Poznávací zájezd  za památkami Unesco a zážitky ze smaragdového Korfu a  Albánie, která vás zaručeně nadchne.   Cesta časem až do dob byzantské říše a římského impéria, do zimního sídla círařovny Sisi,  nádherná příroda a čisté pláže, tradiční balkánská kuchyně a výborné víno, to je jen malý výčet  zážitků, které na Vás čekají.

Covid info

Momentálně bez podmínek

TERMÍN

21.09.-28.09.2023

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

Odlet z ČR na Korfu v odpoledních hodinách

Po přistání transfer do hotelu , večeře.

Den 02

Smaragdové  Korfu , památky Unesco a  zimní sídlo císařovny Sisi

Po snídani se vypravíte na romantický Achillion – zámeček císařovny Sissi. Dále vás čeká přejezd na poloostrov Kanóni s výhledem na Myší ostrov a klášter Vlacherna. Cestou do hlavního města Kerkyra se zastavíte u vykopávek starověkého města Korfu a římských lázní, park Mon Repos  s ruinami dórského chrámu z 5. stol. př. n. l.

V samotném hlavním městě Keykyra (Unesco) si užijete společnou procházku centrem města okolo hlavních památek (Stará pevnost, Palác sv. Michala a Jiří, třída Liston, kostel sv. Spyridona) a dále individuální volno na nákupy nebo podrobnější  návštěvu památek. Ubytování, večeře.

Den 03

Lodí do Sarandë, Albánská riviéra

Po snídani plavba trajektem do Sarandë, odkud se vydáte dále za krásami Albánské riviéry.  V centru Sarandë se nachází zbytky stavby starého antického města z 5. století. Navštívíte pevnost Lekures s překrásným výhledem na protější Korfu. Dále se vydáte po pobřeží na sever a projedete typickými vesnicemi Qeparo a Borsh, zdálky uvidíte bývalou ponorkovou základnu a navštívíte pevnost Aliho Paši, který původně tuto stavbu postavil jak letohrádek pro svou ženu uvnitř pohádkové zátoky Panormo. Čas bude i na koupání.

Ubytování Vlöre, večeře.

Den 04

Vlöre – Berat

Po snídani si prohlédnete Vlöre – první hlavní město novodobé Albánie, jehož nejnavštěvovanějším místem je Apolónia, kde vyrůstal římský císař Augustus. Dále se vydáte do města Berat, jenž je dalším vrcholem naší trasy  zapsaným  na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Projdete se křesťanskou čtvrtí Gorica i muslimskou Mangalemi a vychutnáte si malebné uličky s úžasnou atmosférou  města.

Ubytování Berat, večeře.

Den 05

Výlet do hor, vodopády a víno nebo rafting

Po snídani podniknete výlet do hor podél toku řeky Osum(pěšky cca 1 h), kdy sestoupíte na dno legendárního kaňonu a po krátké túře (5 km, cca 2 h, převýšení cca 200 m) se vykoupete  ve vodopádech Bogova. Při zpáteční trase do Beratu vás bude bavit zastávka ve vyhlášeném vinařství Nurellari, večeře, hotel Berat 2. noc.

Můžete si přikoupit : Rafting na řece Osum

s profesionálním doprovodem, vyzvednutí/návrat do hotelu v Beratu, kompletní vybavení a piknik v ceně, plavba cca 2 hodiny. 60 EURO

Den 06

Gjirokastër, Modré oko, Saranda

Po snídani se vydáte do starobylého města Gjirokastër, zapsaného na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédnete si historickou Gjirokästru, rodiště bývalého albánského diktátora Envera Hodži a také neznámějšího albánského spisovatele Kadare. Navštívíte největší citadelu na Balkánském poloostrově s hodinovou věží, etnografické muzeum, starý bazar a čtvrť s nádhernou otomanskou architekturou. Volný čas na občerstvení nebo na nákup suvenýrů v bazaru.

Během trasy se zastavíte u přírodní rezervace “Modré oko”, kde vyvěrá z jeskyní křišťálově čistá pitná voda z hloubky více než 72 m. Neobvyklý bezedný pramen má modrou barvu a připomíná lidské oko. Údolím říčky Bystrice pojedeme kolem dvou vodních elektráren Stalin I a Stalin II (nyní přejmenovaných na Bistrica I a Bistrica II) postavených za pomoci československých odborníků.

Ubytování Saranda, večeře.

Den 07

Butrint

Po snídani se vypravíte do historické města  Butrint, který byl podle legendy založen uprchlíky z Tróje a platí za  nejvýznamnější antický areál v Albánii(opět památka UNESCO), pozůstatek starověkého města.  Zaujmou vás památky řeckého i římského období, zbytky hradeb a obranných věží, baptisterium a benátská pevnost. Vychutnáte si oběd, koupání na pláži Ksamil s možnost doplavat k malým ostrůvkům  v tyrkysové zátoce.

Den zakončíte tradičním večerem s bohatou večeří.  Ubytování Saranda , 2.noc

Den 08

Trajektem zpět na Korfu, odlet do ČR

Snídaně,volné dopoledne, trajektem zpět na Korfu,  transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Korfu a zpět se Smartwings

2x trajekt  Korfu – Saranda  a zpět

služby místního a českého průvodce

7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ,  3*a 4* hotely

Transfery autobusem

Vstupy na uvedený program

Názvy hotelů se mohou v jednotlivých termínech  budou upřesněny dle velikosti skupiny a dostupných kapacit, vždy v kategorii 3*/ 4* s kvalitními službami a polopenzí.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 4500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 110 Kč/den

Rafting na řece Osum: 60 Euro

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

29 890,-

děti 2-12 let 22 990,-

děti do 2 let zdarma

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu