhodl žít ve vyhnanství vynuceném pádem Rakouska-Uherska. Nachází se zde kostel sv. Monte, kde je císař pohřben. MONTE je také dobře známé díky sáňkařské dráze. Dvoumístné proutěné sáně kloužou na dřevěných bruslích, které tlačí a řídí dva muži tradičně oblečeni do bílých bavlněných šatů a slaměného klobouku, jako brzdy používali boty s gumovou podrážkou. Cesta z kopce do Livramenta trvá asi 10 minut na celkové trase 2 km (cena tohoto nezapomenutelného zážitku je 15 Euro a platí se na místě). Návrat do hotelu.

Den 05

VAVŘÍNOVÉ LESY – SANTANA

Po snídani se vydáme přes průsmyk Poiso do hor na Pico do Arieiro a pak do přírodní rezervace Ribeiro Frio, kde se nachází původní vegetace ostrova. Nenáročná túra vede voňavým vavřínovým lesem k vyhlídce “Os Balcões”. Pokračujeme do vesnice Santana, kde uvidíte pastevecké doškové chaloupkami, které jsou extrémně fotogenické. Čas na oběd. Poté pojedeme kolem Orlí skály Penha de Águia do Porto da Cruz, centra pěstování cukrové třtiny. Přes průsmyk Portela se dostanete na jižní pobřeží a do Machica, nejstaršího města na ostrově, které se prohlídneme. V podvečer návrat do Funchalu a hotelu, večeře.

Den 06

PROCHÁZKA LEVÁDOU REFERRA

Po snídani se vypravíme na sever ostrova, kde uvidíte levády. Levadas je řada kanálů vytesaných do skalních stěn, nesoucích vodu z hornatého severu na farmy a plantáže na jihu, z nichž nejstarší jsou již více než 500 let. Dnes je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí na ostrově. Naše fascinující procházka začíná a končí v Porto da Cruz, na severní straně ostrova. Jedná se o nenáročnou procházku cca 6 km – 2,5 h. Vede ovocnými sady a kolem zemědělských polí plných šťavnaté zeleniny a luštěnin. Většina plodin je pěstována pro vlastní spotřebu místními farmáři, kteří velmi rádi sdílejí své zemědělské zkušenosti s návštěvníky. Na konci procházky se nachází místní bar, kde budete pozváni k ochutnání typického nápoje zvaného “Poncha”. Návrat do hotelu,večeře.

.

Den 07

VOLNÝ DEN

Den podle Vašich představ – přivoňte ke květinám, nakupujte na trhu, dejste si víno, koupejte se, odpočívejte.. podle libosti.

Snídaně, večeře v hotelu

Den 08

ODLET DO ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR přímým letem

CENA ZAHRNUJE

CENA ZAHRNUJE
Letenku – přímý let Praha – Funchal a zpět  , přímý let  (zavazadla 8+ 20 kg)
služby místního a českého průvodce
7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 4* hotelu ve Funchalu (Hotel Savoy Next)
Vstupy na uvedený program
Transfery klimatizovaným autobusem
Zákonné pojištění CK

MŮŽETE SI DOPLATIT:
jednolůžkový pokoj: 6300,- Kč
komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu AXA: 140 Kč/den

 

 

 

 

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

33 890,-

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu