Vychutnejte si fantastické přírodní scenérie, architektonické skvosty, rušnou a stále pulzující Hanoj, Hochiminh, plavbu kajutovou lodí, horskou oblast SAPA, zahrady orchidejí, tradiční vesnice  i impozantní deltu Mekongu.

S naším vietnamským partnerem jsme připravili úžasnou poznávací cestu, při které Vám představíme dechberoucí místa, místní zvyky a skvělou kuchyni.

Cestu doprovází kromě průvodce také  lektorka jógy Markéta Sulejmani a pod jejím vedením budete praktikovat ráno a večer jógu na výjimečných místech.

Abychom vám přinesli maximum navštívených míst od severu k jihu země, delší přejezdy jsou realizovány místní leteckou dopravou.

Ubytování jsme volili se snídaní, abyste měli možnost ochutnat nepřeberné množství místních specialit za velmi dostupné ceny.

Odlet je garantován již při skupině 6 osob a jak je našim zvykem, všechny nejdražší služby jsou zahrnuty v již ceně.

TERMÍN

10.10.-23.10.2023

Markéta Sulejmani

K józe mě přivedla láska ke sportu a pohybu.

Po první lekci jógy jsem si byla jistá, že to je “něco”, co potřebuji.

Na podložku se vracím s láskou a respektem od roku 2002.

Po několika letech cvičení jsem cítila potřebu vědět víc a hlouběji

než jen jako cvičenec.

Spojila jsem své vzdělání zdravotní sestry a porodní asistentky s jógou a vystudovala jsem lektora 2.třídy v České akademii jógy a na FTVS.

Jóga je nikdy nekončící cesta vzdělávání a především vlastní praxe.

Miluji tradiční jógu, dechová cvičení, vědomý pohyb spojený s NÁDECH/VÝDECH a TADY/TEĎ. Pojďme plynout společně.

S láskou vaše Markéta S.

Den 01

Odlet z Prahy s Emirates

Odlet z Prahy  ve 21:20 s jedním přestupem v Dubaji  do Ho Chi Minh.

Den 02

Přílet do HO CHI MINH (Saigonu)

Náš průvodce a řidič vás přivítá na letišti a poté se přesunete ve 20 h místního času do hotelu. Pro zájemce večerní procházka městem.

Stravování: v letadle

Den 03

MY THO  – DELTA MEKONGU – BEN TRE –  CANTHO

Ráno odjezd do My Tho a delty řeky Mekongu – výlet lodí na ostrůvky plné bonsají a ovocných zahrad, řemeslné dílny. Místní domy z kokosových palem vás pohostí medovým čajem a sezónním ovocem, které si vychutnáte za zvuků lidové hudby. Při procházce můžete vnímat každodenní život lidí, které živí převážně zemědělství a rukodělná výroba. Užijete si nenáročnou jízdu na kole (nebo moto rikšou) po vesnických stezkách a prohlédněte si poklidnou krajinu na venkově Ben Tre.

Transfer do Cantho, ubytování.

Stravování: snídaně, oběd

 

Den 04

HO CHI MINH – DANANG – HOI AN

Návrat do Ho Chi Minh  a prohlídka  města s návštěvou Paláce znovusjednocení, katedrály Notre Dame postavené v letech 1877 až 1883 Francouzi, dále uvidíte budovu generální pošty a tržnici Ben Thanh – velmi obdivovanou pro svou francouzskou koloniální architekturu. V podvečer odlet do Danangu a transfer do Hoi An.

Stravování: snídaně

Den 05

HOI AN

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších vietnamských  měst s kouzelnou přímořskou atmosférou , kterou  si užijete při procházce úzkými klidnými uličkami či při večerní plavbě lodí měsem plým lampionů.

Navštívíte  Palác kongregace Fujian, dále uvidíte  400 let starý japonský krytý most, historické domy a rybí trh.  Čeká vás další výlet lodí po řece Thu Bon s návštěvou tradiční vesnice s výrobou keramiky a lodí.

Hoi An – 2. noc

Stravování: snídaně

Den 06

HOI AN – volný den

Pro  radost a odpočinek na  pláži,   na romantickou večerní projížďku,  ochutnávku místní kuchyně  v čele s čerstvými mořskými specialitami, nákupy  nebo čas zajít ke švadleně pro ušití tradičních šatů na míru i na  skvělou masáž za výborné ceny. Hoi An – 3. noc

Odpočíváte, ochutnáváte, užíváte si !

Stravování: snídaně

Den 07

MY SON -Mramorové hory –  HUE

Po snídani se vydáte do Marble mountains, kde najdete pět posvátných mramorových věží a navštívíte  My Son, který je nejdéle fungující hinduistickým chrámovým komplexem v jihovýchodní Asii uvedený na seznamu  UNESCO.  Přejezd do Hue, ubytování

Stravování: snídaně

Den 08

HUE

Prozkoumáte císařské  HUE – město zařazené do světového kulturního dědictví a formální hlavní město  Vietnamu z období 1802–1945. Kromě prohlídky města si užijete i výlet lodí po řece Huong s návštěvou pagody Thien Mu, královské paláce, hrobek krále Tu Duc a Khai Dinh.  Hue – 2.noc

Stravování: snídaně

Den 9

HUE – HANOI

Přelet do Hanoe, po kterém následuje prohlídka města. Navštívíte mauzoleum prezidenta Hochiminha, bývalý prezidentský palác (zvenku), pagodu s jedním sloupem a  pagodu Tran Quoc , Chrám literatury (první univerzita ve Vietnamu založená v roce 1070), dále historické místo „Hoa Lo Prison“ – kdysi známé pod přezdívkou „Hanojský Hilton“, kterou mu dali američtí piloti. Okouzlí Vás chrám Ngoc Son a jezero Hoan Kiem. Shlédnete také unikátní  představení vodních loutek.

Stravování: snídaně

Den 10

HANOI – zátoka HA LONG

Tento den přejedete z Hanoe  do kouzelné zátoky Ha Long a nastoupíte na kajutovou loď  pro okružní plavbu po místech, která patří do světového přírodního dědictví. Čekají vás jedinečné výhledy z lodi i atraktivní doprovodný program v ceně plavby (mořské kajaky, kurz vietnamské kuchyně, večerní lov olihní, ranní tai-či, pěší výlet na skalní vyhlídku a prohlídka jeskyní) a také čas na párty a drinky za výborné ceny..

Stravování: snídaně, oběd, večeře, ubytování ve dvoulůžkové kabině lodi.

Den 11

HA LONG – HANOI – SAPA

Pokračujte v plavbě jedinečnou krajinou, která končí poledním brunchem a  po které následuje transfer zpět do Hanoe. Volno ve městě a jízda nočním vlakem s lůžkovými kupé se vypravíte dále na sever do LaoCai k horám Sapa.

Stravování: ovocná snídaně, vydatný brunch

Den 12

LAO CAI – CAT CAT –  SAPA

Po příjezdu do Lao Cai  se nasnídáte v místní restauraci.  Dále se vydáte do horské oblasti, která je zbarvená celá do žluta dozrávající rýží na visutých terasovitých polích. Naše trasa vede do vesnice Cat Cat, která je domovem etniky černých H´mongů. Následuje lehký trek k vodopádu a přilehlé vodní elektrárně. Setkáte se mimořádnou krajinou, zvyky a řemesly.  Návrat do Sapa na ubytování.

Stravování v ceně : snídaně

Den 13

SAPA ,Lao Chai a  návrat do Hanoe

Po snídani se vypravíme na tradiční místa setkání  do vesnice Lao Chai.

Odpoledne přejezd do Hanoe, transfer na letiště a check in pro zpáteční let do ČR.

Stravování v ceně: snídaně

Den 14

Návrat do ČR

Odlet z Hanoe v 1:30 ráno do Dubaje,  přílet do Prahy  ve 13:00 h

Stravování:v letadle

Letenku Praha – Hochiming a  Hanoi – Praha s Emirates (menu a nápoje v letadle, zavazadla 30 kg) + 2x místní přelet, vietnamské viza, asistenční služby na letištích, 2denní plavba kajutovou lodí s plnou penzí po zátoce Halong s programem, 1 x noční vlak s lůžkovým kupé (čtyřlůžkové),  všechny vstupy na uvedený program a plavby lodí,  ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve  3*a 4* hotelích se snídaní  dle rozpisu níže, transfery klimatizovaným mini/busem , povinný lokální a český průvodce, jógová praxe s Markétou Sulejmani, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 160,-/den/osoba

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 60 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 8000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

62 490,- Kč

Mám zájem –  rezervace
vyplňte formulář