Unikátně sestavený program za památkami Unesco a zážitky ze smaragdového Korfu a  nespoutané Albánie jsme pro Vás s Lucií Procházkovou zkombinovali s ranní a večerní jógovou praxí.

Naše ranní praxe se ponese na vlně laskavého probouzení těla. Jemná fyzioterapeutická jóga okořeněná o povzbuzující dechové techniky bude naším prvním vyživujícím snídaňovým chodem.
V odpolední praxi si naopak dovolíme se více odvázat. Dynamická fasciální vinjása, budování síly a kondice, obojí tělo prověří a ukážou nám, kam je třeba směřovat více pozornosti. Grand finálem každé lekce bude thajská jógová masáž a základy  reflexologie. Postupně masážemi projdeme celé tělo – vyzkoušíte si obě hlavní role – toho, kdo dotek dává i toho, kdo jej přijímá.

Kofru a Albánie je ideálním místem k praxi a relaxaci probíhající přímo u moře, v přírodě, řece, v horách ….. propojíte se s přírodními živly a matkou Zemí. Čekat můžete prožitkový týden a naladění se s přírodou a sami se sebou, s pomocí bohatého jógového programu.

Cesta časem až do dob byzantské říše a římského impéria, nádherná příroda a čisté pláže, tradiční balkánská kuchyně a výborné víno, to je jen malý výčet  zážitků, které na Vás čekají.

TERMÍN

23.09.- 30.09.2024

Vaše lektorka

Lucie Procházková

Nadechla jsem se v roce 1985, v bezčasí, kdy mámy stály frontu na banány, v koupelně poskakovala tatramatka a děcka převalovala v puse Pedro.

Jako malá vdolka jsem v holinách tančila kalužemi a krotila potoční zvěř. Pak jsem vyzula gumáky, obula podpatky a klapala vstříc výletům do neznáma. Nato jsem zmoudřela, vystudovala a tituly i podpatky uložila do skříně. A někdy tehdy se ke mně přidala jóga. A možná, že tomu bylo už dříve, jen moje pozornost byla jinde.

Prvních pár let jsem jógou ohýbala tělo a pokoušela jeho hranice. Časem se ale dril šlach a svalů přeamarounoval do laskavého objevování toho, co je uvnitř. Mojí mantrou se stal vědomý nádech a výdech. A dech přinesl poznání, že svými neviditelnými spoji, se vše se vším v jedno zase spojí.

Dnes nejradši mám plosky jen tak bosky. Pod nohama cítím zem a poznávám, kdo jsem.
Více o mě jako mámě, lektroce jógy, masérce, studentce cesty života najdete tady:
www.luuprochazkova.cz

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

Odlet z ČR na Korfu v odpoledních hodinách

Po přistání transfer do hotelu , večeře.

Jóga: bez jógové praxe

Den 02

Smaragdové Korfu a  památky Unesco

Po snídani se vypravíte na prohlídku hlavního města Kerkyra , zastavíte se u vykopávek starověkého města Korfu a římských lázní a  parku  Mon Repos  s ruinami dórského chrámu z 5. stol. př. n. l.

V samotném hlavním městě Keykyra (Unesco) si užijete společnou procházku centrem města okolo hlavních památek (Stará pevnost, Palác sv. Michala a Jiří, třída Liston, kostel sv. Spyridona) a dále individuální volno na nákupy nebo podrobnější  návštěvu památek.  Den zakončíte na nejkrásnější pláži Korfu – Paleokastritsa.  Návrat do hotelu, večeře.

Jóga: ranní jógové a večerní cvičení se západem slunce.

Den 03

Lodí do Sarandë, Albánská riviéra

Po snídani plavba trajektem do Sarandë, odkud se vydáte dále za krásami Albánské riviéry.  V centru Sarandë se nachází zbytky stavby starého antického města z 5. století. Navštívíte pevnost Lekures s překrásným výhledem na protější Korfu. Dále se vydáte po pobřeží na sever a projedete typickými vesnicemi Qeparo a Borsh, zdálky uvidíte bývalou ponorkovou základnu a navštívíte pevnost Aliho Paši, který původně tuto stavbu postavil jak letohrádek pro svou ženu uvnitř pohádkové zátoky Panormo. Čas bude i na koupání.

Ubytování Vlöre, večeře.

Jóga: ranní jógové a večerní cvičení se západem slunce.

Den 04

Vlöre – Berat

Po snídani si krátce prohlédnete Vlöre – první hlavní město novodobé Albánie, a zamíříme do  Apolónia, kde vyrůstal římský císař Augustus. Dále se vydáte do města Berat, jenž je dalším vrcholem naší trasy  zapsaným  na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Projdete se křesťanskou čtvrtí Gorica i muslimskou Mangalemi a vychutnáte si malebné uličky s úžasnou atmosférou města.

Ubytování Berat, večeře.

Jóga:ranní jógové a večerní cvičení se západem slunce.

Den 05

Výlet do hor, vodopády a víno

Po snídani podniknete výlet do hor podél toku řeky Osum(pěšky cca 1 h), kdy sestoupíte na dno legendárního kaňonu a po krátké túře  se vykoupete  ve křišťálových vodopádech Bogova. Při zpáteční trase do Beratu vás bude bavit zastávka ve vyhlášeném vinařství Nurellari, večeře, hotel Berat 2. noc.

Původně doplňkově  plánovaný  rafting na řece Osumi ani Vjosa není možný – v obou řekách je velmi málo vody.

Jóga: ranní jógové a večerní cvičení se západem slunce.

Den 06

Gjirokastër, Modré oko, Saranda

Po snídani se vydáte do starobylého města Gjirokastër, zapsaného na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédnete si historickou Gjirokästru, rodiště bývalého albánského diktátora Envera Hodži a také neznámějšího albánského spisovatele Kadare. Navštívíte největší citadelu na Balkánském poloostrově s hodinovou věží, etnografické muzeum, starý bazar a čtvrť s nádhernou otomanskou architekturou. Volný čas na občerstvení nebo na nákup suvenýrů v bazaru.

Během trasy se zastavíte u přírodní rezervace “Modré oko”, kde vyvěrá z jeskyní křišťálově čistá pitná voda z hloubky více než 72 m. Neobvyklý bezedný pramen má modrou barvu a připomíná lidské oko. Údolím říčky Bystrice pojedeme kolem dvou vodních elektráren Stalin I a Stalin II (nyní přejmenovaných na Bistrica I a Bistrica II) postavených za pomoci československých odborníků.

Ubytování Saranda, večeře.

Jóga: ranní jógové a večerní cvičení se západem slunce.

Den 07

Po snídani se vypravíte do historické města  Butrint, který byl podle legendy založen uprchlíky z Tróje a platí za  nejvýznamnější antický areál v Albánii(opět památka UNESCO), pozůstatek starověkého města.  Zaujmou vás památky řeckého i římského období, zbytky hradeb a obranných věží, baptisterium a benátská pevnost. Zastavíme se na ikonické pláži Ksamil na koupání, bude zde i čas na oběd.

Návrat do Sarandä , 2.noc, večeře

Jóga: ranní jógové a večerní cvičení se západem slunce.

Den 08

Trajektem zpět na Korfu, odlet do ČR

Snídaně,volné dopoledne, trajektem zpět na Korfu,  transfer na letiště, odlet do Brna.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Brno – Korfu a zpět

2x trajekt  Korfu – Saranda  a zpět

služby místního a českého průvodce

7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ,  3*a 4* hotely

Transfery autobusem

Vstupy na uvedený program

Jógová praxe pod vedením Lucie Procházkové dle rozpisu

Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech  budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 3*/ 4* s kvalitními službami a polopenzí.

Velikost skupiny je plánována na max. 15 osob

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 4500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 120 Kč/den

Rafting na řece Osum: 60 Euro

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

32 990,-

děti 2-12 let 22 990,-

děti do 2 let zdarma

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu