Zážitek ze dvou vodních pokladů – Rudé moře s klidnou hladinou a drobnými vlnkami, písečné pláže, barevný podmořský a městský život Aqaby a nejslanější moře na světě v nejnižším bodě na Zemi – Mrtvé moře, které vás nadchne svou jedinečností a léčivými účinky. Při cestě od jednoho moře k druhému navštívíte také Petru – růžové město uprostřed pouště postavené Nabatejci, které patří k moderním divům světa.

S hotely budete nadmíru spokojeni – u Mrtvého moře 4* a u Rudého  moře 5* standard

Covid info

Od 1.3.22  není vyžadováno očkování ani test před odletem nebo pro pobyt v Jordánsku. Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

TERMÍNY

Podzim na koupání
2023

22.09. – 29.09.

29.09. – 06.10.

06.10. – 13.10.

13.10. – 20.10.

20.10. – 27.10.

Den 01

Přílet do Jordánska

Po příletu  přímým letem z Prahy se Smartwings (kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené zavazadlo 20 kg, nealko nápoje)  vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři.

Ubytování hotel Ramada 4* , případně Grand East 4*Dead Sea, večeře.

Hotel, Dead Sea

RAMADA RESORT BY WYNDHAM 4*, pří. GRAND EAST hotel Dead Sea 4*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout a udělat něco pro sebe.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené

DOPLŇKOVÉ VÝLETY

Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady. Cena výletů závisí na počtu přihlášených – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

Petra – Aqaba

Po snídani opustíme oblast Mrtvého moře a po transferu   následuje návštěva velkolepého tajemného skalního města Petra, které patří k sedmi divům světa. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy.

Po návštěvě Petry odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Ubytování htl. Oryx 5* Aqaba

Hotel, Aqaba

ORYX 5*

Den 06

Aqaba – Rudé moře

Den pro vás a koupání v Rudém moři a písečné pláže. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Pokud si chcete vyzkoušet jedinečný zážitek, využijte naší fakultativní nabídky ponoru s lahví pro začátečníky v aktivity potápěčském parku nebo zapůjčení vybavení pro šnorchlování.  Postará se o vás profesionální potápěčské centrum včetně pořízení podmořských fotek a videa.

V ceně zájezdu je zahrnutý vstup na nádhernou pláž  Saraya beach, která je vybavena slunečníky, lehátky ( již v ceně vstupu), jsou zde i sladké bazény, možnost občerstvení a vodní sporty.  2.noc  Aqaba, večeře.

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte svůj další den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, plavba lodí s proskleným dnem, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě vás bude bavit.

Jako perličku pro stylové rozloučení s pouštním královstvím jsme připravili fakultativní odpolední výlet  s 2hodinovou projížďkou džípem po růžové poušti Wadi Rum s romantickým západem slunce . 3.noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště 20 min, odlet  do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy tam a zpět  (přímý let 4 h,  kabinové a  20 kg odbavené zavazadlo), jordánské vízum, dopravu klimatizovaným autobusem s wi-fi a wc, 7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (4x htl Ramada/ nebo Grand East 4* Mrtvé moře, 3x htl  Oryx hotel 5*  Aqaba se vstupem na pláž   Saraya beach, služby českého delegáta, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, zákonné pojištění CK, DPH.

Můžete si připlatit:

Kategorie htl 5* na vyžádání (Htl. CROWN PLAZA 5* Dead Sea + InterContinental  Aqaba) – cena balíčku včetně letenky 43 500 Kč/os

Jednolůžkový pokoj:6500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně covid a storna zájezdu: 880,- Kč/dospělý, 400,- Kč/ děti do 18 ti let

V případě  změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze zpět.

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou  5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Platba benefitními poukázkami do 10 000 kč/ cestovní smlouvu

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

září – říjen:
38 990,-
děti 2-12 let: 28 690,-

děti 0-2 roky s rodiči: zdarma

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář