Zveme Vás na životní cestu do nejšťastnější země světa – Bhútánu – nazývaného také bájná Shangri-La.

Bhútán je ztraceným rájem, který se rozprostírá mezi vrcholky majestátných Východních Himalájí, mezi dvěma světovými velmocemi – Indií na jihu a Čínou na severu. Téměř 780.000 lidí tu žije v míru a souladu s panenskou přírodou. S pokorou je možné sledovat úctu, s kterou domácí přistupují k životu a tradicím. Právě díky tomu se jim podařilo dokonale uchovat jedinečnou kulturu. Jen zde měří národní bohatství hrubým domácím štěstím. Krajina je zde přesycená spiritualitou a pokojem. Náš zájezd vás zavede do nejsvětějších míst Bhútánu,  bude plný silných míst  zvoucích k meditaci a propojení s přírodou.  Túry jsme zvolili obecně lehké, pro všechny typy cestovatelů. Budeme se pohybovat ve výškách kolem 2000 –  3000 m.n.m.

A jaké bude počasí? Duben se vyznačuje slunečným počasím bez srážek a teplotami kolem 20C,  se šťavnatou jarní přírodou v rozpuku.

Cena zájezdu do Bhútánu není nikdy nízká.. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která zde vzkvétá už po celá staletí. Regulace je zajištěna vysokým poplatkem za vstup do země, který činí 100 USD denně  za osobu, avšak hodnoty,  které zde můžete načerpat, nelze penězi vyčíslit.

TERMÍN

18.04.-27.04.2025

VERONIKA ŠEVČÍKOVÁ

Když jsem v roce 2006 poprvé vstoupila do londýnského jógového studia, okamžitě jsem propadla kouzlu jógy. Na začátku mě fascinovala zejména vnější krása, pružnost a zároveň zdraví a síla lidského těla.

Pravidelnou praxí jsem ale začala poznávat a chápat hlubší aspekty jógy.

Čím déle praktikuji, tím více mě překvapuje, jak precizním systémem jóga je. Jak dokáže lidem pomoct, nejen po fyzické stránce.

Není to jen cvičení, je to způsob života – strava, chování k sobě samému, přírodě i ostatním.

Jóga je životní styl.

Studium jógy v Londýně, na Bali, na Power joga akademii Vaška Krejčíka, učitelské tréningy s Jarem Pávkem, účast na workshopech tuzemských i mezinárodních učitelů a hlavně moje osobní jógová praxe mě neustále posouvají dál a zdokonalují mé lektorské dovednosti.

Mou specializací je hlavně vinyása jóga, ashtanga jóga, jóga pro sportovce a OBĽÚBENÁ OFFICE JÓGA – NA ZMIERNENIE PRACOVNÉHO STRESU.

Pro mě je jóga úžasným obohacením života a mám štěstí, že díky svým lekcím můžu tuto radost a zkušenosti předávat dál.

www.veronikasevcikova.com

Den 01

Odlet z Prahy

Let  Praha – New Delhí  s jedním přestupem a  New Dehlí – Paro  trvá celkem cca 16  hodin.

Bude možné vybrat si sedadla  ve variantě economy , long leg  a business class.

Den 02

Přílet do Bhútánu, Paro – THIMPHU

Přílet na mezinárodní letiště Paro. Paro se nachází se v krásném údolí ve výšce 2280 metrů a uvítá vás v kouzelném království. 

Po setkání s průvodcem následuje  přejezd (cca 1 hodina) údolím řeky Paro a Thimphu do Thimphu -hlavního města Bhútánu.

Po cestě zastávka v Tamchhog Lhakhang s malým chrámem železného mostu.  Odpoledne procházka v Thimphu  s rušnými obchody, bazary a setkání s místními usměvavými obyvateli.

Ubytování v Thimphu, 1 .noc

Den 03

THIMPHU a praxe v klášteře DECHEN PHODRANG

Dopoledne navštívíte týdenní trh a poté se podíváte k uctívanému Memorial Chorten s obrovskou 51 m vysokou  sochou Buddhy Dordenmy, odkud se naskýtá nádherný výhled na údolí Thimphu.  Obrovský třípatrový trůn obsahuje několik kaplí a samotné tělo je naplněno 125 000 menšími sochami Budhy.

Na zpáteční cestě do Thimphu navštívíte  chrám Changangkha, který se tyčí na vrcholu kopce s výhledem na město. Poutníci  se sem sjíždějí po celý den na procházky a k modlitbám. V chrámu se také nachází krásné nástěnné malby a stovky náboženských písem psaných zlatem.

Dále navštívíte klášter v paláci Dechen Phodrang. Zde se setkáte s  hlavním lamou, který přijímá i turisty a diskutuje s nimi o otázkách víry a budhismu. Později se k němu a k ostatním mnichům připojíte  při večerní meditaci a  modlitbě.

Ubytování v Thimphu, 2 .noc

 

 

Den 04

DECHENPHUG LHAKHANG – PANGRI ZAMPA

Ranní transfer (cca  20 minut)  do Dechencholingu, kde navštívíte klášter Pangri Zampa. Klášter založený na počátku 16. stoletetí  je centrem tradiční astrologie. Dále  zamíříte na návštěvu kláštera Druk Ralung Shedrup Choling.

Dechenphug a jeho okolí je podle místní víry požehnáno ochrannou energií, která má odvrátit negativní síly.  Pod vedením Jeho Eminence Gjalwy Dokhampy, lámy Druk Ralung klášter usiluje o uspokojování duchovních potřeb komunity, zejména při významných životních událostech, jako je narození, nemoc nebo smrt  a podporuje  rozvoj duchovního chápání lidí z celého světa. Po setkání s mnichy bude následovat jógová praxe.

Ubytování v Thimphu, 3 .noc

Den 05

GOMPA – DOCHU LA pass – PUNAKHA

Brzy ráno přejezd z Thimphu do oblasti nad Hongtsho – Dochu La (cca 30 km), odkud se vydáte do Tashigang Gompa. Zde navštívíte  gompu – místo meditace mnichů, kteří zde v letních měsících žijí.

Z kláštera vyjdete pěšky nahoru směrem k meditační gompě Lungchotse, což zabere asi 2 hodiny. Cestou si maximálně vychutnáte  dary okolní  přírody. Za jasného slunečného dne je možné spatřit např. celý bhútánský Himálaj s jeho zasněženými vrcholky.  Dále trasa pokračuje  ještě asi 1,5 hodiny dolů do průsmyku Dochu La ve výšce 3050 metrů , kde se zastavíte na občerstvení a horký nápoj ( trek celkem cca 3,5 – 4  hodiny).

Následuje transfer cca 2 hodiny do starého hlavního města Punakha, při kterém budete pozorovat impozantní změny ve složení vegetace podle nadmořské výšky.
Po příjezdu do Punakha  se  můžete se vydat na kratší příjemnou procházku (cca 1 hodina) přes terasovitá rýžová  políčka vesnice Sopsokha do Chimi Lhakhang – Chrámu plodnosti.

Ubytování Punakha, večeře

Den 06

YEBISA – klášter  NOBGANG – DZONG

Ráno se vydáte na pěší túru z Khamsum Yuelley Namgyel Chorten přes vesnici  Yebisa ke klášteru Nobgang. Procházka začíná od visutého mostu pod Khamsum Yuelley Namgyel Chorten a vede přes rýžová pole ve vesnici Yebisa . Procházka je poměrně lehká a mírná, cca 1 hodina , ale jsou zde i krátké strmější úseky. Z vrcholu je nádherný  výhled do údolí a na okolní vesnice. Chrám Nobgang  je 30 metrů vysoký a je zasvěcený pátému králi.
Poté navštívíte klášter Sangchhen Dorji Lhuendrup, kde najdete kolekci největších bronzových soch Avalókitéšvary – ztělesňující nekonečno soucitu. V chrámu najdete také centrum vyššího vzdělávání a meditace pro děti a mnišky, které se zde věnují náboženskému vzdělávání i získávání praktických  dovedností.  Klášter Nobgang  byl postaven v 17. století jako rezidence Zhabdrunga Ngawanga, tibetského buddhistického lámu.

Poté navštívíte impozantní  Dzong, “Palác velkého štěstí” na soutoku dvou řek, Po Chu a Mo Chu v Punakha.

Ubytování  Punakha 2. noc

 

Den 07

klášter DRAKARPO – PARO

Dnes se vrátíme do Paro . Při cestě se zastavíme  v armádním táboře Shaba, kde se vydáte na asi hodinovou túru ke klášteru Drakarpo, který se nachází na  útesu s jeskyní  Namkhai Ningpo, která je místem meditací již od 8. století.

Po návštěvě kláštera přejezd do Paro na procházku městem , návštěvu památek a řemeslných obchodů, kde si můžete zakoupit místní tradiční výrobky.

Ubytování Paro

 

Den 08

Klášter TAKTSHANG – Tygří hnízdo

Celodenní výlet ke chrámu Tygří hnízdo, který nejsvětějším místem v Bhútánu.  Klášter je “zavěšený” na skále ve výšce 900 m.

Guru Rinpočhe prý na toto místo přiletěl na tygřici a následně 3 měsíce meditoval. Je to jedno z nejposvátnějších míst v Bhútánu a přitahuje pozornost poutníků z celého světa.

Ubytování Paro, 2. noc

Den 9

ODLET z Bhutánu

Transfer na letiště, odlet dle letového řádu do ČR

 

Den 10

Návrat do ČR

CENA ZAHRNUJE

7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve standardním hotelu ( 4*) s plnou penzí, vstupy do památek a klášterů, vízum, pozvání a povolení ke vstupu  do Bhútánu ( 40+700 USD/os ), transfery  SUV a terénními autobusy s klimatizací,  místního průvodce a česky mluvícího průvodce, jógová praxe pod vedení Veroniky Ševčíkové,   zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  6700,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu do 69 let: 3 460/osoba

Cena nezahrnuje : poplatky a náklady neuvedené v rozpisu cena zahrnuje

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 10 000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

Pobytový balíček 74 900,-

 Letenka dle momentální nabídky 24 – 38 000,-

doporučujeme přihlásit se včas, s krátkou dobou do odletu ceny letenek rostou

Mám zájem – rezervace
vyplňte formulář