Zážitek ze dvou vodních pokladů – Rudé moře s klidnou hladinou a drobnými vlnkami, písečné pláže, barevný podmořský a městský život Aqaby a nejslanější moře na světě v nejnižším bodě na Zemi – Mrtvé moře, které vás nadchne svou jedinečností a léčivými účinky. Při cestě od jednoho moře k druhému navštívíte také Petru – růžové město uprostřed pouště postavené Nabatejci, které patří k moderním divům světa.

S hotely budete nadmíru spokojeni – u Mrtvého moře budete ubytování v hotelu Grand East 4*, který je nově po rekonstrukci a Rudého moře čeká hotel Marina Plaza Tala Bay  4* s krásnou pláží přímo u hotelu.

V 5* variantě  si užijete luxusní zázemí hotel Crowne Plaza Dead Sea Spa 5*  a resort u Rudého moře – Grand Tala Bay 5*.

Tento zájezd ocení především ti, kteří chtějí mít zajištěný pobyt u Mrtvého a Rudého moře, návštěvu Petry a všechny ostatní výlety si zvolí podle momentální nálady a kondice na místě  (v nabídce máme výlet do Ammanu, Jerash, ve stopách bible k řece Jordán a na horu Mt. Neo,  k horkým pramenům Mai´ in, do soutěsky Wadi Mujib s canyoningem  i aktivity v Aqabě). Výlety jsou splatné na místě a pokud si to i večer před výletem rozmyslíte, vrátíme Vám peníze, protože i pro tuto flexibilitu rozhodnutí na místě jste si zájezd možná zvolili.

V CENĚ JE ZAHRNUTO:

Přímý let Praha – Ammán a zpět, zavazadla 8+20 kg, doba letu 4 hodiny

Jordánské vizum

Transfery klimatizovaným autobusem

4x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji u Mrtvého moře, s polopenzí formou bufetu, káva, čaj a balená voda na pokoji zdarma

3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji u Rudého moře, s polopenzí formou bufetu,káva, čaj a balená voda na pokoji zdarma

Plážový servis

Prohlídka Petry

Lokální a český průvodce

Zákonné pojištění CK

TERMÍNY

 

20.09.-27.09.2024

27.09.-04.10.2024

04.10.-11.10.2024

11.10.-18.10.2024

18.10.-25.10.2024

25.10.-01.11.2024

Den 01

Přílet do Jordánska

Po příletu  přímým letem z Prahy (kabinové zavazadlo 5 kg, odbavené zavazadlo 20 kg)  vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři.

Ubytování hotel Grand East 4*, pří. Ramada 4* Dead Sea, večeře formou bufetu během transferu

Hotel, Dead Sea

GRAND EAST hotel Dead Sea 4*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout a udělat něco pro sebe.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené

DOPLŇKOVÉ VÝLETY

Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady. Cena výletů závisí na počtu přihlášených – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

Petra – Aqaba

Po snídani opustíme oblast Mrtvého moře a po transferu   následuje návštěva velkolepého tajemného skalního města Petra, které patří k sedmi divům světa. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy.

Po návštěvě Petry odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Ubytování htl. Marina Plaza Aqaba

Hotel, Aqaba

Marina Plaza 4*

Den 06

Aqaba – Rudé moře

Den pro vás a koupání v Rudém moři a písečné pláže. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Pokud si chcete vyzkoušet jedinečný zážitek, využijte naší fakultativní nabídky ponoru s lahví pro začátečníky v aktivity potápěčském parku nebo zapůjčení vybavení pro šnorchlování.  Postará se o vás profesionální potápěčské centrum včetně pořízení podmořských fotek a videa.

V ceně zájezdu je zahrnutý vstup na nádhernou pláž  Saraya beach, která je vybavena slunečníky, lehátky ( již v ceně vstupu), jsou zde i sladké bazény, možnost občerstvení a vodní sporty.  2.noc  Aqaba, večeře.

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte svůj další den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, plavba lodí s proskleným dnem, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě vás bude bavit.

Jako perličku pro stylové rozloučení s pouštním královstvím jsme připravili fakultativní odpolední výlet  s 2hodinovou projížďkou džípem po růžové poušti Wadi Rum s romantickým západem slunce . 3.noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet  do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy tam a zpět  (přímý let 4 h,  kabinové a  20 kg odbavené zavazadlo), jordánské vízum, dopravu klimatizovaným autobusem , 7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (4x htl Grand East 4* Mrtvé moře, 3x htl  Marina Plaza hotel 4*  Aqaba) se vstupem na pláž   Saraya beach, služby českého delegáta, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, zákonné pojištění CK, DPH.

Můžete si připlatit:

Kategorie htl 5* na vyžádání Htl. Grand Tala Bay Aqaba – cena balíčku včetně letenky 43 500 Kč/os

Jednolůžkový pokoj:6500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně covid a storna zájezdu: 960,- Kč/dospělý, 720,- Kč/ děti do 18 ti let

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt

V případě  změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze zpět.

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou  5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Platba benefitními poukázkami do 10 000 kč/ cestovní smlouvu

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

 36 990,-

 

 

 
 
děti 2-12 let: 28 690,-

děti 0-2 roky s rodiči: zdarma

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář