Máte – li jen pár  dní času a láká Vás poznat ta nejznámější místa Jordánska, našli jste ten správný zájezd. V malé skupině s českým průvodcem se vydáte za poklady pouštního království. O vše se postaráme – program, doprava, vstupy, ubytování, případně zajištění testů či lékařské ošetření.

 

Covid info

Pro odlet ani pro vstup do Jordánska není požadováno očkování ani PCR testy. Cestujete snadno jako před pandemií.

Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

V PŘÍPADĚ ZMĚN PODMÍNEK CESTOVÁNÍ V SOUVISLOSTÍ S PANDEMIÍ COVID (karanténa, lockdown) VRACÍME PENÍZE  ZPĚT.

TERMÍNY

12.11. – 16.11.2023 – odlet z Prahy přímým letem

19.11. – 23.11.2023 – odlet z Prahy přímým letem

24.12. – 28.12.2023 – Vánoce v Jordánsku

Den 01

Přílet do AMMANU, MRTVÉ MOŘE

Přílet do Ammanu. Po přistání  vyřízení vstupních formalit transfer (cca 1 hodina autobusem) k Mrtvému moři, relax, koupání.

Mrtvé moře je nejnižším  bodem planety  –  419 m p. m. Sluneční paprsky jsou zde pro pokožku mnohem laskavější. Najdete tu  nejslanější vodu světa, která vás nenechá potopit a léčivé černé bahno, které vaši pleť nakrmí minerály.  Pro zdraví a krásu sem míří cestovatelé už od dob faraonů, to musíte zkusit také.  Ubytování hotel Ramada 4*, večeře.

Den 02

MRTVÉ MOŘE , PETRA

Po snídani  budete mít ještě  dopoledne na unikátní oblast  Mrtvého moře,  které svými jedinečnými účinky láká návštěvníky už od dob faraonů. V poledne odjezd přes horskou oblast do Wadi Musa/Petra , při kterém se zastavíme na vyhlídce z posvátné hory Mt. Nebo. Nachází se zde údajně hrob Mojžíše a vychutnáte si odtud úžasný výhled na Mrtvé moře, okolní hory, Jericho a Jeruzalém. Přejezd do Wadi Musa,  večeře. Ve večerních hodinách se vydáme na prohlídku noční Petry. Nechte se okouzlit romantickou atmosférou osvětlení skal a staveb tisíci svíček na trase od vstupu až k Pokladnici. Ubytování hotel Petra Quattro (nebo podobně v kategorie 4*)  Wadi Musa.

Den 03

PETRA, WADI RUM JEEP SAFARI,  NOC V POUŠTI

Po snídani objevíme Petru. Budete mít dostatek času přijít nejen k Pokladnici, chrámovým hrobkám, divadlu a klášteru, ale též si vychutnat dostupné vyhlídky a pořídit skvělé fotky. Petra byla třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. od 6. stolení př.n.l. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy.

Pro ty, kterým nesvědčí pěší chůze nebo se chtějí přesouvat rychleji, mají možno využít golfová elektroautíčka, které jsou zde k dispozici s řidičem , koně, oslíka nebo nebo bryčku.

Po prohlídce v Petře v pozdním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště.  Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi z Thamudeanských kmenů, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si  1,5 h jízdy v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony. Jízdu džípy zakončíme romatickým výhledem na zapadající slunce.

Večer se připravte na velkou lahodnou večeři z místních specialit, pití čaje a skvělý čas při párty v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku nadchází noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd. Pokud se chcete hvězdám zcela přiblížit, můžete využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem s profesionálním hvězdářským výkladem – a nebude to žádná astrofyzikální nuda. Ubytování Wadi Rum desert camp 4*.

Beduínské stylově zařízené stany mají klimatizaci a koupelnu, tedy čeká vás přijemná teplota i pohodlí.

Pro zájemce je možné za doplatek zajistit i bublinový stan.

Den 04

WADI RUM, AMMAN

Po snídani se vydáme  zpět na sever  do Ammanu. Čeká Vás prohlídka města s průvodcem ( citadela s vyhlídkou na město, mešita krála Abdullaha II, římské divadlo s vlastnivědnými muzei) a volno na místním trhu a v Down Town. Každopádně si můžete užít páteční večer, kdy město tepe nočním životem v kavárnách, restauracích i obchodech.

Ubytování hotel Gerasa 4* ( nebo podobně ve 4* kategorii), večeře.

Den 05

ODLET DO ČR

Po snídani dopoledne transfer na letiště Queen Alia International Airport, odlet do ČR

CENA ZAHRNUJE

Letenku do Ammanu (příruční zavazadlo + kabinové zavazadlo 10 kg) , jordánské VISA, dopravu klimatizovaným mikrobusem ( dle velikosti skupiny, obvykle cca 15 osob), 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu 4* kategorie, 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje) Wadi Rum se snídaní a tradičním večerem s večeří, průvodce v češtině, všechny vstupy na program ( Amman – Citadela a Down Town – římské dvadlo s vlastivědnými muzei, Mt. Nebo, Petra , jeep tour Wadi Rum), zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 4500,-

Bublinový stan: 2000,- Kč/os

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 600,- Kč/os.

Fakultativně:

Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem  35USD

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 25 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

28 290,- z Prahy

24 390,- z Vídně

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář