Vychutnejte si fantastické přírodní scenérie, architektonické skvosty, rušnou a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou lodí, zahrady orchidejí, tradiční vesnice i impozantní deltu Mekongu s plovoucími trhy a to vše v jedinečné kombinaci  s jógovou praxí  pod vedením Magdalény Nguyen.

Připravili jsme pro Vás úžasnou poznávací cestu, při které Vám představíme dechberoucí místa, místní zvyky a skvělou kuchyni.

Abychom Vám přinesli maximum navštívených míst z jihu až na sever země, delší přejezdy jsou realizovány místní leteckou dopravou, do Vietnamu z Prahy letíme komfortně s Emirates, zavazadla až 30 kg, 2 jídla během letu, alko/nealko nápoje.  Zájezd je doprovázen místním česky mluvícím průvodcem. Ubytování jsme volili se snídaní, abyste měli možnost ochutnat nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny.

TERMÍN

25.10.-06.11.2024

Magdaléna NGUYEN

Jako bychom byly dvě – Magda a Léna. Jedna bez druhé nemůže existovat. Magda,
která vědomě a s radostí používá slova duše, nitro, Vesmír, očista, mysl, souznění, pokora, láska, zbožňuje jejich podstatu, snaží se ji žít a prožít, někdy více, někdy méně úspěšně.

A Léna? Léna miluje. Jaro, léto, podzim i zimu. Vlastnoručně balené cigarety, vůni i chuť kávy. Dát si víno uprostřed dne a to, že kdykoliv se dostane k jukeboxu, jako první song si pustí Eagles a Hotel California.

Jóga je pro mě tohle všechno. Já, Magdaléna, v napojení na sebe, na druhé. My v asánách na jógamatkách, ale hlavně mimo ně.

Co budeme během cesty Vietnamem cvičit

Ranní lekce
Ponesou se ve znamení energie jang. Vědomě zapojit tělo, probudit smysly, pozdravit slunce, přivítat den. V rytmu svého dechu proplout pozdravy slunce, pozicemi ve stoje, třeba se i na hlavu postavit.

Podvečerní lekce
Ponesou se ve znamení energie jin. Vědomě uvolnit tělo, ztišit smysly, přivítat večer, naladit se na blahodárný spánek. V nádechu a výdechu v pozicích v sedě či v leže vytvářet prostor,
přinášet uvolnění.

Den 01

Odlet z Prahy

Odlet z Prahy  s jedním přestupem do Ho Chi Minh.

Den 02

Přílet do HO CHI MINH (Saigonu)

Náš průvodce a řidič vás přivítá na letišti a poté se přesunete do hotelu. Volný čas.

Stravování: v letadle

Den 03

MY THO  – DELTA MEKONGU – BEN TRE

Ráno odjezd do My Tho a delty řeky Mekongu – výlet lodí na ostrůvky plné bonsají a ovocných zahrad, řemeslné dílny. Místní domy z kokosových palem vás pohostí medovým čajem a sezónním ovocem, které si vychutnáte za zvuků lidové hudby. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství a rukodělná výroba. Užijete si nenáročnou jízdu na kole (nebo moto rikšou) po vesnických stezkách a prohlédněte si poklidnou krajinu na venkově Ben Tre.

Transfer do ubytování.

Stravování: snídaně, oběd

 

Jóga

Večerní praxe v Cantho

Den 04

HO CHI MINH – DANANG – HOI AN

Návrat do Ho Chi Minh  a prohlídka  města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu. V podvečer odlet do Danangu a transfer do Hoi An.

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní praxe

Den 05

HOI AN

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších vietnamských  měst s kouzelnou přímořskou atmosférou , kterou  si užijete při procházce úzkými klidnými uličkami či při večerní plavbě lodí měsem plým lampionů.

Navštívíte  Palác kongregace Fujian, dále uvidíte  400 let starý japonský krytý most, historické domy a rybí trh.  Čeká vás další výlet lodí po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice s výrobou keramiky a lodí.

Hoi An – 2. noc

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 06

HOI AN – volný den

Pro  radost a odpočinek na  pláži,   na romantickou večerní projížďku,  ochutnávku místní kuchyně  v čele s čerstvými mořskými specialitami, nákupy  nebo čas zajít ke švadleně pro ušití tradičních šatů na míru i na  skvělou masáž za výborné ceny. Hoi An – 3. noc

Odpočíváte, ochutnáváte, užíváte si !

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 07

MY SON  –  HUE

Po snídani navštívíte My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým
komplexem v jihovýchodní Asii uvedeným na seznamu UNESCO. Přejezd do Hue, ubytování

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 08

HUE

Prozkoumáte císařské  HUE – město zařazené do světového kulturního dědictví a formální hlavní město  Vietnamu z období 1802–1945. Kromě prohlídky města si užijete i výlet lodí po řece Huong s návštěvou pagody Thien Mu, královské paláce, hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh.  Hue – 2.noc

Stravování: snídaně

Jóga

Ranní a večerní praxe

Den 9

HUE – HANOI

Přelet do Hanoe, po kterém následuje prohlídka města. Projedete staré město tradiční rikšou , okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem. Shlédnete také unikátní  představení vodních loutek.

Stravování: snídaně

Jóga

Večení praxe

Den 10

HANOI – zátoka HA LONG

Tento den přejedete z Hanoe  do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví. Čekají vás jedinečné výhledy z lodi i atraktivní doprovodný program v ceně plavby (mořské kajaky, kurz vietnamské kuchyně, večerní lov olihní, ranní tai-či, pěší výlet na skalní vyhlídku a prohlídka jeskyní) a také čas na párty a drinky za výborné ceny..

Stravování: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi.

Den 11

HA LONG – NINH BIN

Pokračujte v plavbě jedinečnou krajinou, která končí poledním brunchem a  po které následuje transfer do města Ninh Binh, které se řadí k dalším místům pod patronací Unesco a nás je výchozím bodem objevování ekologického komplexu Trang An další den – těšte se na závěrečnou perličku.

Stravování: ovocná snídaně, vydatný brunch

Den 12

 KOMPLEX TRANG AN A NÁVRAT DO HANOE

Po snídani se vypravíte na celodenní dechberoucí výlet, kdy zažijete plavbu mezi rýžovými poli kolem typických vesnic, kouzelnou panoramatickou vyhlídku z Hang Mua i návštěvu Pagody Bich Dong při vstupu do velké jeskyně, kde se nachází samotný chrám.

Po ukončení výletu odjezd do Hanoe, odlet v nočních hodinách směr ČR

Stravování v ceně: snídaně

Den 13

NÁVRAT DO ČR

Přílet do Prahy s 1 přestupem kolem 13:00 h

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Saigon s 1 přestupem a Hanoi – Praha s 1 přestupem (Emirates) (zavazadla 30 kg, nápoje a stravování), 2x místní přelet, vietnamské vizum, 9 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 4* hotely dle rozpisu programu se snídaní (1x večeře v den příletu), 1 x dvoudenní plavba kajutovou lodí s programem a plnou penzí, transfery klimatizovaným autobusem, všechny vstupy na uvedený program, služby českého a místního průvodce po celou dobu zájezdu, zákonné pojištění CK, 14 hodin jógové praxe s Magdalénou Nguen ( v den, kdy jsou letecké přesuny se praktikuje pouze 1x denně, v příletový a odletový den bez jógové praxe)

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 2 310,-/osoba

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 60 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 8000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

63 490,-

Mám zájem –  rezervace
vyplňte formulář