Již druhý ročník osvědčeného atraktivního programu se zážitky a jógovou praxí v úchvatném Jordánsku.

Zažijeme levitaci v Mrtvém moři, návštěvu skalního města Petra, noc v růžové poušti Wadi Rum i koupání v Rudém moři, vychutnáme si zdravé výborné jídlo a celkově se posuneme o poznání dál.

TERMÍN

13.10.-20.10.2023

ZÁKLADNÍ INFO

 • Jedete do zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie.
 • Neřešíte visa – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
 • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
 • Na místě je přítomen český delegát nebo česky mluvící průvodce.
 • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
 • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, i storno zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
 • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
 • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, zatím platí , že vstup a pobyt v Jordánsku je zcela bez podmínek – tzn. bez testů  pro očkované i neočkované, v režimu stejně jako před pandemií.
 • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování (lockdown, karanténa), vracíme peníze zpět.
 • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Jordánsku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si. Toužíte po poznání více míst? Máte možnost dokoupit si výlety na místě.

Vaše lektorka

Lucie Žák Podlucká

Protože jóga je život

Moje jógová praxe

Absolvovala jsem Kurz učitele jógy u České akademie jógy, kde jsem studovala tradiční jógu. Následovaly další lekce v Indii, na Bali, ve Španělsku, Německu. vzdělávání chápu jako nekonečnou paralelu mojí jógové cesty.

Pohyb byl vždy součástí mého života, zkoušela jsem kde co. Od aerobiku přes fitko, tanec až po jógu. Až ta mě opravdu chytla za srdce. Poprvé jsem byla na józe, když mi bylo asi 15 let. Od té doby uplynulo mnoho let a já ji znovu objevila asi v 25 letech a už se jí nepustila. Jóga není jen asána, v józe je vše, jóga je jako vy. Může být jemná, náročná, každý den je jiná, a to mě na ní fascinuje, do nekonečna.

Protože jóga je cesta

Zabývám se celistvostí

Záleží mi na všem, co dělám. I proto mě možná jóga vedla dál a já se začala zajímat o to, co jím. Absolvovala jsem kurz sportovní výživy a zabývám se i sílou bylin, která mě nepřestává překvapovat.

Protože nádech a výdech

Jaké lekce se mnou můžete zažít?

 • vinyása joga

 • hatha jóga

 • yin jóga

Další mé aktivity

 • Face yoga workshopy – veškeré neinvazivní metody vedoucí ke spokojenému a mladistvému vzhledu naší tváře

 • SUP jóga – joga na paddleboarchech

 • Pilates

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet v dopoledních hodinách z Prahy, let 4 hodiny do Aqaby (kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg, nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři, večeře formou bufetu během transferu.

Ubytování hotel CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT *

Hotel, Dead Sea

CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, kteří si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe. Denně cvičení dle rozpisu lektorky.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, Petra, jeepy, pozorování hvězd ve Wadi Rum, potápění v Aqabě atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

PETRA – WADI RUM – noc s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem nabatejské říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabataici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště.

Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v pouštním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty.

Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budeme chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na astronomickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.

Ubytování pouštní kemp, standardní čtvercové stany (s panoramatickým oknem, klimatizací, koupelnou a WC), bublinové stany za doplatek.

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP

Den 06

Jeepy ve Wadi Rum –  Aqaba – Rudé moře

Po ranní meditaci a snídani se vypravíte na okružní jízdu za nejhezčími výhledy do pouště džípy 4×4 na 1,5 h okružní dobrodružnou jízdu.

Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Aqaba nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Plážový servis – slunečníky, deštníky, ručníky – vám poskytne nádherná pláž Saraya beach 200 m od hotelu (servis v ceně). Ubytování htl. Oryx Aqaba 5* .Večeře.

Hotel, Aqaba

ORYX 5* AQABA a SARAYA beach

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty 2.noc Oryx 5*, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba – Praha (přímý let, 23kg zavazadla), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (4x htl. Crowne Plaza Dead Sea Spa 5*, 1x pouštní kemp, 2x htl. Oryx  5* Aqaba), nápoje v ceně zájezdu : v Crowne Plaza – minibar na pokoji – voda a nealko nápoje, kávový a čajový servis na pokoji, voda k večeři, voda na pláži, hotel Oryx  kávový a čajový servis na pokoji, voda k večeři,  vstup do Spa Crowne Plaza, hotelová pláž Crowne Plaza, hotelová pláž Saraya beach Aqaba,  služby delegáta, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, jeep tour ve Wadi Rum, 2-3 hodiny cvičení jógy denně, zákonné pojištění CK.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 9900,-

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 1120,- Kč/os ( 140 Kč/ denně)

Doplňkové výlety:

Amman – city tour a návštěva trhu.  Po cestě  zastávka v show roomu s produkty kosmetiky z Mrtvého moře.:  60 USD

Ve stopách víry – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, hora Nebo, Madaba: 75 USD

Pozorování hvězd teleskopy ve Wadi Rum: 35 USD

Let balónem 1 hodina ve Wadi Rum: 185 USD

Potápění s kyslíkovou lahví Aqaba – 2 -3 hodiny, ponor 40 min: 55 USD

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany ( onemocnění, vážné osobní důvody atd)? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

41 990,-

děti 2 – 12 let :  34 390,- ,  děti do 2 let zdarma

Mám zájem –  rezervace

Offline verze zájezdu