Připravili jsme pro Vás perličku, na kterou máte dostatek času se připravit – jógový pobyt ve Vietnamu na jaro 2025.

Řada z nás plánuje delší cesty hodně dopředu a pokud Vás tato představa láká, přihlášku s nízkou zálohou neodkládejte. Budeme cestovat v malé skupině max. jako při víkendových pobytech a navyšovat počet míst krátce před odletem s ohledem na skupinové letenky není výhodné.
Při této cestě si vychutnáte fantastické přírodní scenérie, architektonické skvosty, rušnou a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou lodí po Halong Bay i ekologický komplex pod patronací Unesco Trang An s typickými rýžovými poli. S naším vietnamským partnerem jsme připravili úžasnou poznávací cestu, při které Vám představíme dechberoucí místa, místní zvyky a skvělou kuchyni. Abychom vám přinesli maximum navštívených míst od jihu k severu země, delší přejezdy jsou realizovány místní leteckou dopravou. Zájezd je doprovázen českým průvodcem znalým místních poměrů, ke kterému se ve Vietnamu přidá lokální kolega (povinný doprovod). Ubytování jsme volili se snídaní, abyste měli možnost ochutnat nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny, včetně chutné nabídky pro vegany a vegetariány.

Program a 4* hotely jsou je vybrány tak, abyste mohli zařadit denně hodinu ranní a večerní jógové praxe.
Jógová praxe bude probíhat pod vedením Zuzany Drapalíkové, zpravidla 2x denně, celkem 12 hodin jógové praxe.
V den přeletů se obvykle nepraktikuje. Počet hodin v ceně bude samozřejmě odveden, ale bude nasazen flexibilně.

Počasí očekávejte v uvedeném období letní – jaro je ideální pro návštěvu Vietnamu, protože se očekává pěkné počasí kolem 30°C ve všech jeho částech.
Do země není potřeba žádné očkování a v předpisech pro vstup nejsou ani žádná jiná omezení či doporučení.

TERMÍN

16.04.-28.04.2025-vyprodáno

Zuzana Drapalíková

Studio Zuzasana Jóga – www.zuzasanajoga.cz

Mé jméno je Zuzana Drapalíková a věřím, že nám do života vše přichází vždy v tu pravou chvíli. V to jsem z celého srdce doufala i v době “kovidové”, kdy jsem se na základě neuvěřitelné souhry okolností rozhodla otevřít vlastní jógové studio.

Jsem bývalou sólistkou baletu Státní Opery a Národního divadla v Praze. Když se mé taneční sny splnily, a že nebyly nijak skromné… Zatančila jsem si například svou vysněnou Giselle nebo hlavní roli Odety/Odilie v Labutím jezeře. Byl čas posunout se dál. A tehdy do mého života vstoupila jóga. Celý baletní život jsem na sobě hledala nedokonalosti a stále se srovnávala s nějakým ideálem. Jóga mě naučila mít se ráda taková jaká jsem, být spokojená sama se sebou bez potřeby srovnávat. I mé tělo mi začalo být po tolika letech nádherné, ale velmi intenzivní práce profesionální tanečnice vděčné. Zbavila jsem se například bolestí zad od vyhřezlé ploténky a nízkého tlaku. Od vášnivé praxe už byl jen krůček k tomu stát se lektorkou s touhou moci dary pravidelného praktikování jógy předávat dál.

Nyní jsem instruktorkou klasické Hatha jógy, kterou učím ve svém studiu zuzasana JÓGA a Studiu Sklep, také jsem lektorkou Bikram Yogy (série 26ti poloh ve 42°C) ve studiu Bikram Yoga Prague a Yogy Sport. Jelikož jsem díky baletu od dětství zvyklá na velkou pohybovou zátěž, bylo pro mě velmi přirozeným, stát se reprezentantkou ČR ve sportovní józe. Jsem několikanásobnou českou šampionkou a mým posledním úspěchem je stříbrná medaile z European Yoga Sport Cupu konaném v prosinci 2023 ve Švédsku (2017-3.místo na Evropském Yoga Sport šampionátu v Praze, 2018-6.místo na světovém Yoga Sport šampionátu v Pekingu, 2020-3.místo a vítězství v evropské exhibici na světovém Yoga Sport šampionátu on-line, 2021-1.místo na českém Yoga Sport šampionátu a 3.místo na světovém šampionátu on-line).

 

Den 01

Odlet z Prahy

Odlet z Prahy  s jedním přestupem do Ho Chi Minh.

Den 02

Přílet do HO CHI MINH (Saigonu)

Náš průvodce a řidič vás přivítá na letišti a poté se přesunete do hotelu. Volný čas.

Stravování: v letadle

Den 03

MY THO  – DELTA MEKONGU – BEN TRE

Ráno odjezd do My Tho a delty řeky Mekongu – výlet lodí na ostrůvky plné bonsají a ovocných zahrad, řemeslné dílny. Místní domy z kokosových palem vás pohostí medovým čajem a sezónním ovocem, které si vychutnáte za zvuků lidové hudby. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství a rukodělná výroba. Užijete si nenáročnou jízdu na kole (nebo moto rikšou) po vesnických stezkách a prohlédněte si poklidnou krajinu na venkově Ben Tre.

Transfer do ubytování.

Stravování: snídaně, oběd

 

Jóga

Večerní praxe

Den 04

HO CHI MINH – DANANG – HOI AN

Návrat do Ho Chi Minh  a prohlídka  města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu. V podvečer odlet do Danangu a transfer do Hoi An.

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní praxe

Den 05

HOI AN

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších vietnamských  měst s kouzelnou přímořskou atmosférou , kterou  si užijete při procházce úzkými klidnými uličkami či při večerní plavbě lodí měsem plým lampionů.

Navštívíte  Palác kongregace Fujian, dále uvidíte  400 let starý japonský krytý most, historické domy a rybí trh.  Čeká vás další výlet lodí po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice s výrobou keramiky a lodí.

Hoi An – 2. noc

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 06

HOI AN – volný den

Pro  radost a odpočinek na  pláži,   na romantickou večerní projížďku,  ochutnávku místní kuchyně  v čele s čerstvými mořskými specialitami, nákupy  nebo čas zajít ke švadleně pro ušití tradičních šatů na míru i na  skvělou masáž za výborné ceny. Hoi An – 3. noc

Odpočíváte, ochutnáváte, užíváte si !

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 07

MY SON  –  HUE

Po snídani navštívíte My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým
komplexem v jihovýchodní Asii uvedeným na seznamu UNESCO. Přejezd do Hue, ubytování

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 08

HUE

Prozkoumáte císařské  HUE – město zařazené do světového kulturního dědictví a formální hlavní město  Vietnamu z období 1802–1945. Kromě prohlídky města si užijete i výlet lodí po řece Huong s návštěvou pagody Thien Mu, královské paláce, hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh.  Hue – 2.noc

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 9

HUE – HANOI

Přelet do Hanoe, po kterém následuje prohlídka města. Projedete staré město tradiční rikšou , okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem. Shlédnete také unikátní  představení vodních loutek.

Stravování: snídaně

Jóga

Večení praxe

Den 10

HANOI – zátoka HA LONG

Tento den přejedete z Hanoe  do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví. Čekají vás jedinečné výhledy z lodi i atraktivní doprovodný program v ceně plavby (mořské kajaky, kurz vietnamské kuchyně, večerní lov olihní, ranní tai-či, pěší výlet na skalní vyhlídku a prohlídka jeskyní) a také čas na párty a drinky za výborné ceny..

Stravování: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi.

Den 11

HA LONG – NINH BIN

Pokračujte v plavbě jedinečnou krajinou, která končí poledním brunchem a  po které následuje transfer do města Ninh Binh, které se řadí k dalším místům pod patronací Unesco a nás je výchozím bodem objevování ekologického komplexu Trang An další den – těšte se na závěrečnou perličku.

Stravování: ovocná snídaně, vydatný brunch

Den 12

 KOMPLEX TRANG AN A NÁVRAT DO HANOE

Po snídani se vypravíte na celodenní dechberoucí výlet, kdy zažijete plavbu mezi rýžovými poli kolem typických vesnic, kouzelnou panoramatickou vyhlídku z Hang Mua i návštěvu Pagody Bich Dong při vstupu do velké jeskyně, kde se nachází samotný chrám.

Po ukončení výletu odjezd do Hanoe, odlet v nočních hodinách směr ČR

Stravování v ceně: snídaně

Den 13

NÁVRAT DO ČR

Přílet do Prahy s 1 přestupem kolem 13:00 h

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Saigon s 1 přestupem a Hanoi – Praha s 1 přestupem (Emirates) (zavazadla 30 kg, nápoje a stravování), 2x místní přelet, vietnamské vizum, 9 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 4* hotely dle rozpisu programu se snídaní (1x večeře v den příletu), 1 x dvoudenní plavba kajutovou lodí s programem a plnou penzí, transfery klimatizovaným autobusem, všechny vstupy na uvedený program, služby českého a místního průvodce po celou dobu zájezdu, zákonné pojištění CK, 14 hodin jógové praxe se Zuzanou Drapalíkovou ( v den, kdy jsou letecké přesuny se praktikuje pouze 1x denně, v příletový a odletový den bez jógové praxe)

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 2 310,-/osoba

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 60 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

1. Záloha při rezervaci  do 30.06.2024: 1000,- Kč, od 30.06.2024 1. záloha 5000,- Kč, 2. záloha 30.12.2024 10 000,- Kč, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

63 490,-

Mám zájem –  rezervace
vyplňte formulář