V suchém skalnatém údolí, které je označeno jako střed a nejnižší bod Země, se nachází jeden z přírodních divů světa – Mrtvé moře. Podobnou destinaci nenajdete nikde jinde na Zemi. Turisté sem už po staletí přijíždí kvůli léčivým vlastnostem horkého suchého vzduchu, slunečního svitu, který nespálí a pro účinky mimořádně slané vody a bahna bohatého na živiny a minerály.

Ve spolupráci s Derma Medical clinic   jsme připravili ozdravný pobyt s odborným českým  doprovodem, který se postará o kontrolu a poradenství pro co nejefektivnější využití  pobytu pro Vaše zdraví.

Už týdenní pobyt u Mrtvého moře nahradí  až dvouletou chemickou léčku ekzémů, alergie,  psoriázy , revmatu a řady dalších autoimunitních onemocnění.

Pobyt je umístěn do našeho partnerského resortu Crowne Plaza Dead Sea Spa 5*, který potěší i nejnáročnější klienty. Resort má největší hotelové Spa v Jordánsku  s bazény se sladkou i slanou vodou z Mrtvého moře, perličkové bazény, kosmetickou péči a masáže.  Na klasické plavání, které  je v Mrtvém moři složitější,  využijete obrovský lagunový bazén, který tvoří centrální část resortu.  Hotel je dokonale čistý, s ochotným personálem, výborným jídlem  a řadou doplňkových služeb.

Covid info: Od 1.3.2022 je odlet i pohyb v Jordánsku možný bez testů, platí pro očkované i neočkované.Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

TERMÍNY

30.09. – 07.10.2022

07.10. –  14.10.2022

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet z Prahy, let 4, hodiny. Po přistání a vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři. Ubytování hotel  Crown Plaza Dead Sea Spa Resort 5* , večeře.

Hotel, Dead Sea

CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5*

Den 02 – 07

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe.

MRTVÉ MOŘE

V suchém skalnatém údolí, které lze nazvat středem země, leží Mrtvé moře – jeden z přírodních divů světa. Tento jedinečný vodní útvar je mnohem slanější než oceán a nenajdete podobný nikde jinde na Zemi. Turisté sem míří pro léčivé vlastnosti horkého suchého vzduchu, slané vody a bahna bohatého na živiny. Před miliony let bylo Mrtvé moře lagunou se slanou vodou spojenou se Středozemním mořem. Po stovkách tisíc let se tektonické desky posunuly, zvedly půdu mezi Mrtvým  a Středozemním mořem a přerušily přívod vody od oceánu. Mrtvé moře, nyní jezero, se během let stává stále slanější. Momentálně je zde  koncentrace soli 34,2%, což je 9x  více slanější než oceán. Šírka moře je 17 km, délka přibližně 70 km.

Mrtvé moře je nejníže položeným místem zeměkoule s hloubkou 419 metrů pod mořem a  i sluneční paprsky jsou zde díky tomuto faktu  pro pokožku zdravější a laskavější.

 

Voda

Je těžké popsat, jaká je voda z Mrtvého moře. Pobřeží je naplněno léčivým bahnem a díky slanosti a pouštní krajině nedovoluje, aby ve vodě nebo v její blízkosti přežila jakákoliv vegetace – s výjimkou několika palem. Na rozdíl od toho, co byste mohli předpokládat, Mrtvé moře není páchnoucí. Zatímco bahno obklopující moře by mohlo cítit trochu zemité, voda sama voní příjemně a čistě. Slaná voda je hedvábně hladká, pocitově až olejová. Teplota vody se pohybuje v září a říjnu kolem 32-35C. Položit se na vodu v Mrtvém moři může být jedním z nejúžasnějších zážitků Vašeho života. Neobvykle teplé a neuvěřitelně bohaté minerální vody přitahovaly návštěvníky už od dob faraonů.

 

Pláže

Rozhodně to není Karibik, ale právě to je zábavné. Pobřežní břeh, který je většinou skalnatý, někdy písčitý a vždy

trochu zablácený, je velkým zážitkem. Většina středisek upravuje promenádu, aby zpříjemnila vstup do vody. Přes to, že písek nemusí být práškový bílý, ocitnete se na jedné z nejkrásnějších pláží na světě. Krajina je zde jedinečná a spolu se skalnatými horami obklopující moře na východ a západ tvoří jeden impozantní obraz.

 

PRO ZDRAVÍ I KRÁSU

Dnes přicházejí k Mrtvému moře tisíce lidí z celého světa, aby se omladily, zotavily se, uvolnily a užívaly si přirozených výhod oblasti. Pobřeží lemuje řetězec luxusních hotelových a lázeňských letovisek světové úrovně poskytující skvělé zázemí. Pobyty jsou zaměřeny  na léčbu kožních, kloubních a očních chorob, jakož i na problémy s dýcháním, alergiemi  a hypertenzí.

Laboratoře Mrtvého moře produkují celou řadu obličejových bahenních masek, koupelových solí, šamponů, vyživujících krémů a další  kosmetiky. Všechny jsou vyráběny z přírodních produktů této oblasti, jsou vynikající kvality a jsou k dostání v prodejnách po celém Jordánsku nebo je možné je objednat online k dodání kdekoli na světě, aby si návštěvníci mohli i nadále užívat výhod Mrtvého moře dlouho poté, co se vrátili domů. Lékařské středisko u Mrtvého moře je certifikováno jordánským ministerstvem zdravotnictví a jordánskou komorou lékařů pro léčbu kožních potíží a pohybového aparátu.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené

DOPLŇKOVÉ VÝLETY

Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, Petra, jeepy a balooning ve Wadi Rum atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 08

Odlet do ČR

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy (přímý let 4 h, 23kg zavazadlo), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem s wifi a wc, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu Crowne Plaza Dead Sea Spa Resort 5*, delegát v češtině, český lékařský doprovod, zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8900,-

7x obědy formou bufetu: 3800,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč / os.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu. Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s., viz garanční list pro zákazníka.

CENA

37 390,-

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu