Jógový pobyt plný radosti, pohybu a relaxace pro tělo i duši v Ománu vás bude bavit. O aktivní stránku pobytu se postará  instruktorka Edita Michalčáková, čekají Vás každý den 2 hodiny pohybu a na hladký průběh Vašeho pobytu a poznávací část se zaměří náš český delegát.

Panenská příroda, prastaré památky a nesmírně laskaví  lidé. Omán, skrytý poklad Orientu, si oproti moderní Dubaji zachoval svou původní tvář, přitom ale splňuje podmínky, které si stanoví i velmi nároční cestovatelé. Čeká na vás 2000 km dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky, které můžete objevit na doplňkových výletech.

Luxusní hotely se zázemím pro odpočinek i aktivní dolovenou včetně cvičení jógy celkový dojem z Vaší exotické zimní dovolené doladí do detailu.

Letíme přímým letem z Prahy, doba letu je 6 hodin.

Teplota v zimních měsících odpovídá našemu  létu – voda i vzduch  kolem 27 -30°C

TERMÍN

 13.11.-20.11.2024

 

Vaše lektorka – Edita Michalčáková

Zapomeňte na shon každodenního života a ponořte se do hloubky jógy na našem úžasném jogovém retreatu u moře! Přijďte objevit krásu jógy do hloubky, kde se váš dech spojí s pohybem a vaše mysl se dotkne klidného oceánu vnitřního klidu. Každý den vás čeká zážitek plný jemných ásan, které vám pomohou rozvíjet sílu a pružnost těla. Prohloubíte svou praxi meditací, která vám otevře dveře k vnitřní harmonii a klidu. A co více, necháme se unášet dechem samotného oceánu na našich meditačních procházkách po pláži, kde se setkáme s východem slunce a západem slunce, čímž spojíme naše nitro s přírodním rytmem.

Připojte se k nám na tomto nezapomenutelném pobytu, kde se spojí váš dech s mořským větrem a jóga vás provede do hloubky vašeho bytí. Zanechte za sebou starosti a přijďte se nadechnout nového života u moře!

Na co se můžete těšit v praxi:

Jógová filozofie v každodenním životě:

Během našeho retreatu se nezaměřujeme pouze na fyzickou stránku jógy, ale také na její hluboký význam a aplikaci v každodenním životě. Naučíme se, jak integrovat principy jógy do našeho denního rytmu, abychom dosáhli vnitřního klidu a harmonie i mimo podložku.

Propojení s vlastním dechem a pohybem:

Jógová filozofie nám připomene, že dech je mostem mezi tělem a myslí. Během cvičení budeme propojení s naším dechem, což nám pomůže zůstat přítomní a soustředění. Pojďte objevit, jak může každý dech přinést klid a jistotu do našeho života.

Praxe mindfulness a přijetí:

Jóga nás učí žít v přítomném okamžiku a přijímat věci takové, jaké jsou. Během našeho retreatu se budeme soustředit na praxi mindfulness, abychom se naučili přijímat každý okamžik s otevřeným srdcem a bez posuzování.

Jóga pro duši:

Naše cvičení a meditace nám pomohou nejen posílit tělo, ale také dotknout se naší duše. Jógová filozofie nás učí, že cesta k vnitřnímu klidu a štěstí začíná právě zde, v našem vlastním nitru. Přijďte se s námi ponořit do této inspirativní praxe a objevte světlo jógy v sobě.

Ranní jóga u moře:

Začneme každý den vítáním slunce a rozvíjením své praxe jógy na pláži. Jemné ásany a dechové cvičení nám pomohou probudit tělo a mysl a připravit se na den plný harmonie.

Hluboké ásany pro sílu a pružnost:

Během ranního cvičení se ponoříme do různých ásan, které pomáhají rozvíjet sílu, pružnost a vytrvalost. Každý pohyb je propojen s dechem, čímž dosahujeme hlubšího propojení s naším tělem a myslí.

Meditace pod vedením zkušeného instruktora:

Večerní čas bude vyhrazen pro meditaci, kde se naučíme klidné sedět a naslouchat našemu dechu. Náš instruktor nás provede různými technikami meditace, které pomohou uklidnit mysl a najít vnitřní klid.

Jóga pro relaxaci a regeneraci:

Večer se budeme věnovat jemným ásanám a dechovým cvičením, které nám pomohou uvolnit napětí a připravit tělo na noční odpočinek.

Čas na odpočinek a poznávání:

Mezi cvičením a meditacemi budete mít dostatek času na relaxaci na pláži, koupání v moři nebo objevování okolního prostředí. Můžete se také těšit na společné výlety do okolních zajímavých míst, kde se nadechneme atmosféry místa a propojíme se s přírodou.

Moc se těším na další nová setkání a přátelství…

Omán – Muscat

VÍTEJTE V OMÁNU - MUSCAT

Omán – Muscat

HOTEL BARCELÓ MUSSANAH 4* all inclusive

Poloha

Resort se nachází přímo u písčité pláže v regionu Jižní Batinah u Ománského zálivu. Letiště je vzdálené cca 1 hodinu, samotný Muscat je vzdálený cca 1 hodinu a půl. Je ideálním výchozím bodem k objevování nejlépe střežených tajemství Středního východu.

Resort se skládá ze 3 budov, Vstupní hala s recepcí (24h), hlavní restaurace Mydan s terasou, kde se podávají snídaně, obědy i večeře.), kavárna (za poplatek), Deck bar (12:00-23:00), bar u bazénu (12:00-23:00), sisha bar (za poplatek), konferenční místnost. Hotel Barceló Mussanah Resort disponuje 4 bazény s výhledem na Ománský záliv a jedním dětským bazénem. Osušky, lehátka i slunečníky jsou u bazénu zdarma. Resort je obklopen krásnou zahradou a palmami. Celý komplex, včetně pláže má bezplatné Wi-Fi připojení.
Resort je přizpůsobený a vhodný i pro osoby s pohybovým omezením.

PlážSoukromá dlouhá písečná pláž u hotelu. Lehátka, osušky a slunečníky zdarma. Bar v rámci all inclusive u bazénu nedaleko pláže. Plážové altánky za poplatek.

Pokoje – DELUXE  31 m2

V základní ceně jsou nabízené pokoje typu Deluxe s možností až 2 přistýlek, o rozloze 31 m2 s výhledem do okolí a na pohoří Hajar. Pokoje jsou vybaveny vlastním příslušenstvím (koupelna/WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, SAT/TV, WiFi, telefonem, minibarem (za poplatek), setem na přípravu kávy/čaje, trezorem a balkonem.

Za příplatek pokoje Superior s výhledem na moře, rodinné pokoje a suite, případně duplex pokoje pro 4-6 osob.

Na vyžádání je možné zajistit pokoj přizpůsobený pro osoby s pohybovým omezením (kategorie Deluxe a Superior). Pokoje jsou umístěné ve dvou budovách, v hlavní budově většinou základní typy pokojů, v druhé budově pokoje vyšších kategorií.

Exkluzivně lze za příplatek zahrnout do pobytu nezapomenutelné přenocování v poušti. Přespat v poušti je zážitek na celý život. Wahibská poušť vypadá jako z pohádky, všude kolem Vás budou jen nekonečné duny a hedvábný písek.

Více o vybavení hotelu

Minigolf, 2 tenisové kurty, stolní tenis, jóga (ráno na pláži, ve večerních hodinách u přístavu), badminton, volejbal, dětský klub, water park.
Součástí resortu je i Zayna Spa and Health Fitness Club , který má 10 místností pro procedury (za poplatek) a personalizované služby jako jsou lázně, sauna (jen v části pro muže), pára, jacuzzi a posilovna (zdarma). Posilovna je otevřena 24/7.
Za poplatek jsou také možné lekce potápění a plachtění na otevřeném moři, paddleboard, jet ski, banana boat, zipline, vodní dýmka a mnoho dalšího.

Stravování

All inclusive zahrnuje snídaně (6:30-10:30), obědy (12:30-15:30), večeře (18:30-22:30) formou bufetu, svačinu (16:30-17:30), nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v časech a místech určených hotelem.
Od soboty do čtvrtka se alkohol podává od 12:00 do 23:00. V pátek jsou alkoholické nápoje podávány od 14:00 do 23:00. Dle místních zákonů – od 21:00 hod. nemají děti přístup do baru u bazénu a jeho okolí.

Cena zahrnuje:

  • Letenku z/do Prahy (přímý let do Muscatu)
  • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji , s all inclusive
  • Dopravu klimatizovaným autobusem z/na letiště do hotelu
  • Český delegát
  • Zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Komplexní cestovní pojištění včetně covid a storna zájezdu 

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt

Doplňkové výlety ( výběr na místě)

* Prohlídka Muscatu s průvodcem

* Potápění a šnorchlování na Daymaniatských ostrovech

* Bimmah Sink Hole – Wadi Shab (lehká turistika a plavání) 

* Poušť Wahiba a západ slunce na dunách ( s možností přespat v pouštním kempu)

* Nizwa – pevnost a výroba lodí

* Jebel Shams – Grand Canyon

CENA

30 500,-

(kapacita skupiny omezena na 8 pokojů, s rezervací neváhejte)

DOPLŇKOVÉ VÝLETY

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 6000,- Kč, jinak 30%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION, viz garanční list pro zákazníka.

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář