OTUŽOVÁNÍ A JÓGA NA LEDU

V dnešní době se do ledové vody namáčí kde kdo, sociální sítě se hemží selfíčky lidí v ledu s kulichem… Řada těchto osob však postrádá ve svém počínání tu nejdůležitější věc a to je hlubší „proč“. Co nám to otužování do života přinese? Chlad je jedním ze třech základních pilířů metody otužování Wima Hofa a pokud ho pustíme do svého života, může se z něj stát skvělý přítel a učitel. Díky tomu, že zvládneme vystavení se chladu, cítíme se silnější po psychické stránce a jsme posíleni i po stránce fyzické. Může za to koktejl vyplavených hormonu a také intenzivní prožívání přítomného okamžiku.

Jóga na ledu z tohoto principu vychází a do životu ji uvedla švédská jogínka Rebecca Björk. Kromě faktu, že účinné budou i základní ásány, získáte řadu benefitů pro imunitu a prevenci kardiovaskulárních chorob a zaznamenáte i vyšší kalorický výdej a tím i často vytoužené hubnutí. Metoda je velmi jednoduchá, přístupná a také podložená vědou. Může ji praktikovat kdokoli, nemá v sobě žádné dogma, jen přijetí a svobodu. Otázku, zda to dokážete, si zodpovíte snadno – láká vás tato představa – tak do toho!

Kromě jógy na ledu jsou v našem programu také ideální podmínky pro běžecké lyžování ( běžky jsou do letadla zdarma jako příruční zavazadlo) , procházky na sněžnicích, jízdu se psím nebo sobím spřežením či sněžných skútrech. Pro zájemce je připraven i výlet do Rovanniemi na polární kruh.

Ikonickým úkazem v zimních měsících je na Severu polární záře, kterou lze nejlépe pozorovat v únoru a březnu. Jedná se o přírodní úkaz a nelze jej garantovat, ale výskyt je v uvedeném období téměř každodenní. Toto nebeské divadlo ve vás zanechá velmi silný dojem, stejně jako celý pobyt v bělostné polární oblasti, kde se budete cítit součástí přírody a místní kultury, které si v našem týmu hluboce vážíme.

Teploty očekávejte přes den -1 až -12/-15°C, v noci až -20/25°C

TERMÍN

22.03.-29.03.2025

Vaše lektorka

VERONIKA ŠEVČÍKOVÁ

Když jsem v roce 2006 poprvé vstoupila do londýnského jógového studia, okamžitě jsem propadla kouzlu jógy. Na začátku mě fascinovala zejména vnější krása, pružnost a zároveň zdraví a síla lidského těla.

Pravidelnou praxí jsem ale začala poznávat a chápat hlubší aspekty jógy.

Čím déle praktikuji, tím více mě překvapuje, jak precizním systémem jóga je. Jak dokáže lidem pomoct, nejen po fyzické stránce.

Není to jen cvičení, je to způsob života – strava, chování k sobě samému, přírodě i ostatním.

Jóga je životní styl.

Studium jógy v Londýně, na Bali, na Power joga akademii Vaška Krejčíka, učitelské tréningy s Jarem Pávkem, účast na workshopech tuzemských i mezinárodních učitelů a hlavně moje osobní jógová praxe mě neustále posouvají dál a zdokonalují mé lektorské dovednosti.

Mou specializací je hlavně vinyása jóga, ashtanga jóga, jóga pro sportovce.

V posledních letech jsem se zamilovala do surfování a oceánu. Spojila jsem tuto vášeň s jógou. Učení jógy pro surfaře, ať už při pobřeží oceánu, či v jógovém studiu, se stalo mou oblíbenou lektorskou aktivitou.

Surf jóga je cvičení pro všechny, kteří milují oceán, přírodu, surf a cestování, a chtějí zlepšit svůj výkon nejen na vlnách, ale i v každodenním životě.

Pro mě je jóga úžasným obohacením života a mám štěstí, že díky svým lekcím můžu tuto radost a zkušenosti předávat dál.

www.veronikasevcikova.com

UBYTOVÁNÍ JUNTUSRANTA

Čeká vás kvalitní ubytování v jednoduchém skandinávském stylu v apartmánovém domě na břehu jezera Kylmäjärvi v oblasti Kainuu.

Řadový dům se šesti samostatnými byty (apartmány) poskytne zázemí max. 24 osobám, obvyklá velikost skupiny je 15-16 osob.
Byty pro 2-4 osoby jsou se sociálním zázemí (WC,sprcha) a vybavenou kuchyňku. Pokoje jsou dvoulůžkové a čtyřlůžkové. Zásuvky jsou 220 V a voda z kohoutku je pitná.

Vzdálenost z Helsinek do místa ubytování je cca 750 km, což není na zdejší poměry a vzdálenosti nic mimořádného, nicméně my využijeme kromě přímého letu z Prahy i místního přeletu nad krajinou tisíců jezer do Oulu.

Den 01

PŘÍLET DO FINSKA

Odlet z Prahy do Helsinek a dále do Oulu, příjezd na ubytování.

(Finnair, let s 1 přestupem. Běžky jsou u Finnairu příruční zavazadlo, s radostí si můžete vzít svoje.)

Den 02

NÁRODNÍ PARK HOSSA

Pěší výlet k prehistorické skalní malbě Värikallio zimní krajinou v Národním parku Hossa. Během dne je možné využít dobré zázemí v místním turistickém centru (občerstvení, suvenýry, WC).

Jógová praxe, večeře

Den 03

BĚŽKY NEBO VÝLET DO ROVANIEMI

Pro zájemce celodenní výlet do Rovanniemi, brány Laponska. Návštěva nejsevernější finské zoologické zahrady Ranua pro setkání s arktickou zvěří jako je rys, vlk či liška polární. Během procházky budete mít pocit, že se nacházíte v jejich přirozeném prostředí. Dále navštívíte vesnici Santy Clause, ležící na severním polárním kruhu. Vánoce jsou zde po celý rok! Osobní setkání se Santou a odeslání pozdravu své rodině z jeho vánoční pošty. O laponské kultuře, severské přírodě a historii se dozvíte v muzeu Arktikum. Alternativně volný program na běžkařských tratích v okolí ubytování, platí pro všechny dny.
Jógová praxe, večeře

Den 04

SANĚ A HUSKY

Radovánky se psím plemenem aljašských a sibiřských husky. Po instruktáži se stanete opravdovým musherem na cestě se psím spřežením. Druhý ze dvojice se na saních veze, během cesty se můžete vystřídat. Součástí ceny výletu je i zapůjčení odpovídajícího oblečení. Cestu zakončíte malým občerstvením u ohně.
Jógová praxe, večeře

Den 05

SNĚŽNÉ SKÚTRY

Tento den zažijete jedinečné dobrodružství v laponské přírodě během jízdy na sněžném skútru. Po zaškolení se vydáte na skútrech k sobí farmě pod vedením zkušeného instruktora. Odpoledne navštívíte největší lyžařské centrum Ruka a v obchodě s laponskou tématikou nakoupíte typické finské suvenýry.
Jógová praxe, večeře

Den 06

SNĚŽNICE A OHEŇ

Nenáročná výprava na sněžnicích k romantickému kaňonu zakončená společným posezením u ohně.
Jógová praxe, večeře

Den 07

AKTIVITY PODLE VÁS

Den plný aktivit v okolí ubytování – podle chuti si můžete dopřát rybaření na zamrzlém jezeře (vybavení je zdarma k dispozici na ubytování), toulání si přírodou na sněžnicích,běžkách,  ale také jedinečný relax v podobě saunování a posezení ve venkovním sudu s horkou vodou.
Jógová praxe, večeře

Den 08

Odlet do ČR

Transfer na letiště do Oulu (250 km), let do Prahy s přestupem v Helsinkách.

CENA ZAHRNUJE

Transfer z / na letiště ve Finsku

7x ubytování v apartmánech 1x večeři a 6x polopenzi

zapůjčení sněžnic

2 x saunování

1x posezení ve venkovním sudu s horkou lázní

10 jogových a meditačních lekcí pod vedením Veroniky Ševčíkové

pojištění CK proti úpadku

český průvodce

Co byste měli mít s sebou
– termo prádlo, fleecová bunda / vlněný svetr (druhá vrstva), teplé kalhoty (lyžařské), rukavice (dvoje), čepice, šála nebo nákrčník, dobrá teplá obuv, teplé ponožky
– boty na přezutí dovnitř, pleťový krém do zimy, jelení lůj
– fotoaparát a rezervní baterie, OP nebo pas a řidičský průkaz (řízení skútru)

Nedoporučujeme utrácet spoustu peněz za nákup drahého oblečení a technických věcí, pokud je později nevyužijete. Pokud jdete na skútr nebo saně se psím spřežením, speciální vrchní termo oblečení je součástí ceny výletu.

Můžete si připlatit:

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 120 Kč/den

Fakultativní výlet do Rovaniemi (850 Kč / osoba)

Ranua arktické ZOO 19 € / dospělí, 15,50 € děti do 14 let

Arktikum muzeum v Rovaniemi 15 € / dospělí, 5 € děti do 15 let

Sobí farma (během safari na skútrech) 15 € / osoba (s občerstvením káva/čaj, finský dezert)

Psí spřežení 100 € / 2 dospělí (jízda ve dvou)

Sněžný skútr 125 € /2 dospělí (jízda ve dvou)

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

19 990,-

 Letenka dle momentální nabídky 10 000,-Kč

doporučujeme přihlásit se včas, s krátkou dobou do odletu ceny letenek rostou

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu