Zveme Vás na luxusní dovolenou v 5* resortech, kde si dopřejete maximální odpočinek, skvělé jídlo a zážitky z poznávacích  hvězdicových výletů.

Jak je našim dobrým zvykem, výlet do Petry s českým průvodcem je již v ceně, navíc  i noc v beduínském kempu pod oblohou plnou hvězd  a další ráno jeep tour růžovou pouští Wadi Rum.

Dovolenou zakončíte u Rudého moře, které vás potěší vodou na koupání kolem 30-32°C a pestrým podmořským i městským životem Aqaby.  I úplní začátečníci si mohou vyzkoušet ponor k vraku lodi nebo tanku, pod vedením profesionálního instruktora . Menší přehledné letovisko Vás bude bavit.   Zázemí Vašeho pobytu u Rudého moře  poskytne opět luxusní resort –  Grand Tala Bay 5* s vlastním privátním plážovým resortem přímo u hotelu

Covid info:

Od 1.3.22 bez podmínek testů pro očkované i neočkované

TERMÍNY

 

20.09.-27.09.24

27.09.-04.10.24

04.10.-11.10.24

11.10.-18.10.24

18.10.-25.10.24

25.10.-01.11.24

ZÁKLADNÍ INFO

  • Jedete to zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie.
  • Neřešíte vízum – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce.
  • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně není podmínkou pro vstup do Jordánska očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.
  • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování, vracíme peníze zpět.
  • Toužíte po poznání více míst? Máte možnost dokoupit si výlety na místě.

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet z Prahy, let 4 hodiny do Ammánu (kabinové zavazadlo 5 kg, odbavené 20 kg, nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři.  Ubytování hotel CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5*, večeře.

Hotel u Mrtvého moře

CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, horké prameny Maiin, canyoning ve Wadi Mujib..  Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě s našim delegátem, včetně úhrady.

Den 05

PETRA – WADI RUM – noc s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje transfer do velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem nabatejské říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabatejci, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro publikum 4 000 diváků. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Zábava není organizovaná, ale jistě se necháte zlákat na místní tance nebo vodní dýmku. Po skončení večírku bude noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd . Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budete chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na astronomický výklad s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.

Ubytování pouštní kemp, standard – čtvercové stany s klimatizací a koupelnou.

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP 4*

Den 06

Jeepy  ve Wadi Rum –  Aqaba – Rudé moře

Po snídani se vypravíte se na okružní jízdu za nejhezčími výhledy do pouště džípy 4×4 na 1,5 h okružní dobrodružnou jízdu.

Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Den pro vás a koupání v Rudém moři. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Návštěvu samotné Aqaby doporučujeme nechat na poslední den, kdy si můžete užít procházku v přístavu, po tržišti nebo posezení v tradičních kavárnách a bistrech.

Ubytování htl.  Grand Tala Bay Resort 5* Večeře.

Hotel, Aqaba

GRAND TALA BAY RESORT 5*

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty. 2.noc u Rudého moře, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Ammán – Praha (přímý let, 20kg zavazadla), jordánské vizum, dopravu klimatizovaným autobusem , 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 5* s polopenzí formou bufetu včetně vody k večeři  (htl Crowne Plaza, Grand Tala Bay v 5* kategorii),  kávový a čajový servis na pokoji v hotelu  Mrtvé moře a Aqaba,  v Crowne Plaza 5* – nealko nápoje v minibaru,  1 x pouštní kemp s polopenzí ,českého delegáta, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, jeep tour ve Wadi Rum, vstupy na pláž – Mrtvé moře Crowne plaza a resort Tala Bay,  zákonné pojištění CK.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 10 000,-

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 1280,- Kč/os.

Bublinový stan v poušti: 2000,-Kč/os

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt

Doplňkové výlety

Amman – city tour a návštěva trhu.  Po cestě  zastávka v show roomu s produkty kosmetiky z Mrtvého moře. :  60 USD

Ve stopách víry – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, hora Nebo :75 USD

Jerash – Pompeje Východu: 80 USD

Pozorování hvězd teleskopy ve Wadi Rum: 35 USD

Let balónem 1 hodina ve Wadi Rum : 200 USD

Potápění s kyslíkovou lahví Aqaba – 2 -3 hodiny, ponor 40 min : 55 USD

Šnorchlování – zapůjčení vybavení a doprava na potápěčskou pláž : 35 USD

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany ( onemocnění, vážné osobní důvody atd) ? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

41 990,-

 

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář