Máte jen pár dní času, poznejte s námi perly Spojených arabských Emirátů.

Dubaj “město budoucnosti” –  dynamicky se rozvíjející město, které na vás kromě starobylých čtvrtí dýchá nezaměnitelným luxusem. Abú Dhabí, sídlo královské rodiny a hpůavní město emirátů, který si i přes rychlé tempo moderního rozvoje zachovává své tradice. Čekají vás archtitektonické skvosty v čele s vyjvyšší budouvou světa Burj Khalifa, prohlédněte si Šejkův palác v Abú Dhabí a užijete si luxusní prodloužený víkend včetně pobytu na ostrově Palm Jumeirah.

TERMÍNY

26.09.-29.09.24

24.10.-27.10.24

Den 01

PŘÍLET DO DUBAJE

Přílet do Dubaje, transfer na hotel,ubytování,večeře.

Den 02

DUBAJ – vše co chcete vidět

Po snídani okružní jízda pro Váš přehled. Zastavíme se pobřežní dominanty města –  Burj al Arab – 7* hotelu postaveného v roce 1999 ve tvaru plachetnice, dále pokračujete k největší mešitě ve městě – Jumeirah Mosque vyobrazené na bankovce v hodnotě 500 dirhamů a nevynecháme ani zastávku na fotku u zlatého Dubai Frame. Následuje malebná stará část Dubaje – čtvrti Bastakiya s pevností al Fahidi, ve které dnes sídlí muzeum. Projížďka vodním taxi abra na místní trhy, kde bude volný čas pro nákupy – Spice Souk (trh s kořením) či Gold Souk (trh se zlatem).  Odpoledne individuální volno.

Fakultativně jsme pro Vás připravili projížďku po mořském kanálu tradiční arabskou lodí Dhow  a podvečerní výjezd na nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa s výškou 828 metrů.Se západem slunce je ten nejlepší čas, kdy budete mít denní i večerní fotky impozantně osvětlené Dubaje Výlet zakončíme u největšího systému tančících fontán na světě Dubai Fountain – voda tryská do výšky 150 metrů, pohybuje se v rytmu arabské hudby, která ji doprovází a nechybí světelná show. Návrat na hotel, nocleh.  

Den 03

ABÚ DHABÍ – půldenní výlet

Snídaně v hotelu, odjezd do Abu Dhabí, kde bude první zastávkou  Velká mešity šejka Zayeda. Tuto obrovskou mešitu nechal postavit bývalý prezident šejk Zajd bin Sultán Ál Nahjá s myšlenkou na sjednocení kulturní rozmanitosti islámského světa spojením historických a moderních hodnot. Tento úžasný komplex je naprosto ohromující.

Naše další zastávka bude u věží Etihad, kam si můžete zakoupit vstupenky a podívat se dovnitř. S věžemi sousedí bohatý hotel Emirates Palace. Tento moderní hotel je známý svou rovnováhou islámských architektonických prvků a moderní emirátské kultury. Je opravdu hodný šejků. Dále nás čeká promenáda Corniche, kde se můžete prohlédnout si panorama Abu Dhabi. Poté navštívíme Louvre Abu Dhabi, který vlastní dohodu s francouzskou vládou o použití názvu Louvre, kde se opět snaží o spojení kultur východu a západu. A na závěr – nebude chybět okruh F1. Dráha Formule 1 se nachází v na ostrově Yas Island, který zabírá plochu 2500 hektarů a její zázemí včetně impozantních hotelů představuje ten nevyšší luxus . Případná návštěva Ferarri Worldu není zahrnuta v ceně ( adrenalinový park, vstupné 290 AED)

Den 04

OSOBNÍ VOLNO, ODLET DO ČR

Volné dopoledne  – užijte si čas na pláži,  nákupy nebo tradiční trh,  v podvečer odlet do ČR dle letového řádu

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy do Dubaje a zpět s Emirates , dopravu klimatizovaným mikrobusem, letištní taxy a poplatky, 3x ubytování ve 4* hotelu se snídaní na luxusním poloostrově Palm Jumeirah , průvodce v češtině, vstupy na uvedený program, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 4900,-

Večerní projížďka Dubai Marina s večeří 2600,- Kč
Vstupenka Burj Khalifa – top – 148 patro – 399 AED, 125 patro + akvárium 245 AED

Při návštěvě mešit a kulturně významných míst je nutno mít oblečení zakrývající kolena a ramena, ženy též vlasy.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

 34 990,-

 

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář