Objevte nábožensky nejvýznamnější oblast světa a její neznámější historické a přírodní památky, od řeky Jordán po Petru, Galilejské moře a srdce Jeruzaléma. Program  vás provede Jordánskem, Svatou zemí a Západním břehem Jordánu tak,  abyste odhalili bohaté historické dědictví a porozuměli rozmanitým kulturám, které nazývají Svatou zemi domovem.

TERMÍNY

21.10.-28.10.2022 – vyprodáno

21.04.-28.04.2023

06.05.-13.05.2023

Den 01

Přílet do Jordánska – AQABA – PETRA

Přímý let z Prahy do Aqaby 4  hodiny. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg , odbavené 23 kg a nealko nápoje. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do Wadi Musa/Petra. Ubytování hotel 4* (Sella, Petra Panorama apod.) večeře.

Den 02

PETRA, WADI RUM a noc v poušti – nebo den u Rudého moře

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Okružní jízda džípy  2 h se západem slunce. Noc v pouštním kempu a tradiční večeře.

V případě, že jste již Jordánsko navštívili, je možné individuálně strávit 2 noci v Aqabě při relaxu a koupání v Rudém moři, které bude v našem termínu příjemně teplé ( hotel Lacosta 4* v centru města se soukromou pláží Berenice beach). Třetí den se opět připojíte ke skupině.

Den 03

NAZARETH – CANA – TIBERIAS

Po snídani transfer na King Hussain Bridge a po vyřízení vstupních formalit přejezd do Izraele. Cíl dnešního dne je Nazareth, cestou návštěva Kány, kde Ježíš vykonal svůj první zázrak „proměny vody ve víno“. V Nazarethu, kde Ježíš strávil své dětství a žil s Josefem a Marií , navštívíte kostel Zvěstování  – zvěstování anděla Gabriela Panně Marii Maria  blížícího se zrození z panny  a Mariinu studnu. Ubytování Tiberias, večeře

Den 04

Mt.TABOR, GALILEJSKÉ JEZERO, TABGHA, ŘEKA JORDÁN, BETHLEHEM

Po snídani zavítáte do baziliky Sv. Proměnění Páně na vrcholu hory Tabor. Dále navštívíte Kafarnaum, kde žil Ježíš a zázračně uzdravoval nemocné. Vychutnáte si projížďku  tradiční lodí po Galilejském jezeře a  návštěvu  kostela Blahoslavenství – Rozmnožení chlebů a ryb  v Tabgha. Den zakončíte u řeky Jordán, kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem. Ubytování v Bethlehemě ( na 3 noci),  večeře.

Den 05

BETHLEHEM – OLIVOVÁ HORA – GETSEMANSKÁ ZAHRADA – ZION

Po snídani se vydáme na vrchol Olivové hory  – návštěva kostela Pater Noster – místa Na nebevstoupení, odkud je mimo jiné i nádherný výhled na celé město. Dále se vydáte do Dominos Flevit, kde Ježíš plakal pro Jeruzalém a ulicí Květné neděle pokračujete k návštěvě kostela Kostela všech národů.  Projdete se  Getsemanskou zahradou a navštívíte hrob Panny Marie. Dále návštěva hory Zion,  Upper Room a Dormition Abbey. Zastavíte se také u  hrobu krále Davida  a den zakončete  návštěvou kostela Narození Páně a Pastýřského pole. Návrat do hotelu, večeře

Den 06

Jeruzalem –Bethany- Jericho –Mrtvé moře

Po snídani si prohlédnete Staré město Jeruzalém, které je na seznamu světového dědictví UNESCO.  Staré Město je domovem několika míst velkého náboženského významu, včetně Chrámové hory a její západní zdi pro Židy, kostela Božího hrobu pro křesťany a Skalního dómu a mešity al-Aksá pro muslimy. Projdete se po Via Dolorosa (Cesta smutku), která je tradičně přijímána jako poslední Ježíšova stezka.  Vydáte se po 14 křížových cestách na Golgotu, místo, kde byl Ježíš ukřižován.  Posledních 5 křížových cest je uvnitř kostela Božího hrobu viditelných již z dálky s typickými  dvěma stříbrnými kupolemi.  Navštívíte Cenacle – místnost Poslední večeře,  Skalní dóm a  poté pokračujete až do židovské čtvrti ke  Zdi nářků, která je nejposvátnějším místem židovského náboženství. Dále nás čeká Jericho – nejstarší město Svaté země se zastávkou z stromu, kam vyšplhal Zachariáš, aby vyhlížel příchod Ježíše. Den zakončímě koupán v Mrtvém moři. Návrat do hotelu, večeře.

Den 07

BETHLEHEM – AQABA

Po snídani odjezd na hranice Allenby Bridge a přechod do Jordánska.Transfer do Aqaby, ubytování, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, volné dopoledne, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba a zpět, asistenční služby na letišti při odletu a příletu, jordánské a izraelské viza, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelích s polopenzí (1x Petra, 1x Wadi Rum pouštní kemp, 1x Aqaba, 1x  Tiberias, 3x Bethlehem) , transfery klimatizovaným autobusem, denně láhev vody ,česky mluvící průvodce, vstupy na uvedený program, zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 6600,-.

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os.

Teplé jídlo v letadle 400,-Kč/ menu

 

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

37 390,-

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu