Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře , na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary.

Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte.

Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat a  pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.

Pojďte Maroko objevit s námi – jeho výhledy, zákoutí, chutě i vůně.

V arabských zemích jsme doma a stejně tak jako v Jordánsku o Vás budeme na cestě s potěšením pečovat.

Covid info

Ju nutné předložit bezinfekčnost v podobě PCR testu, očkování není podmínkou vstupu do země.

Před vstupem na území Maroka je nutné vyplnit registrační formulář (Fiche sanitaire)

Děti do 12 let se budou po příletu do Maroka budou otestovány antigenním testem.

Letecké společnosti mohou požadovat předložení PCR testu bez ohledu na provedené očkování či věk.

Podmínky cestování do/z  uvedené destiance budou průběžně aktualizovány.

V PŘÍPADĚ ZMĚN PODMÍNEK CESTOVÁNÍ V SOUVISLOSTÍ S PANDEMIÍ COVID VRACÍME PENÍZE IHNED ZPĚT.

TERMÍNY

27.9.- 4.10.2022

last minute – večeře bez doplatku – ušetříte 3500 Kč!!

Den 01

Přílet do Maroka, Marrakesh

Let z Prahy do Marakesh s přestupem v Paříži, během kterého je plánovaná krátká prohlídka města (cca 2 hodiny, místo čekání na letišti) . Po přistání a vyřízení vstupních formalit v Marrakéši  transfer  do hotelu,  ubytování – ADAM Hotel and Spa Marrakechh 4*

Den 02

MARRAKESH

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Oběd v místní restauraci  a pokračování návštěvy v  Majorelle a v  zahradách Menara s panorama Atlasu. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, kde se zastavíme, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě , vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.

V podvečer návrat do hotelu ( 2. noc hotel Adam 4*)

Den 03

VODOPÁDY  OUZOUD  –  JIŽNÍ ATLAS

Cascades d´Ouzoud jsou největší a nejpůsobivější vodopády v Maroku padající do řeky z výšky 110 metrů. Jméno „ouzoud“ je berberským výrazem pro mlýnky na olivy, které se v oblasti hojně pěstují. Nenáročnou procházkou dojdete až k samotnému dnu vodopádů, kam s tříštivým zvukem dopadá voda a tvoří jezírka, kde se místnou koupou a jezdí zde i malé lodě. Cestou k vodopádům budete obdivovat krásné vyhlídky, vyfotit a krmit opičky , můžete si vychutnat  čaj či výborný tajin v tradičních čajovnách. Během celodenního výletu se dostanete i do odlehlých horských vesniček.  Ubytování v podhůří Atlasu,  Beni Mellal  Ouzoud hotel 4*

Den 04

CASABLANCA

Snídaně v hotelu a odjezd do Casablanky.Casablanka je největším hospodářským a kulturním střediskem státu v oblasti Anfa. Město leží u Atlantského oceánu a sídlí zde řada důležitých námořních institucí.  Při prohlídce města zavítáme do centra města, na trh, do čtvrti Habous, dále na prohlídku Královského paláce a  na náměstí Mohameda V.

Nejvýznamnější pamětihodností města je mešita Hassana II., která je druhou největší mešitou světa po mešitě v Mekce. Do modlitebního sálu se vejde 25 000 lidí a na přilehlé nádvoří dalších 80 000. Čtvercový minaret je vysoký 210 metrů a v noci z něj svítí paprsek ukazující směr k Mekce.

Po prohlídce města transfer do hotelu OUM hotel Casablanca 4*, check-in a nocleh (skvělá poloha uprostřed města, jen pár minut pěšky k mnoha obchodům, výborným restauracím a rušným barům.  Hotel má pro hosty také  Spa a tradiční hammam.

Den 05

TANGIER – BRÁNA DO AFRIKY – GIBRALTARSKÝ PRůLIV

Snídaně v hotelu.  Prohlídku Tangiru začneme  okružní jízdnou přes bulvár Pasteur, Plaza of France a kolem diplomatických čtvrtí. Poté navštívíme  Cap Spartel s nádherným výhledem na Gibraltarský průliv, kde budeme mít možnost navštívit Herkulovu jeskyni a slavnou Bránu Afriky, které vznikly erozí moře. Oběd v místní restauraci. Po prohlídce města  transfer do hotelu 4* KENZI Solazur,  check-in a nocleh ( v centru města, s vyhlídkou na Gibraltar. Na pokoji je minibar, klimatizace a wi-fi zdarma, hotel má bazén a 7 restaurací)

Den 06

CHEFCHAOUEN – Modré město a FEZ

Snídaně v hotelu. Vydáme se do Modrého města – Chefchaouen.

Příjemné  horské městečko Chefchaouen je oblíbeným turistickým cílem. Najdete tu nádherné výhledy na pohoří Ar Ríf a malebné bílo- modré domky ve španělském stylu.  Postavili je muslimští uprchlíci ze Španělska, jejichž příchod znamenal prosperitu a růst. Chefchaouen byl založen  jako základna, odkud útočili na Portugalce v Ceutě. Do roku 1920 sem byl křesťanům pod trestem smrti zakázán vstup.

Po prohlídce městečka odjezd do města Fes, orientační okružní jízda městem  a transfer do hotelu 4* L´ESCALE, check-in a nocleh (zcela v centru města, pěší dostupnost  od všech hlavních turistických zajímavostí.

Den 07

FEZ – MEKSNES – RABAT

Po snídani bude největší část dne  věnována poznávání Fezu,  který  je hlavním duchovním a kulturním městem Maroka  a je též uveden seznamu  světového kulturního dědictví Unesco.  Návštěva středověké Mediny s tisíci uliček, vstup do „Attarine Medersy“, návštěva koželužen, islámská univerzita, proslulá mešita Qaraouiyne, která patří mezi nejvýznamnější marocká  poutní místa,  súky, bazary, fontána Nejjarine a  návštěva nového města Fez . Navštívíme také  náměstí Place El Hedim s největší a nejkrásnější branou v Maroku Bab Boujeloud.  Odpoledne pokračujeme do Meksnes – tzn. „Marocká Versailles“, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery. Dále budete pokračovat do hlavního města – Rabat,  ubytování  hotel 4*

Den 08

RABAT , odpoledne odlet do ČR

Snídaně, dopolední prohlídka hlavního města Rabat – zastávka u Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays , odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Marrakesh a Rabat – Praha ( 1 přestup, nápoje a menu v letadle, kabinové a odbavené zavazadlo 20 kg, Air France ), asistenční služby na letišti při odletu a příletu,   7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní ve 4* hotelích dle rozpisu,  transfery klimatizovaným autobusem + láhev vody každý den, zastávky a vstupy na uvedený program, česky mluvící průvodce,  zákonné pojištění CK,  DPH.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  8400,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os.

7 x večeře formou bufetu:  3500,- Kč

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

29 690,-


Ceny  pro děti:

0-2 roky zcela zdarma

2- 12 let cena : 23 690,-

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu