ŠAKTI JÓGA a MEDITACE U MRTVÉHO MOŘE
Šakti je síla tvoření, je to nejčistší ženská energie kreativity, obnovy a vnitřní jemnosti. Během jógové praxe u Mrtvého moře, na růžové poušti a u Rudého moře se budeme věnovat právě této síle. Abychom v sobě podpořili to, co je tančící, pohyblivé, jemné a silné zároveň, to, co dokáže tvořit nové světy, jemnou krásu a úžas stvoření.

Co nás čeká během jógových a meditačních setkání:

 • Jógová praxe zaměřená na uvolnění ztvrdlosti
 • Meditace hojnosti v poušti
 • Taneční meditace 4 archetypů ženství pro probuzení vnitřního ženského principu Šakti
 • Oshova meditace 4 fází (očištění, tvoření, setkání a ticho)
 • Pránájámické techniky utišení neklidu
 • Pránájámické techniky svěžesti a vyčištění
 • Princip hojnosti a uvolnění v těle a ve svém životě
Jógové a meditační lekce probíhají každý den ráno a večer, kromě dnů příjezdu a odjezdu.
Jeden den je volný – tedy bez jógového programu.
Ranní jógové setkání: 1 hodina.
Večerní jógové setkání: 1 – 2 hodiny

TERMÍN

02.09.-09.09.2022

ZÁKLADNÍ INFO

 • Jedete to zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie
 • Neřešíte visa – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
 • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
 • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
 • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
 • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, I storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
 • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
 • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, zatím platí povinnosti PCR testu při odletu pro očkované i neočkované. Pokud bude povinný  odletový test z Jordánska,  organizujeme jej s místní laboratoří – odběr na hotelovém pokoji den před odletem.
 • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování, vracíme peníze zpět.
 • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Jordánsku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si. Toužíte po poznání více míst? máte možnost dokoupit si výlety na místě.

Vaše lektorka

Judita Berková –  jóginka, tanečnice, spisovatelka a návrhářka

Autorka knihy Poselství ásan

Jógová praxe od roku 2010

Instruktorské vzdělání 700 akreditovaných hodin

Autorka dobročinné „Jógy pro neslyšící“

Vede kurzy jógy v 6 zemích po celém světě včetně Bali, Mexika, SAE, Sicílie od roku 2018

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet z Prahy, let 4 hodiny do Aqaby ( kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg, nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři.  Ubytování hotel CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5* , večeře.

Hotel, Dead Sea

CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe.  Denně cvičení  dle rozpisu lektorky.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, Petra, jeepy, pozorování hvězd ve Wadi Rum, potápění v Aqabě atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

PETRA – WADI RUM – noc s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem nabatejské říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabataici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty. Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budeme chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na  astrologickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.  Ubytování pouštní kemp.

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP 4*

Den 06

Jeepy  a balón ve Wadi Rum –  Aqaba – Rudé moře

Po ranní meditaci a snídani se v kempu naučíte péct tradiční arabský chléb a vypravíte se na okružní jízdu za nejhezčími výhledy do pouště džípy 4×4 na 1,5 h okružní dobrodružnou jízdu.

V případě  příznivých přírodních podmínek zajistíme pro zájemce okouzlující ranní let balonem ( 1 hodina letu), kdy z pohledu sokola spatříte drsnou krásu pouště.

Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Den pro vás a koupání v Rudém moři. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály.   Návštěvu samotné Aqaby doporučujeme nechat na poslední den, kdy si můžete užít procházku v přístavu, po tržišti nebo posezení v tradičních kavárnách a bistrech.

Ubytování htl.  GRand Tala Bay Resort 5*Večeře.

Hotel, Aqaba

GRAND TALA BAY RESORT 5*

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty 2.noc Tala Bay, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba – Praha (přímý let, 23kg zavazadla), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (4x htl. Crown Plaza Mrtvé moře 5*, 1x pouštní kemp, 2x htl. Grand Tala Bay 5* Aqaba), delegáta, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, jeep tour ve Wadi Rum, 2-3 hodiny cvičení jógy denně, zákonné pojištění CK.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 7500,-

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 800,- Kč/os.

Jídlo v letadle: teplé menu 400,-Kč/ let

Doplňkové výlety

Amman – city tour a návštěva trhu.  Po cestě  zastávka v show roomu s produkty kosmetiky z Mrtvého moře. :  50 USD

Ve stopách víry – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, hora Nebo, Madaba : 65 USD

Pozorování hvězd teleskopy ve Wadi Rum: 30 USD

Let balónem 1 hodina ve Wadi Rum : 185 USD

Potápění s kyslíkovou lahví Aqaba – 2 -3 hodiny, ponor 40 min : 55 USD

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany ( onemocnění, vážné osobní důvody atd) ? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna prori úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

32 990,-

děti 2 – 12 let :  24 990,-   děti do 2 let zdarma

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu