Objevte nábožensky nejvýznamnější oblast světa a její neznámější historické a přírodní památky, od řeky Jordán po Petru, Galilejské jezero a srdce Jeruzaléma. Program  vás provede Jordánskem, Svatou zemí a Západním břehem Jordánu tak, abyste odhalili bohaté historické dědictví a porozuměli rozmanitým kulturám, které nazývají Svatou zemi domovem.

TERMÍNY

20.09.-27.09.24

25.10.-01.11.24

Den 01

Přílet do Jordánska – Aqaba – Wadi Rum

Přímý let z Prahy do Aqaby 4  hodiny. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg a nealko nápoje. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do Wadi Rum, ubytování v pouštním kempu, jeep tour se západem slunce,  tradiční večeře.

Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Noc v pouštním tichu pod tisíci jasných hvězd bude jedním z nejsilnějších zážitků cesty.

Ubytování pouštní kemp Al Sultana, příp. Zaweidah standardní čtvercové dvoulůžkové stany (s  klimatizací, koupelnou a WC), bublinové stany za doplatek.

Den 02

PETRA

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy.

Po návštěvě Petry transfer k Mrtvému moři, lahodná večeře formou bufetu během transferu. Ubytování u Mrtvého moře 4* (Grand East hotel apod.).

Den 03

Nazareth – Cana – Tiberias

Po snídani krátký transfer na hranice a po vyřízení vstupních formalit přejezd do Palestiny. Cíl dnešního dne je Nazareth, cestou návštěva Kány, kde Ježíš vykonal svůj první zázrak „proměny vody ve víno“. V Nazarethu, kde Ježíš strávil své dětství a žil s Josefem a Marií, navštívíte kostel Zvěstování  – zvěstování anděla Gabriela Panně Marii blížícího se zrození z panny a Mariinu studnu. Ubytování Tiberias, večeře.

Den 04

Mt. Tabor, Galilejské jezero, Tabgha, řeka Jordán, Bethlehem

Po snídani zavítáte do baziliky Sv. Proměnění Páně na vrcholu hory Tabor. Dále navštívíte Kafarnaum, kde žil Ježíš a zázračně uzdravoval nemocné. Vychutnáte si projížďku tradiční lodí po Galilejském jezeře a návštěvu kostela Blahoslavenství – Rozmnožení chlebů a ryb v Tabgha. Den zakončíte u řeky Jordán, kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem. Pokud se cítíte na vykonání rituálu ponoření a křtu, je možné jej absolvovat. Ubytování v Bethlehemě (na 3 noci), večeře.

Den 05

Bethlehem – Olivová hora – Getsemanská zahrada – Zion

Po snídani se vydáme na vrchol Olivové hory – návštěva kostela Pater Noster – místa Na nebevstoupení, odkud je mimo jiné i nádherný výhled na celé město. Dále se vydáte do Dominos Flevit, kde Ježíš plakal pro Jeruzalém a ulicí Květné neděle pokračujete k návštěvě kostela Kostela všech národů.  Projdete se  Getsemanskou zahradou a navštívíte hrob Panny Marie. Dále návštěva hory Zion, Upper Room a Dormition Abbey. Zastavíte se také u  hrobu krále Davida  a den zakončete  návštěvou kostela Narození Páně a Pastýřského pole. Návrat do hotelu, večeře.

Den 06

Jeruzalem

Po snídani si prohlédnete Staré město Jeruzalém, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Staré Město je domovem několika míst velkého náboženského významu, včetně Chrámové hory a její západní zdi pro Židy, kostela Božího hrobu pro křesťany a Skalního dómu a mešity al-Aksá pro muslimy. Projdete se po Via Dolorosa (Cesta smutku), která je tradičně přijímána jako poslední Ježíšova stezka. Vydáte se po 14 zastaveních křížové cesty na Golgotu, místo, kde byl Ježíš ukřižován. Posledních 5 zastavení křížové cesty je uvnitř kostela Božího hrobu viditelných již z dálky s typickými dvěma stříbrnými kupolemi. Navštívíte Cenacle – místnost Poslední večeře, Skalní dóm a poté pokračujete až do židovské čtvrti ke Zdi nářků, která je nejposvátnějším místem židovského náboženství. Návrat do hotelu, večeře.

Den 07

Jericho – Mrtvé moře –  Aqaba

Po snídani nás čeká Jericho – nejstarší město Svaté země se zastávkou u stromu, kam vyšplhal Zacheus, aby vyhlížel příchod Ježíše a krátkou zastávku u Mrtvého moře. Absolvujeme hraniční přechod zpět do Jordánska – Allendby bridge a následuje transfer do Aqaby, volný program, ubytování, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, volné dopoledne pro návštěvu Aqaby a koupání v Rudém moři, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba a zpět, asistenční služby na letišti při odletu a příletu, jordánské a izraelské vízum, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelích s polopenzí (1x Wadi Rum pouštní kemp, 1x  Mrtvé moře, 1x Aqaba, 1x Tiberias, 3x Bethlehem), transfery klimatizovaným autobusem, český průvodce, vstupy na uvedený program, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 7200,-

Bublinový stan ve Wadi Rum: 2000,-kč/ os

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 160 Kč/ den – 1280,-/zájezd

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

 CENA

43 590,-   

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář