Japonsko je jednou z nejstarších civilizací s bohatou historií, nádhernou přírodou a úchvatnými památkami. Nabízí fascinující zážitky, které nenajdete v žádné jiné části světa. Kultura tohoto císařství spojuje východní tradice a západní moderní pojetí světa se smyslem pro detail a přesnost.
Samurajské meče, gejši, starověké chrámy a svatyně, ohromující hora Fuji, bambusové háje, vynikající japonská kuchyně, laskaví a přívětiví lidé.

Poznejte místní zvyky, které pro nás mají velmi tajuplný nádech a užijte si zemi, která vás posune zase o krok dál.

Běhen naší návštěvy v Japonsku bude  krásných 22℃.

TERMÍN

23.10-3.11.2024

Den 01 + 02

PŘÍLET DO TOKYA

Přílet do Tokya, transfer na hotel, ubytování. Prohlídku začneme v centru města, kterému dominuje Císařský Palác. Přes tokijskou Ginzu, oblast s obchodními domy, se dostaneme do zahrad Hamarikú pod mrakodrapy s výhledem na Tokyjskou věž (333 m). Následuje návštěva největší tokyjské svatyně MEIJI-JINGU – kde vás uvítá 12 m vysoká dřevěná brána vyrobené z 1500 let starého tchajwanského cypřiše. Typický obrázek města se nám
vybaví na křižovatce Shibuya, která patří k nejrušnějším místům na světě.

Den 03

TSUKIJI

Ráno vás čeká návštěva rybího trhu Tsukiji. Projdeme malebné uličky, abychom si prohlédli množství pestrobarevných ryb, mořských plodů nebo hub, které trh nabízí ke koupi. Z vyhlídky Dentsu si užijeme netradiční výhled na samotný trh, císařské zahrady Hamarikjú i na Tokijskou zátoku. Ve čtvrti Ueno je zábavné navštívit Tokijské Národní Muzeum se sbírkou samurajských mečů, kimon, dřevotisků atd. Dalším místem, které si v Tokiu nenecháme ujít, je chrám Senso-Ji s pětipatrovou pagodou.

Den 04

FUJI

Tento den se budeme pohybovat v oblasti Pěti jezer na úpatí symbolu Japonska – hory Fuji. Na jaře a na podzim se zde potkáte s nesmírně pestrým kaleidoskopem barev. Město Kawaguchi-Ko vybízí k toulkám kolem jezer a po okolí. To vše ve stínu posvátné hory Fuji.

Den 05

VOLNÝ DEN – TOKYO

Volný den v TOKYU – nákup suvenýrů, keramiky, návštěva
muzeí, zoo..

Společně si dopřejeme čajový rituál.

Den 06

KYÓTO

Legendárním vlakem shinkansen se přesuneme z Tokia do
Kyóta. Zde najdete vše, co činí Japonsko Japonskem -starobylé chrámy, svatyně, nádherné zahrady (17 míst zapsaných na seznamu UNESCO). Navštívíme Chrám Nishi Hongan-Ji , který tvoří pět budov a uvnitř je možné vidět malby, kovové ornamenty či plastiky. Odpoledne nahlédneme do kjótské kuchyně na tržišti Nishiki a večer budeme pozorovat gejši spěchající do čtvrti Ponto-Cho úzké uličce se svítícími lampiony, které vytváří nádhernou atmosféru starého Japonska. Dnešní den završíme v jedné z nejkrásnějších ulic v celé Asii, v ulici Shimbashi ve čtvrti Gion.

Den 07

ÓSAKA

Odjezd do metropole gurmetů – Ósaky. Impozantní hrad Ósaka-Jo, tvořící dominantu města, stavělo sto tisíc dělníků tak, aby vybudovali nedobytný žulový hrad. Prohlédneme si také skvost moderní architektury, mrakodrap Umeda Sky Building. Na oběd se zastavíme v Takimi-Koji, v tržní uličce s
pivnicemi a jídelnami, a noční život i chuťové buňky večer uspokojíme v pasáži Dótombori, kde ochutnáme nejoblíbenější pokrm Ósačanů – okonomiyaki (smažené plněné omelety s omáčkou)

Den 08

KAMAKURA A YOKOHAMA

Hlavní zastávkou v Kamakuře je přes 11 metrů vysoká bronzová socha Buddhy – je druhou největší sochou Buddhy na území Japonska. Poté se přesuneme ke Svatyni Tsurugaoka Hachimangu, která patří v Kamakuře k těm nejnavštěvovanějším. Založená byla již v roce 1063 a zasvěcená je Hachimanovi, opatrovnickému bohu všech samurajů, kterému se mnohdy přezdívá božský ochránce Japonska. Jen pár kroku od vlakového nádraží začíná zhruba 700metrová alej lemovaná sakurami, která vás dovede až na
nádvoří, na kterém se často konají trhy a různé slavnosti. Přesuneme se vlakem do města Yokohama – druhé největší město a největší přístav v Japonsku. Večerní prohklídka přístavního města.

Den 09

 HIROSHIMA A MIYAJIMA

Den bude patřit prohlídce Hiroshimy. Po příjezdu budeme směřovat k Parku Památníku Míru připomínajícímu dopad atomové bomby. V parku hoří Plamen míru, prohlédneme si Pamětní Mohylu obětí výbuchu atomové bomby, Památní síň obětí výbuchu atomové bomby a Atomový dům, kde 6. srpna
1945 bomba explodovala. Dále odjedeme na malý ostrov Miyajima s červenou bránou Itsukushima- Jinja. Pěšky vystoupáme na posvátnou horu Misen (530 m) a na vrcholu si prohlédneme chrám s ohněm. Návrat zpět do Hiroshimy.

Den 10

ODLET DO ČR

Volné dopoledne, odlet zpět do ČR dle letového řádu.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Tokio a  Hiroshima – Praha  (menu a nápoje v letadle, zavazadla 30 kg) letištní taxy a poplatky

transfery klimatizovaným mini/busem

ubytování v 3* hotelu se snídaní

vstupy na uvedený program

povinný lokální a český průvodce

zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  15 500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 160,-/den/osoba

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 60 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 10 000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

  84 500,-

Mám zájem –  rezervace
vyplňte formulář