Vychutnejte si fantastické přírodní scenérie, architektonické skvosty, rušnou a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou lodí, horskou oblast SAPA, zahrady orchidejí, tradiční vesnice  i impozantní deltu Mekongu.

S naším vietnamským partnerem jsme připravili úžasnou poznávací cestu, při které Vám představíme dechberoucí místa, místní zvyky a skvělou kuchyni.

Abychom vám přinesli maximum navštívených míst od severu k jihu země, delší přejezdy jsou realizovány místní leteckou dopravou.

Zájezd je doprovázen už z Prahy českým průvodcem znalým místních poměrů, ke kterému se ve Vietnamu přidá lokální kolega (povinný doprovod). Ubytování jsme volili se snídaní, abyste měli možnost ochutnat nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny.

Odlet je garantován již při skupině 6 osob a jak je našim zvykem, všechny nejdražší služby jsou zahrnuty v již ceně.

TERMÍN

2.11.-15.11.2023

7.11.-20.11.2023

4.4.-16.04.2024

Den 01:

Odlet z Prahy

Odlet  z Prahy do Hanoe,  s jedním přestupem

Den 02:

Přílet do HANOE

Náš průvodce a řidič vás přivítá kolem poledne na letišti a poté se přesunete do hotelu. Po ubytování si krátce odpočinete a vychutnáte si hodinovou projížďku rikšou  ve staré čtvrti Hanoje.  Volný čas na skvělou večeři.

Stravování v ceně: v letadle

Den 03:

HANOI a nočním vlakem do Sapa

Celodenní prohlídka Hanoe. Navštívíte mauzoleum prezidenta Hochiminha, bývalý prezidentský palác (zvenku), jeho dům, pagodu s jedním sloupem, pagodu Tran Quoc , Chrám literatury (první univerzita ve Vietnamu založená v roce 1070), dále historické místo „Hoa Lo Prison“ – kdysi známé pod přezdívkou „Hanojský Hilton“, kterou mu dali američtí piloti. Okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem, kde shlédnete unikátní vodní loutkové představení.  Nočním vlakem s lůžkovými kupé se vypravíte dále na sever do LaoCai k horám  Sapa.

Stravování v ceně: snídaně

Den 04:

LAO CAI -BAC HA –  SAPA (neděle)

Po příjezdu do Lao Cai  se nasnídáte v místní restauraci. Dále zavítáte na místní největší a nejpestřejší horský trh do Bac Ha, kde se o víkendech scházejí místní obyvatelé na nákupy a výměnný obchod se zbožím, zvířaty, oblečením a předměty denní potřeby. Odpoledne návrat  a ubytování do Sapa.

Stravování v ceně : snídaně

Den 05:

SAPA a výlet do hor, návrat do Hanoe

Po snídani se vypravíme na tradiční místa setkání  s obyvateli z kmenů  H´mong a Red Zao.  Vydáte se  na cca 2 hodinou lehkou pěší túru horskými vesnicemi.  Odpoledne přejezd do Hanoe. Ubytování v hotelu v Hanoi

Stravování v ceně: snídaně

Den 06:

Hanoi – HA LONG  BAY – plavba kajutovou lodí

Z Hanoe přejedete do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví.

Čekají vás opět úchvatné výhledy a bohatý program na lodi – kulinářský kurz, plavba na mořských kajacích,  výlet do jeskyní a na vyhlídky při zastávkách. Budete mít také  prostor na posezení u baru s výbornými drinky za příjemné ceny.

Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi

Den 07:

HALONG BAY – HUE

Pokračujte v plavbě jedinečnou  krajinou, kterou můžete zahájit lekcí Tai-chi s východem slunce pod vedením instruktora na horní palubě lodi. Plavba  bude končit kolem poledne brunchem na lodi.

Následuje transfer zpět do Hanoe  na letiště a přelet z Hanoe do Hue.

Stravování:  lehká snídaně a brunch na lodi

Den 08:

HUE

Prozkoumejte Hue – zařazené do světového kulturního dědictví, formální hlavní město Vietnamu z let 1802–1945. Dopoledne si užijete výlet lodí po řece Huong – perfume river –  s návštěvou pagody Thien Mu, královského paláce a hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh. Ubytování Hue

Stravování: snídaně

Den 9 :

Mramorové hory – MY SON – HOI AN

Po snídani se vydáte do Marble mountains, kde najdete pět posvátných mramorových věží a navštívíte  My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým komplexem v jihovýchodní Asii uvedený na seznamu  UNESCO. Odpoledne  pokračujete do Hoi An, které je přímořským letoviskem s nádhernou atmosférou. Ubytování , volný čas.

Stravování: snídaně

Den 10:

HOI AN

Po snídani se vypravíte na prohlídku města, kterému se často přezdívá vietnamské Benátky. Nádherná přímořská atmosféra, skvělé restaurace s čerstvými rybami a  mořskými plody a řada krejčovských dílem, které Vám za odpoledne ušijí šaty na míru.  S průvodcem se projdete starým městem, navštívíte kongragační halu,  400 let starý japonský most, rybí trh a manufakturu na hedvábí. Užijete si také plavbu lodí  a návštěvu hrnčířské  a loďařské  vesnice.

Hoi An, 2. noc

Stravování v ceně: snídaně

Den 11:

HOI AN – volný den

I při poznávacím zájezdu oceňují naši klienti den volna na vlastní program a chvíli oddechu. Užijte si den podle Vašich představ v přímořském letovisku.

Hoi An je pro tyto účely zcela ideální.

Stravování v ceně: snídaně

Den 12:

HOI AN – DA NANG – HOCHIMINH

Odlet do města Hochiminh ležícího na řece Saigon. Půldenní prohlídka města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu.

Stravování: snídaně

Den 13:

DELTA MEKONGU – BEN TRE – CANTHO

Ráno odjezd do My Tho za prohlídkou delty řeky Mekong, Ben Tre – výlet na pramici a poté i lodí v kanálech Mekongu mezi všudepřítomnými kokosovými palmami. Místní obyvatelé vás ve svém jednoduchém domě pohostí medovým čajem  a sezonním ovocem. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství  a zpracování kokosových ořechů.  Užijete si nenáročnou jízdu na kole ( kolo nebo rikša)  po malebných stezkách s atmosférou poklidného venkova. Návrat do Hochiminh, v nočních hodinách odlet do ČR.

Stravování: snídaně, oběd, v letadle

Den 14 :

Návrat do ČR

Přestup v Dubaji, přílet do ČR kolem 13 hodin.

Stravování:v letadle

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Hanoi a Hochiminh – Praha s Emirates (menu a nápoje v letadle, zavazadla 30 kg) + 2x místní přelet, vietnamské viza, asistenční služby na letištích, 2denní plavba kajutovou lodí s plnou penzí po zátoce Halong s programem, 1 x noční vlak s lůžkovým kupé  čtyřlůžkové),  všechny vstupy na uvedený program a plavby lodí,  ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve  3*a 4* hotelích se snídaní  dle rozpisu níže, transfery klimatizovaným mini/busem , povinný lokální a český průvodce, zákonné pojištění CK.

Hotely:

Hanoi: Skylar hotel – www.skylarhotel.com.vn  ( v centru města)

Sapa:  Bamboo Sapa Hotel www.bamboosapahotel.com.vn

Halong: Glory cruise – www.orchidcruices.com

Hue: Emm Hue hotel  www.emmhotels.com

Hoian: Wydham Garden hotel   www.wydhamhotels.com

Hochiminh: Acnos hotel www.accnoshotel.com

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu:

dospělý do 69 let: 1960,- /zájezd

dospělý 69+: 3780,-/zájezd

dítě do 18ti let: 1680,- /zájezd

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 8000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

Pobytový balíček

39 890,-Kč

Letenka s Emirates
24 600,- Kč

 

Mám zájem – rezervace
vyplňte formulář