Panenská příroda,prastaré památky a nesmírně laskaví  lidé. Omán, skrytý poklad Orientu, si oproti moderní Dubaji zachoval svou původní tvář, přitom ale splňuje podmínky, které si stanoví i velmi nároční cestovatelé. Čeká na vás 2000 km dlouhé pobřeží s fjordy a opuštěnými plážemi, nedotčená pohoří, fascinující poušť i tisícileté památky. Tisíciletá historie Ománu na vás dýchá na každém kroku. V hlavním městě Muskatu najdete mešitu s lustrem vyrobeným z 600 000 křišťálů Swarovski, historicky první operní dům na Blízkém východě nebo pryskyřici, která měla kdysi větší cenu než zlato. Ve zlatých pouštních dunách uvidíte arabské oryxy, obdivovat budete i kaňony a soutěsky ománských hor a na závěr si můžete zaplavat s delfíny.

Letíme přímým letem z Prahy, zájezd doprovází místní a český průvodce. Teplota v zimních měsících odpovídá našemu  létu – voda i vzduch  kolem 27 °C.

 

TERMÍN

 23.02.-  01.03. 2024

Den 01

Přílet do Ománu

Odlet z Prahy přímým letem do Muscatu ( 6,5 h),  přesun na hotel, večeře

Ubytování ve 4* hotelu Wyndham  Garden

Den 02

MUSCAT

Po snídani začne prohlídka návštěvou Velké mešity Muscat. Dále navštívíte malebnou Muttrah Corniche a také navštívíte Muttrah Souq, který si zachovává chaotický dojem tradičního arabského trhu, i když je umístěn pod moderní dřevěnou střechou. Projdete se Souqem, kde budete mít možnost nakoupit ománské speciality jako kadidlo, ománské dýky atd… Budete si také moci užít chvilku podél přímořské promenády  a obdivovat výletní lodě v přístavu Mina Al Sultan Qaboos. Poté navštívíte muzeum Bait Al Zubair. Prohlídka muzea vám poskytne množství informací o struktuře, tradicích i historii země. Pak bude čas na focení v oficiální rezidenci jeho Veličenstva sultána Qaboos Bin Saida –  paláci Al Alam, který je lemován portugalskými pevnostmi Mirani a Jalali ze 16. století. Při cestě od paláce starým městem můžete obdivovat tradiční architekturu. Osobní volno, návrat do ubytování, večeře

Den 03

Muscat – Bimmah Sink Hole – Wadi Shab (lehká turistika a plavání) – Ras al Hadd – noční pozorování želv

Po snídani se vydáte z Muscatu  na jih do oblasti Quriyat. Po ujetí pouhých pár kilometrů se ocitnete pohlceni téměř měsíčním světem, kde výhledu dominují úžasné hory. Budete pokračovat do hornaté krajiny a dorazíte k pramenu Bimmah Sinkhole a dále do Wadi Shab (Wadi – údolí mezi útesy). Po příjezdu do Wadi Shab přestoupíte na malou rybářskou loď, která vás převeze přes Wadi, abyste mohli začít další dobrodružství. Slovo dechberoucí to sotva vystihne. Projdete úžasným kaňonem kolem říčky až ke Keyhole. Zde si můžete odpočinout a vykoupat se. Budete mít možnost zaplavat si v křišťálově čisté vodě a “klíčovou dírkou”proplout do jeskyně s nádherným vodopádem uvnitř.  Dále se vydáte do města Sur. Ubytujete se a po večeři  se vydáte na pláž  Ras Al Jinz na noční pozorování  želv. Návrat na ubytování v plážovém letovisku Turtle Ras al Hadd.

Den 04

Sur – továrna Sur Dhow – Wadi Bani Khalid – poušť Wahiba – Dune Bashing – Západ slunce na duchách

Po snídani se projdete po městečku Sur a uvidíte tradiční loděnici. Dále vás čeká  vzrušující cesta jeepy přes hory. První zastávkou bude Wadi Bani Khalid, jedno z nejkrásnějších údolí  v Ománu. Wadi má čistou tmavě modrou vodu a patří mezi několik málo míst v Ománu, které zadržují vodu po celý rok.

Z horských pramenů je voda vedena do oázy, kde uvidíte typické datlové . Po obědě pojedete do Wahiba Sands, které je známé svým pestrobarevným pískem, který se mění od černé po medově zlatou a dokonce až po bílou.

V srdci zlatého písku pouště Sharqiyah mezi ohromujícími a neustále se měnícími strukturami dun se nachází útočiště arabských oryxů .  Odpoledne a večer strávíme v pouštním kempu. Kemp nabízí luxusní klimatizované ubytování v beduínském stylu uprostřed zlatých dun.

Po jeep tour po duchách zakončeným  s nádherným výhledem na západ slunce si vychutnáte lahodnou arabskou kuchyni a živý program v kempu u táborového ohně. Ubytování v kempu Arabian Oryx. 

Den 05

Poušť – stará vesnice Ibra – Birkat al Mauz – pevnost Nizwa – Souq Nizwa – ubytování v Nizwa

Po snídani v kempu  pojedete města Nizwa .Během trasy navštívíte ještě Al Mudayrib a Ibra s typickými strážními věžemi. Další zastávkou bude Birkat Al Mauz , kde navštívíte palmovou plantáž na úpatí Zelené hory. Po prohlídce tradiční  vesnice budete pokračovat do pevnosti Nizwa s masivní kruhovou dělovou věží, jež  je jednou z nejpůsobivějších staveb v Ománu. Navštívíte také tradiční trh –  živé místo  ideální  pro nákup řemeslných výrobků a suvenýrů.  Z Nizwa se vydáte  nezkrocenou krajinou do hor, kde budete tuto noc bydlet. Al Diyar Nizwa. Večeře.

Den 06

Nizwa – procházka vesnicí Misfah – Al Hamra View – Jebel shams Grand Canyon – Zpět do Muscatu

Po snídani bude první zastávkou  Misfat Al Abriyeen – vyhlídka na terasovité plantáže datlových palem. To je v Ománu vzácný pohled, protože většina palem se pěstuje na pláních. Scénu dotvářejí starobylé domy a zstrážní věže. Poté budete pokračovat do Al Hamra, nejstarší vesnice v Ománu s hliněnými domy. Po obědě se vydáme  do horské oblasti  a  vrchol Jebel Shams, „Sluneční hora“, nejvyšší vrchol Ománu s výškou 3009 metrů a okouzlí vás výhled na místní  „Grand Canyon“.  Po čase stráveném v Ománské přírodě se vrátíme k  Muscatu a ubytování ve 4*Sifawy Boutique resort, večeře

Den 07

Pozorování delfínů & Island Hopeing na ostrově Bandar Khiaran s piknikovým obědem

Ráno Vás zavezeme do Marina Bander Rowdha k odbavení na výpravu za delfíny. Pravidelným doprovodem výletní lodi jsou delfíni skákaví, delfíni obecní, delfíni spinner a delfíni Rissos. Později zakotvíme loď na pláži ostrova Bandar Khairan, kde užijete plavání , šnorchlování a  oběd v podobě pikniku na pláži ( již v ceně).V 16:00 h návrat zpět zpět z ostrova a transfer do hotelu. Ubytování ve 4* Sifawy Hotel , večeře

Den 08

ODJEZD NA LETIŠTĚ A ODLET ZPĚT DO PRAHY

Po úžasných dnech cesty po Ománu nastal čas odjezdu. Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku  Praha – Muscat a zpět, 7+20 kg zavazadla

Služby lokálního a českého průvodce po celou dobu zájezdu

6 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji  4* hotely dle rozpisu program se snídaní a večeří ( večeře může být zajištěna i v místní restauraci)

1x noc ve dvoulůžkovém pokoji v pouštním kempu s tradiční večeří a snídaní

Všechny vstupy na uvedený program

Transfery klimatizovaným autobusem a jeepy + denně láhev vody v autobuse

Zákonné pojištění CK

 

Příplatky:

Jednolůžkový pokoj 7900,-

Bakšišné – 5 USD/ den pro místní služby

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

49 990,-

 

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu