Poznávací zájezd, který patří do řady našich srdečních destinací, je v tomto případě doplněný jógovou praxí, která ještě více umocní zážitek z napojení na čistou a neohraničenou síly přírody, kterou ve Skandinávii zažijete.

„Zlatá cesta Severu“ zahrnuje ta nejkrásnější místa jižního a středního Norska, při kterých se do Norska zamilujete. Navštívíte hlavní město Oslo, olympijský Lillehammer, národní parky, bydlet budete u ledovcového jezera i raftingové řeky a nevynecháme ani Bergen a největší náhorní plošinu Evropy Hardangervidda. Prohlédnete si i vodní elektrárnu a budete si moci koupit  pravý norský svetr při návštěvě továrny na jejich výrobu v Dale.

Na začátku července, kdy se do Norska chystáme, zažijete bílé noci, nejvíce vodou nasycené vopopády i sezonu šťavnatých jahod a malin, které tu prodávají na každém kroku a  budou vám moc chutnat s poctivou šlehačkou.

Let do Osla trvá 2 hodiny a pak vás čeká komfortní autobus a jednoduché, ale velmi příjemné a čisté ubytování v úchvatných místech.

Všechny trajekty, vstupy a hlavní náklady včetně polopenze jsou v ceně zájezdu.  O jógový program se s pečlivostí postará Petra Žižková, která pro vás denně připraví ranní jógovou praxi a ve dnech, kdy jsme na místě více než jednu noc, i večerní jogou praxi.

TERMÍN

 

09.07.-16.07.24-vyprodáno

 

Vaše lektorka jógy

Petra Žižková

Jógou se zabývám již více jak 20 let, stala se moji součástí, mojí Radostí.

Vedu jógu v Karlových Varech v malé jógovně rodinného typu, pro všechny věkové kategorie.

Ráda bych i Vám ukázala cestu Radosti do svého těla, ze svého dechu a z pohybu v přítomnosti.

Zaměříme se na střed těla, z kterého vychází každý pohyb.

Ukážeme si dechové techniky, které nás vedou do většího klidu a harmonie.

Delší dobu budeme zůstávat v ásanách, neboli jógových pozicích, abychom měli možnost procítit všechny bloky a  vědomě je uvolnit.

Naučíme se meditaci v pohybu z čínské medicíny Zhineng qi gong, která posiluje a léčí všechny naše orgány a zároveň se naučíme jógovou orgánovou sestavu.

Našim cílem bude uvolnit a zpružnit tělo, zklidnit mysl a otevřít srdce nové síle.

Na všechny se už teď moc těším.

❤❤❤

Petra Žižková

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

OSLO – LILLEHAMMER – SJOA

Odlet z ČR v dopoledních hodinách do Oslo ( doba letu 2 h). Dále pokračujete k největšímu vnitrozemskému jezeru Mjøsa až pod skokanské můstky v olympijském městě Lillehammer. Návštěva největšího norského skanzenu Maihaugen s více než 170 starými budovami z Gudbrandsdalenu a Lillehammeru, který poukazuje na venkovský život 19. století. Najdete zde vikingský kostel, horské farmy i výstavu věnovanou městskému životu. Odpoledne přejezd údolím Gudbrandsdalen kolem řeky Lågen do vandrerhjemu Sjoa na břehu stejnojmenné raftové řeky, ubytování, večeře

Jógová praxe: dnes bez jógy, příjezdový den

Den 02

NP RONDANE A RAFTING na řece Sjoa

Turistický výlet po stezce Peer Gynta do horské krajiny nejstaršího národního parku Rondane. Jedná se o vysokohorský turistický terén s mnoha zaoblenými horskými vrcholy, možnost volby mezi kratším a delším okruhem. Procházka krajinou s vyhlídkou na nádhernou scenérii horských masívů a jezer. Návrat na ubytování.

Odpoledne možnost vyzkoušet rafting na řece Sjoa (3  hodiny atraktivního zážitku při sjezdu stejnojmenné řeky, v doprovodu instruktora, s patřičným vybavením)

Koho neláká rafting, může vyrazit třeba na houby, procházku lesem kolem divoké řeky nebo vyzkoušet místní via ferratu. večeře.

Jóga: ranní a večerní jógová praxe

Den 03

CESTA TROLLů – GEIRANGER -LOVATN

Odjezd údolím národního parku Romsdalen a Cestou trollů do ráje horolezců – Trollwall -což je jedna z nejstrmějších a nejobtížnějších horolezeckých stěn světa spadající kolmo dolů téměř do hloubky 1000 m, na kterou se my budeme s obdivem pouze dívat. Dále vystoupáme serpentýnami Trollstigen a na vyhlídku Stigrena a Cestou orlů přejedeme až do Geirangeru. Zde vás čeká ikonická plavba fjordem s jedinečnými výhledy až do Hellesyltu, kde mají místo kašny uprostřed města vodopád. Transfer do Strynu a Sande campu na břehu jezera Lovatn, večeře

Jóga: ranní jógová praxe

Den 04

BRIKSDALSBREEN – LOEN SKYLIFT

Odjezd k nejznámějšímu ledovci této oblasti Briksdalsbreen (Modrá šlehačka), procházka 2,5 km dlouhou cestou vedoucí k ledovcovému splazu.

Odpoledne volno na doplňkové aktivity – lanovka na vrchol Hovden – Loen Skylift, procházka po ledovci Bodalsbreen s průvodcem, zapůjčení kánoí nebo kola, plavba po jezeře motorovou lodí, rybaření, ..bude vás to bavit.Večeře

Jóga: ranní a večerní jógová praxe

Den 05

 BERGEN

Dnešní dopoledne bude bavit  především   obdivovatele technických dopravních staveb. Cesta do Bergenu zahrnuje průjezd dlouhými tunely, přes fascinující mosty i trajekt přes nejdelší norský fjord – Sognefjord. Do Bergenu přijedete v odpoledních hodinách a na město se pojedete podívat lanovkou z vrcholu Floyen. Dolů se vypravíte pěšky, protože je skvělé nahlédnout do místní architektury a vychutnat si atmosféru města ( cca 40 min).  Ubytování, večeře

Jóga: ranní jógová praxe

Den 06

BERGEN – DALE – VORINGFOSSEN – GEILO

Po snídani se budete věnovat Bergenu – nesmí chybět Unescem chráněné hansovní centrum Bryggen,  ochutnáte speciality na rybím trhu a zavítáte do vily Edvarda Griega, slavného norského hudebního skladatele.

Odpoledne odjezd do Dale, kde navštívíte hydroelektrárnu a zastavíte se také krátce v továrně na norské svetry Dale Nordstrikk. Odvézt si můžete svetr, vlnu nebo návod na pletení. Dále se vydáte na náhodní planinu největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a během cesty se zastavíte u vodopádu Voringsfossen. Ubytování Geilo, večeře.

Jóga: ranní jógová praxe

Den 07

OSLO

Po snídani absolvujete přejezd do hlavního města Oslo. Prohlídku zahájíme na poloostrově Bygdoy .Návštěva muzea Kon-Tiki věnovaného norskému cestovateli Thoru Heyerdahlovi, který roku 1947 podnikl nyní již legendární plavbu přes Pacifik z Peru do Polynésie na člunu s balsového dřeva nebo se pokusil přeplavit Atlantik na papyrusových lodích Ra I a Ra II. Prohlídka muzea Fram s vystavenou stejnojmennou lodí, která se proslavila díky expedicím Amundsena a Nansena na severní a jižní pól. Zastávka ve Frogner parku, který je zlatým hřebem sochařské výzdoby města. Významné dílo norského sochaře Gustava Vigelanda, čítající 650 postav zobrazující koloběh lidského života, vztahy mezi mužem a ženou a mezi rodiči a dětmi. Procházka centrem města, královský palác a radnice se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír. Na město se podíváte z vyhlídku u skokanských můstku na Holmenkollenu.

Volný čas, ubytování, večeře.

Jóga: ranní jógová praxe

Den 08

ODLET DO ČR

Snídaně, transfer na letiště cca 30 min, odlet do ČR

Jóga: ranní jógová praxe

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Oslo a zpět, přímý let (2 h), zavazadla 7+20 kg

transfery klimatizovaným busem

tunelné a mýtné poplatky

služby českého průvodce

7 x ubytování  s polopenzí ,  3*a 4* hotely a chaty v Sande kempu Lovant (k dispozici 2, 3 a čtyřlůžkové pokoje, s vlastní koupelnou)

Vstupy na uvedený program  skanzen Maihaugen, lanovka na Floyen – Bergen, Troldhaugen – vila E. Griega, vstup do elektrárny v Dale,  Oslo – muzeum Fram a Kontiky)

2x místní trajekt (Linge-  Eidsdal, Lavik – Oppedal)

Vyhlídková plavba po Geiranger fjordu do Hellesyltu

9 hodin jógové praxe pod vedením Petry Žižkové

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 5500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140 Kč/den

Rafting na řece Sjoa: 450 NOK ( 900 Kč)

Výstup na ledovec Bodalsbreen, 3 h s průvodcem a vybavením

Plavba lodí po jezeře Lodalen ( Kjendalsboat)

Loen Skylift – lanovka na vyhlídku Hovden

 

 

 

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

32 990,-

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu