Jordánsko s doprovodem Renáty Kovářové – cestovatelky, spisovatelky a lektorky meditací je cestou, kdy poznáte nejen jedinečná místa Jordánska, ale ponoříte se i do poznání sami sebe.

Skvěle si odpočinete a uděláte mnoho pro své zdraví a pohodu. Zažijete Mrtvé moře, divukrásné skalní město Petra, noc v poušti Wadi Rum i plavání v Rudém moři.

TERMÍN

21.04.-28.04.2023

ZÁKLADNÍ INFO

  • Jedete to zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie.
  • Neřešíte visa – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce.
  • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, I storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, zatím platí, že vstup a pobyt v Jordánsku je zcela bez podmínek – tzn. bez testů  pro očkované i neočkované, v režimu stejně jako před pandemií.
  • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování (lockdown, karanténa), vracíme peníze zpět.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Jordánsku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si. Toužíte po poznání více míst? máte možnost dokoupit si výlety na místě.

Vaše lektorka

Renáta Kovářová

Terapeutka, spisovatelka, léčitelka s praxí více než 15 let
Odstraňuji nepotřebné vzorce z lidského života, léčím nemoci v titanové pyramidě (TITANIDA).
Mám zkušenosti s léčivými pobyty v Bosně a České republice, pořádám workshopy a snažím se předat ostatním jiný pohled na svět a vlastní život.

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet v dopoledních hodinách z Prahy, let 4 hodiny do Aqaby (kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg, nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři, večeře  formou bufetu během transferu.

Ubytování hotel GRAND EAST RESORT 4*

Hotel, Dead Sea

Grand East Resort 4*

Den 02 – 03

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, kteří si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe.  Denně cvičení  dle rozpisu lektorky.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, pozorování hvězd ve Wadi Rum, potápění v Aqabě atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 04

PETRA – WADI RUM – s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem nabatejské říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabataici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště.

Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v pouštním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty.

Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budeme chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na astronomickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.

Ubytování pouštní kemp, standardní čtvercové stany (s panoramatickým oknem,  klimatizací, koupelnou a WC), bublinové stany za doplatek.

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP

Den 05

WADI RUM – klidný den

Snídaně, volný den na meditace a pobyt v poušti, večeře.

Den 06

Jeepy ve Wadi Rum –  Aqaba – Rudé moře

Po ranní meditaci a snídani se vypravíte na okružní jízdu za nejhezčími výhledy do pouště džípy 4×4 na 1,5 h na okružní výpravnou jízdu.

Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře.

Ubytování htl.  Marina Plaza 4*  Tala Bay

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty. Zařazen je samozřejmě i meditační program

2.noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba – Praha (přímý let, 23 kg zavazadla), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (3x htl. Mrtvé moře 4*, 2x pouštní kemp, 2x htl. Tala Bay/Aqaba), nápoje v ceně zájezdu: káva, čaj a voda na pokoji, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, jeep tour ve Wadi Rum,práce Renáty Kovářové se skupinou, zákonné pojištění CK.

CK je organizátorem  a garantem cestovních služeb, za průběh a výsledky léčitelského programu nese zodpovědnost paní R. Kovářová, která je oprávněna tuto praxi  na základě licence provozovat.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj:  7500,-

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 110,- kč/ denně, 880,-

Individuální péče léčitelky  1,5 h – 3000,- Kč

 

Doplňkové výlety:

Amman – city tour a návštěva trhu. Po cestě zastávka v show roomu s produkty kosmetiky z Mrtvého moře:  60 USD

Ve stopách víry – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, hora Nebo, Madaba : 75 USD

Pozorování hvězd teleskopy ve Wadi Rum: 30 USD

Potápění s kyslíkovou lahví Aqaba – 2 -3 hodiny, ponor 40 min: 55 USD

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany (onemocnění, vážné osobní důvody atd)? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

36 290,-

děti 2 – 12 let :  30 390,- ,  děti do 2 let zdarma

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu