Poznávací zájezd, který jsme připravili speciálně na jarní prázdniny.

Během týdne Vám představíme všechny jordánské poklady přírody, kultury i historie. Pohoda, žádný spěch, transfery klimatizovaným autobusem.

Jordánsko je zcela bezpečnou, přátelskou destinací a navíc Vás bude doprovázet  průvodce v češtině.

Ubytování ve 4* hotelech  a jedna noc v pouštním kempu. 7x polopenze v ceně, kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně. V ceně všechny vstupy na program i jordánské vízum.

Počasí očekávejte jarní   – v Ammanu bude v únoru a březnu kolem 18-22 C, u Mrtvého moře je celoročně o 8-10 C více – min cca 25 C a  voda na koupání cca 22C, stejně tak v Aqabě u Rudého moře.

Šťavnatá příroda  a zeleň Jordánsku  velmi sluší, ale takto zemi zažijete  pouze  v období časného jara.

TERMÍNY

11.02.-18.02.2024

03.03.-10.03.2024

Den 01

Přílet do Ammanu

Přímý let z Prahy 4  hodiny v ranních hodinách. V ceně letu jsou 2 kabinová zavazadla – příruční a 10 kg. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do centra Ammanu. Ubytování hotel 4* (Sadeen,  Strand, apod), večeře.

Den 02

Amman, Jerash

Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Abdullaha II.  Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde nejdůležitějším archeologickém nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Návrat do Ammanu,  večeře, 2. noc v hotelu.

Den 03

Madaba, hora Mt. Nebo, Mrtvé moře

Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a nachází se na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel u Mrtvého moře, večeře.

Den 04

Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night show

Po snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze.  Následuje přejezd do  údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru. Den můžete zakončit fakultativní  noční show v Petře při romantickém osvětlení tisíci svíček . Ubytování hotel Wadi Musa / Little Petra, večeře.

Den 05

Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času.

Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na  lahodnou večeři z místních specialit – zarb a párty v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Zábava není organizovaná. Bavte se podle vlastní chuti při místních tancích nebo posezení s čajem a vodní dýmkou.

Ubytování je ve čtvercových stanech s panoramatickým oknem, s koupelnou a klimatizací, tedy chladu a v létě horka se nemusíte obávat.  Pro zájemce je možnost dokoupit vyšší standard – bublinový stan.

Pokud se chcete přiblížit mimořádné místní hvězdné obloze, doporučujeme  využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem  s profesionálním hvězdářským výkladem.

Den 06

Wadi Rum jeep safari, Aqaba

Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi z Thamudeanských kmenů, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony. Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře.  Ubytování hotel 4* Aqaba, večeře.

Den 07

Aqaba, den u Rudého moře

Po snídani si užijte svůj den u Rudého moře – v ceně hotelu máte vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach, případě Saraya beach se slunečníky, lehátky a sladkými bazény, kde si můžete užít plavání a  šnorchlování. Můžete se vydat na procházku v přístavu, nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhu a  posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší  poznávací cesty.   Ubytování 2. noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště na latiště do Ammanu, odlet v podvečer do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku z Prahy do Ammanu (přímý let 4 h, kabinové zavazadlo 10 + 10 kg), jordánské vízum, dopravu klimatizovaným autobusem s wi-fi a wc, 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu podle zvolené kategorie, 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje, standard tent) Wadi Rum se snídaní a tradiční  večeří, průvodce v češtině, všechny vstupy na program (Jerash, Amman – Citadela a Down Town – římské dvadlo s vlastivědnými muzei, Mt. Nebo, Madada – mozaikový kostel,hrad Kerak, Petra, jeep tour Wadi Rum, vstup na privátní pláž v Aqabě), zákonné pojištění CK, DPH.

Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech lišit a budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 4* s kvalitními službami a polopenzí formou bufetu.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 8500,-

Bublinový stan  ve Wadi Rum: 2000 Kč/os

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 1280,- Kč/os.

Ostatní příplatky  bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 USD/ celý pobyt – 5 USD/den

Fakultativní výlety:

Petra by night – 35 USD

Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem – 35 USD

Potápění ze břehu v Aqabě  2-3 hodiny, ponor 40 min ( vhodné i pro úplné začátečníky) – 55 USD

Šnorchlování ze břehu nebo z lodi v Aqabě – 35 USD

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

38 990,- | sleva 36 990,-

Cena pro učitele: 33 990,-

děti 2-12 let 28 990,-

 

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář