Jóga v Maroku

Zážitkově relaxační pobyt v další z pohádkových destinací Tisíce a jedné noci.

Každé ráno si můžete dopřát hodinu jemně dynamické jógy pro obnovu energie. Večerní prodloužené lekce jsou rehabilitačně terapeutického charakteru, kdy během týdne postupně rozhýbeme a poznáme celé své tělo. Na konci večerních lekcí se zaměříme na zklidnění nervové soustavy pro klid a dobrý spánek.  V průběhu pobytu si osvojíte jedinečné techniky pro uvolnění stresu použitelné v každodenním životě.

Covid podmínky

Od 1.10.2022 bez podmínek pro očkované i neočkované

TERMÍN

27.5.- 3.6. 2023

ZÁKLADNÍ INFO

  • Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary. Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat, pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně od 1.10.22 není podmínkou pro vstup do Maroka  očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Maroku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si.

Vaše lektorka

Simona Horčičková

Každá duchovní cesta má specifický způsob nebo prostředky k dosažení cíle osvobození nebo chcete-li, nalezení Boha. Těchto cest je tolik, kolik jen může být hvězd. Vyznám se, že mou cestou je aštanga jóga (také označována jako aštanga vinjása), která mi otevřela srdce.

Pokud bych si měla vybrat jen jedinou věc, kterou mě jóga obdarovala, tak je to  pokora. Skláním se před hlubokou pravdou jógy a jejích velkých Učitelů, pokorně se obracím k přírodě i lidstvu jako takovému. Každý si svým karmickým konáním naplňujeme své osudy, ve své Jednotě usilujíce o Poznání. Nekonečné Poznání, které je však zároveň tak velké, aby se vešlo do našeho srdce.

 

www.mokshayoga

 

Den 01

Přílet do Maroka – Agadir  – Marrákeš

Let z Prahy do Agadiru  – přímý let se Smartwings.

Po příletu transfer do Marrákeše , hotel v centru města Zalagh Kasbah 4*, večeře

Hotel, Dead Sea

Hotel Zalagh Kasbah 4*

Den 02

MARRÁKEŠ – prohlídka města

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, které je nejnavštěvovanějším místem města, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.

Marrákeš – 2. noc hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 03

MARRÁKEŠ –  rozmazlování v hammamu

Po snídani si užijete  Marrákeš podle svých představ – volný den,  při kterém ale zařadíme  odpočinek pro tělo i duši v HAMMAMU  při tradičním koupelovém rituálu – očista a masáž ( máte již v ceně).  Večeře

Návrat do Marrákeše – 3. noc, hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 04

ESSAOUIRA na břehu oceánu

Po snídani se vypravíme do města úžasných písečných pláží, surfařů a svobody – Essaouira.

Mořský vzduch, rybářské lodě a bílé domy s modrými dveřmi přitahují umělce, básníky a hudebníky už desítky let. Najdete zde řadu galerií, živou hudbu v barech a všude přítomné pouliční umění. Medina je nyní na seznamu světového dědictví UNESCO a historický přístav bude vašim cílem hlavně pokud máte rádi čerstvé speciality z ryb a mořských plodů. Z reality všedních dnů utečete na pláži Jimiho Hendrixe, užijete si nakupování a pohodu. Procházka města s průvodcem,  pro zájemce zážitek z projížďky na koni po pláži či lekce surfování. Ubytování HOTEL Des Iles 4*, večeře.

Den 05

ESSAOUIRA- na koních kolem oceánu

Po snídani volný program se zařazenou  projížďkou na koních po pláži kolem nespoutaného oceánu. Projížďku zvládne i ten, kdo bude sedět na koni poprvé. Pro zájemce též možná výuka základů surfování.

Voda oceánu nemá v Essaouiře ani v parném létě víc jak 24C, my můžeme očekávat tak 22C , ale to není chyba – místo má svoje silné  kouzlo a  pobyt je zážitek – nikoliv prioritně koupací.  2. noc Essaouira, večeře.

Ubytování, Hotel Oasis Spa 4* Agadir

Oasis Spa 4* Adagir

Den 06

ESSAOUIRA – volný den

Po snídani volný program, procházky, surfování.

3.noc Essaouira, večeře.

Den 07

ESSAOUIRA – VAL D´ARGAN  – AGADIR

Po snídani přejezd do Agadiru se zastávkou v manufaktuře Val d´argan na výrobu arganového oleje. Trasa vede horskou oblastí Atlasu a dnes bude platit, že cesta je cíl. Spojení výhledu na hory a oceán vás bude bavit.

Po příjezdu do přímořského letovista Agadir volný program – koupání, odpočinek. Zde bude teplota vody přívětivější a zažijete klasickou přímořskou atmosféru. Ubytování hotel Oasis Spa 4*, večeře

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Agadir  a zpět se Smartwings (zavazadla 8+23 kg), asistenční služby na letišti při odletu a příletu,   7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vegetariánskou polopenzí formou bufetu ve 4* hotelích , transfery klimatizovaným autobusem, zastávky a vstupy na uvedený program (prohlídka Marrakeše se vstupy,péče v hammamu,prohlídka Essaouiry, projížďka na koni 1,5 h),  český  průvodce,  jógová praxe se Simonou Horčičkovou

 

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 8300,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os

Kiting and surfování Essaouira – 4 hodiny: 60 Euro

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany ( onemocnění, vážné osobní důvody atd) ? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna prori úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

36 890,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář