Cesta srdcem Maroka
Zážitkový poznávací zájezd, při kterém se dostanete do míst, která tuto kouzelnou zemi  proslavila.
Zamíříte  do pohoří Atlasu s návštěvou ksaru Ait Ben Haddou, který  je jednou z nejúchvatnějších místních  památek,  dále za teplým saharským pískem s nocí v poušti mezi dunami a do měst Merzouga a Ourzazate  na okraji Sahary, kde najdete i světoznámá filmová studia Atlas a místa, kde se odehrávala řada slavných filmů jako Hra o trůny, Mumie, Kleopatra nebo Laurence z Arábie.
Čeká Vás  medina v Marrakeši, kde se můžete těšit na žongléry s ohňem, voňavé koření, arganový olej a atmosféra z pohádky Tisíce a jedné noci,  včetně návštěvy nádherných zahrad a barvírny látek.
Poslední odpoledne strávíte u moře v  Agadiru a můžete si parádně zaplavat nebo si dopřát důkladnou očistu a masáž v tradičním hammamu, který je k dispozici přímo v našem hotelu.
Ač se jedná o velmi atraktivní cestu vonící dálkou a expedicí, služby v ceně jsou komfortní – ubytování ve 4* hotelích s polopenzí, také všechny vstupy do památek a letí se  přímým letem z Prahy se Smartwings.
Zájezd doprovází český průvodce a skupinu bude max. 18 osob.
Covid podmínky
Od 1.10.2022 bez podmínek pro očkované i neočkované

TERMÍN

30.9.-7.10.2023

ZÁKLADNÍ INFO

  • Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary.Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat, pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně od 1.10.22 není podmínkou pro vstup do Maroka  očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.

Den 01

PŘÍLET DO MAROKA –  MARRÁKEŠ

Let z Prahy do Agadiru v odpoledních hodinách, transfer do hotelu v Marrakeši  ( 258 km, 3,5 h). Hotel Olivar 4*, večeře během transferu.

Den 02

MARRÁKEŠ – prohlídka města

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíte v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Zajdete také na náměstí Djeema-El-Fna, které je nejnavštěvovanějším místem města, abyste ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci. Zavítáte i do zahrad Majorelle s muzeem Yves Saint Laurenta i do tradiční barvírny látek.

Marrákeš – 2. noc hotel Olivar, večeře

Den 03

AIT  BENHADDIZ – OURZAZATE

Po snídani  se vypravíte do Ourzazate se zastávkou v Ait Benhaddiz.

Pro svoji jedinečnost, ucelenost a stupeň zachování byl Ait Ben Haddou v roce 1987 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Rozprostírá se v údolí Ounila na jižním úpatí Vysokého Atlasu na historické křižovatce karavan vezoucích sůl, slonovinu a otroky mezi Saharou a Marrákeší .

Pevnost se skládá z několika hradů, které se tyčí nad skálou a řekou. Vysoké, zubaté a strmé stěny z červeného bahna jsou spojeny krátkými, visutými a úzkými cestičkami.

Odpoledne budeme mít jen pár kilometrů do Ourzazate, který je jednou z hlavních turistických destinací a nejlepším výchozím bodem pro výlety do přírody a pouště.

Ubytování hotel La Perle du Sud, večeře

Den 04

KELAAT MEGOUNA – TODRA -ERFOUD

Po snídani se vypravíte do Erfoudu, avšak po cestě ještě čeká  zastávka v růžové oáze Kelaat Menouna a průjezd soutězkou Todra, která je jednou z nejkrásnějších oáz v Maroku. Řeka Todra se zde  zařezává do skalnatého území s okolními stěnami až 300m vysokými.  Soutěskou vede horská asfaltová silnice a její průjezd bude zážitkem dne.

Ubytování Erfoud, stylový hotel Xaluca Maadid 4*, večeře.

Den 05

ERFOUD – MERZOUGA – NOC NA SAHAŘE

Po snídani  si  krátce prohlédnete  Erfoud “Bránu Sahary”  a dále se vydáte do Merzouga, odkud se vydáte  jeepy 4×4 do pouštních dun Sahary. Po průjezdu pohádkovými scenériemi s oranžovým pískem  si vychutnáte tradiční večeři, večer u ohně a přespíte v berberském kempu Xaluca la Belle Etouile.

Pouštní kemp Xaluca, večeře.

Den 06

SAHARA aktivity – OUARZAZET

Po snídani volný čas na vlastní zážitky z pouště a aktivity (jízda na velbloudech, čtyřkolky, snowboardování nebo zorbování na dunách, relaxace..), odpoledne návrat do Ouarzazet ( 360 km/5 h).

Ubytování hotel La Perle du Sud, večeře.

Den 07

STUDIA  ATLAS – AGADIR

Město Ourzazate  si oblíbili světoví filmaři k natáčení historických a výpravných  filmů, proto nevynecháte po snídani návštěvu filmových studií Atlas, nazývaných často “Marocký Holywood “.

Kromě scén ze studií  se v místním prostředí hor, tradičních berberských měst a pouště  odehrával například  film Lawrence z Arábie, Ježíš Nazaretský, Honba za klenotem Nilu, Kleopatra, Mumie či Gladiátor. Studia Atlas jsou co do rozlohy největší filmové ateliéry na světě.

Dále následuje  transfer do Agadiru ( 350 km, 5,5 h), kde si za závěr cesty odpočinete u moře.

Ubytování hotel Oasis Spa 4* Agadir, večeře.

Den 08

AGADIR – ODLET DO ČR

Snídaně, volný čas na koupání a procházku přímořským letoviskem.

V podvečer odlet do ČR.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Agadir  a zpět se Smartwings (zavazadla 8+23 kg), asistenční služby na letišti při odletu a příletu,   6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích ,1x ubytování v pouštním kempu s polopenzí ( tradiční večeře, snídaně) , transfery klimatizovaným autobusem, zastávky a vstupy na uvedený program, český  průvodce

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 7900,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os

Masáž  a procedury v hammamu: 60 Euro

Aktivity v poušti (čtyřkolky, velbloudi, snowboard a zorbing): 25-30 USD

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

 36 590 Kč

 

 

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu