Jóga v Maroku

Zážitkově relaxační pobyt v další z pohádkových destinací Tisíce a jedné noci.

Každé ráno si můžete dopřát hodinu jemně dynamické jógy pro obnovu energie. Večerní prodloužené lekce jsou rehabilitačně terapeutického charakteru, kdy během týdne postupně rozhýbeme a poznáme celé své tělo. Na konci večerních lekcí se zaměříme na zklidnění nervové soustavy pro klid a dobrý spánek.  V průběhu pobytu si osvojíte jedinečné techniky pro uvolnění stresu použitelné v každodenním životě.

Covid podmínky

Od 1.10.2022 bez podmínek pro očkované i neočkované

TERMÍN

16.9.-23.9.2023

ZÁKLADNÍ INFO

  • Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary. Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat, pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně od 1.10.22 není podmínkou pro vstup do Maroka  očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Maroku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si.

Vaše lektorka

Lucie Žák Podlucká

Protože jóga je život

Moje jógová praxe

Absolvovala jsem Kurz učitele jógy u České akademie jógy, kde jsem studovala tradiční jógu. Následovaly další lekce v Indii, na Bali, ve Španělsku, Německu. vzdělávání chápu jako nekonečnou paralelu mojí jógové cesty.

Pohyb byl vždy součástí mého života, zkoušela jsem kde co. Od aerobiku přes fitko, tanec až po jógu. Až ta mě opravdu chytla za srdce. Poprvé jsem byla na józe, když mi bylo asi 15 let. Od té doby uplynulo mnoho let a já ji znovu objevila asi v 25 letech a už se jí nepustila. Jóga není jen asána, v józe je vše, jóga je jako vy. Může být jemná, náročná, každý den je jiná, a to mě na ní fascinuje, do nekonečna.

Protože jóga je cesta

Zabývám se celistvostí

Záleží mi na všem, co dělám. I proto mě možná jóga vedla dál a já se začala zajímat o to, co jím. Absolvovala jsem kurz sportovní výživy a zabývám se i sílou bylin, která mě nepřestává překvapovat.

Protože nádech a výdech

Jaké lekce se mnou můžete zažít?  vinyása joga , hatha jóga, yin jóga

Další mé aktivity

Face yoga workshopy – veškeré neinvazivní metody vedoucí ke spokojenému a mladistvému vzhledu naší tváře

SUP jóga – joga na paddleboarchech

Pilates

Den 01

Přílet do Maroka – Agadir  – Marrákeš

Let z Prahy do Agadiru  – přímý let se Smartwings.

Po příletu transfer do Marrákeše , hotel v centru města Zalagh Kasbah 4*, večeře

Hotel, Dead Sea

Hotel Zalagh Kasbah 4*

Den 02

MARRÁKEŠ – prohlídka města

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, které je nejnavštěvovanějším místem města, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.

Marrákeš – 2. noc hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 03

VÝLET DO POUŠTĚ AGAFAY, luxusní vodní park SNOB BEACH nebo rozmazlování v hammamu

Užijte si Marrakeš podle svých představ, můžete zařadit  odpočinek pro tělo i duši v  hammamu při tradičním koupelovém rituálu, při kterém zapomenete na prostor a čas  nebo si  zvolit náš doplňkový program:

SNOB BEACH – luxusní  vodní park , v ceně vstupenky je tříchodové obědové menu , voda a 2 alko/nelako nápoje / pivo nebo láhev vína pro  dva

VÝLET DO POUŠTE AGAFAY – pouštní safari na čtyřkolkách a velbloudech, posezení s beduíny a tetování hennou,  se západem slunce, večeře.

Návrat do Marrákeše – 3. noc, hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 04

ESSAOUIRA na břehu oceánu

Po snídani se vypravíme do města úžasných písečných pláží, surfařů a svobody – Essaouira.

Mořský vzduch, rybářské lodě a bílé domy s modrými dveřmi přitahují umělce, básníky a hudebníky už desítky let. Najdete zde řadu galerií, živou hudbu v barech a všude přítomné pouliční umění. Medina je nyní na seznamu světového dědictví UNESCO a historický přístav bude vašim cílem hlavně pokud máte rádi čerstvé speciality z ryb a mořských plodů. Z reality všedních dnů utečete na pláži Jimiho Hendrixe, užijete si nakupování a pohodu. Procházka města s průvodcem,  pro zájemce zážitek z projížďky na koni po pláži či lekce surfování. Ubytování HOTEL Des Iles 4*, večeře.

Den 05

ESSAOUIRA – Val D´argan – olej a víno – AGADIR

Po snídani   se vypravíme do oblasti  vinic Val d´Argan s ochutnávkou vín a návštívíme také  výrobnu světoznámého arganového oleje. Dále následuje transfer do Agadiru, kde budou další  3 dny patřit odpočinku na pláži a procházkám po přímořském letovisku a samozřejmě jógové praxi s Lucií.

Hotel Oasis Spa 4* Agadir, večeře

Ubytování, Hotel Les Iles Essaouira

HTL Oasis Spa 4* Adagir

Den 06 + 07

AGADIR – koupání a odpočinek

Po snídani volný den na koupání a návštěvu města. Večeře

Den 08

Odlet do Prahy

Volné dopoledne, v odpoledních hodinách odlet ořímým letem do Prahy

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha –Agadir a zpět  se Smartwings (zavazadla 8+23 kg), asistenční služby na letišti při odletu a příletu,   7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích dle rozpisu s prostory pro ranní a večerní cvičení jógy, transfery klimatizovaným autobusem, zastávky a vstupy na uvedený program, český průvodce, ranní a večerní jógová praxe s Lucií Žák Podluckou

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 8300,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os

Masáž v hammamu: 30 Euro

Program v poušti Agafay (čtyřkolky, velbloudi, občerstvení, tetování hennou) 110 Euro

Projížďka na koni – 1,5 hodiny Essaouira: 20 Euro

Kiting and surfování Essaouira – 4 hodiny: 60 Euro

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany ( onemocnění, vážné osobní důvody atd) ? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna prori úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

35 590,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář