Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a křižují jej pohoří Rif a Atlas. Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary.

Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat a pestrým kaleidoskopem řady kultur a křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.

Pojďte Maroko objevit s námi – jeho výhledy, zákoutí, chutě i vůně. Na jaře na vás čeká také šťavnatá příroda a teploty kolem 20C.

Covid info od 1.10.2022 bez podmínek.

 

TERMÍN

24.02.-02.03.2024

Den 01

Přílet do Maroka, MARRÁKEŠ

Odlet z Prahy přímým letem do Agadiru, po přistání a vyřízení vstupních formalit přejezd do Marrakéše, ubytování 4*, večeře.

Den 02

Marrakesh

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Oběd v místní restauraci a pokračování návštěvy v Majorelle a v zahradách Menara s panorama Atlasu. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, kde se zastavíme, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.

V podvečer návrat do hotelu (2. noc Marrakesh 4*), večeře.

Den 03

Vodopády Ouzoud – Jižní Atlas

Cascades d´Ouzoud jsou největší a nejpůsobivější vodopády v Maroku padající do řeky z výšky 110 metrů. Jméno “ouzoud” je berberským výrazem pro mlýnky na olivy, které se v oblasti hojně pěstují. Nenáročnou procházkou dojdete až k samotnému dnu vodopádů, kam s tříštivým zvukem dopadá voda a tvoří jezírka, kde se místní koupou a jezdí zde i malé lodě. Cestou k vodopádům můžete obdivovat krásné vyhlídky, vyfotit a krmit opičky, vychutnat si čaj či výborný tajin v tradičních čajovnách. Během celodenního výletu se dostanete i do odlehlých horských vesniček. Ubytování v podhůří Atlasu,  Beni Mellal  Ouzoud hotel 4* (nebo obdobně ve 4* kategorii), večeře.

Den 04

Casablanca

Snídaně v hotelu a odjezd do Casablanky. Casablanka je největším hospodářským a kulturním střediskem státu v oblasti Anfa. Město leží u Atlantského oceánu a sídlí zde řada důležitých námořních institucí.  Při prohlídce města zavítáme do centra města, na trh, do čtvrti Habous, dále na prohlídku Královského paláce a na náměstí Mohameda V.

Nejvýznamnější pamětihodností města je mešita Hassana II., která je druhou největší mešitou světa po mešitě v Mekce. Do modlitebního sálu se vejde 25 000 lidí a na přilehlé nádvoří dalších 80 000. Čtvercový minaret je vysoký 210 metrů a v noci z něj svítí paprsek ukazující směr k Mekce.

Po prohlídce města transfer do hotelu v centru města (htl OUM 4* a obdobně ve 4* kategorii), večeře.

Den 05

Tangier – brána do Afriky – Gibraltarský průliv

Snídaně v hotelu. Prohlídku Tangiru začneme okružní jízdnou přes bulvár Pasteur, Plaza of France a kolem diplomatických čtvrtí. Poté navštívíme Cap Spartel s nádherným výhledem na Gibraltarský průliv, kde budeme mít možnost navštívit Herkulovu jeskyni a slavnou Bránu Afriky, které vznikly erozí mořem. Oběd v místní restauraci. Po prohlídce města transfer do hotelu 4* KENZI Solazur /nebo obdobně ve 4* kategorii v blízkosti pláže, večeře.

Den 06

Chefchaouen – Modré město a FEZ

Snídaně v hotelu. Vydáme se do Modrého města – Chefchaouen.

Příjemné horské městečko Chefchaouen je oblíbeným turistickým cílem. Najdete tu nádherné výhledy na pohoří Ar Ríf a malebné bílo- modré domky ve španělském stylu. Postavili je muslimští uprchlíci ze Španělska, jejichž příchod znamenal prosperitu a růst. Chefchaouen byl založen jako základna, odkud útočili na Portugalce v Ceutě. Do roku 1920 sem byl křesťanům pod trestem smrti zakázán vstup.

Po prohlídce městečka odjezd do města Fes, orientační okružní jízda městem  a transfer do hotelu 4* (L´ESCALE nebo obdobně ve 4* kategorii) v centru města, večeře.

Den 07

Fez – Meknes – Rabat

Po snídani bude největší část dne  věnována poznávání Fezu, který je hlavním duchovním a kulturním městem Maroka a je též uveden seznamu světového kulturního dědictví Unesco.  Návštěva středověké Mediny s tisíci uliček, vstup do „Attarine Medersy“, návštěva koželužen, islámská univerzita, proslulá mešita Qaraouiyne, která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa,  súky, bazary, fontána Nejjarine a  návštěva nového města Fez . Navštívíme také náměstí Place El Hedim s největší a nejkrásnější branou v Maroku Bab Boujeloud. Odpoledne pokračujeme do Meknes – tzn. “Marocká Versailles”, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery. Dále budete pokračovat do hlavního města – Rabat, ubytování  hotel 4*,večeře.

Den 08

Rabat, odpoledne odlet do ČR

Snídaně, dopolední prohlídka hlavního města Rabat – zastávka u Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays , transfer na letiště, odlet do Prahy.

Letenku  Praha – Adagir a  Rabat – Praha (příruční zavazadlo 15 kg ), asistenční služby na letišti při odletu a příletu

7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích

transfery klimatizovaným autobusem

zastávky a vstupy na uvedený program

lokální a český průvodce (Petra Czastková)

zákonné pojištění CK

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

LM na obsazení pokoje 29 990,-


Ceny  pro děti:

0-2 roky zcela zdarma

2- 12 let cena : 27 690,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář