Poznávací zájezd a foto workshop doprovázený fotografem, cestovatelem rádia Impuls, publicistou a mužem mnoha profesí Jirkou Kolbabou. Je nám ctí a potěšením, že se  s námi vypraví znovu do Jordánska, kde pracoval i pro místní královskou rodinu.

Při této cestě  Vám představíme během týdne nejen hlavní  jordánské poklady přírody, kultury i historie, ale budete mít také možnost sdílet zkušenosti a zážitky z globálního cestování po planetě.

Pohoda, žádný spěch, o vše se postaráme. Váš úkol je užívat si dovolenou.

Máme pro Vás: ubytování ve 4* hotelech a jednu noc v pouštním kempu. 7x polopenze v ceně, kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně. V ceně jsou všechny vstupy na program, i jeep Safari ve Wadi Rum a večer s beduíny. Stálá dostupnost lékařské péče, pokud by bylo třeba.

Fyzicky nenáročný program  pro všechny kategorie cestovatelů, hlavně těch zapálených do dálkou vonících příběhů a romantiky.

Covid info

Od 1.3.2022 je odlet i pohyb v Jorádnsku možný bez testů, platí pro očkované i neočkované. Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

TERMÍNY

05.03.-12.03.2023 – vyprodáno

 

21.04.-28.04.2023

rezervováno pro skupinu Fakulta Brno

Den 01

Přílet do AQABY

Přímý let z Prahy do Aqaby. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg a nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do Ammanu. Nejdelší transfer volíme první den, abyste si mohli poslední den zájezdu vychutnat koupání u Rudého moře a ranní procházku po trhu. Z hotelu v Aqabě pak bude transfer přímo na letiště 20 min.  Ubytování Amman hotel 4* (Gerasa, Harir apod), večeře.

Den 02

Amman, Jerash, Ajloun

Po snídani prohlídka Ammanu – citadela s vyhlídkou na město, římské divadlo a Down Tonwn, kde Vás jistě zláká místní trh a možnost návštěvy mešity krále Abdullaha II.  Odpoledne přejezd do města Jerash, které bylo založeno Alexandrem Makedonským. Jerash je po Petře druhým nejnavštěvovanějším místem Jordánska a setkáte se zde nejdůležitějším archeologickém nalezištěm z doby říše římské. Zachované budovy, kolonády, lázně a divadlo jsou pompézními svědky římské nadvlády. Posledním bodem dne bude návštěva hradu Ajloun, který byl určen damašským posádkám armády sultána Saladina nejprve k hlídání obchodních cest z Damašku do Egypta a později k boji s křižáky. Návrat do Ammanu,  večeře, 2.noc v hotelu.

Den 03

Madaba, hora Mt. Nebo, Mrtvé moře

Po snídani se vydáme z Ammanu přes horskou oblast do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a nachází se na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Dále vyjedeme na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš, a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém. Následuje přejezd do nejnižšího bodu planety na pobřeží Mrtvého moře. Po zbytek dne si můžete užívat účinky blahodárného bahna a koupání v nejslanější vodě světa Mrtvého moře. Ubytování 4* hotel u Mrtvého moře, večeře.

Den 04

Relax u Mrtvého moře, Kerak a Petra by night show

Po snídani strávíme dopoledne u Mrtvého moře, které přispěje k celkové pohodě. Dále se vypravíme do města Al-Karak známého hradem Kerak. Hrad postavený křižáky ve 12. století je považován za jedinečný díky své strategické poloze. Následuje přejezd do údolí Wadi Musa, kde najdete slavnou Petru. Den můžete zakončit fakultativní noční show v Petře při romantickém osvětlení tisíci  svíček. Ubytování hotel  Sella 4* Wadi Musa / Petra, večeře.

Den 05

Petra, Wadi Rum, noc pod hvězdami

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Na vše budete mít dostatek času. Po prohlídce v Petře v podzimním odpoledni pokračujeme do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Večer se připravte na velkou lahodnou večeři z místních specialit, pití čaje a skvělý čas při párty v pouštním kempu, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku nadchází noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd, která se stane jedním z nejsilnějších zážitků vašeho života. Pokud se chcete hvězdám zcela přiblížit, můžete využít fakultativní nabídky pozorování noční oblohy teleskopem  s profesionálním hvězdářským výkladem.

Den 06

Wadi Rum jeep safari, let balónem,  Aqaba

Po snídani pokračujeme v objevování oblasti Wadi Rum. Původní obyvatelé Wadi Rum, nomádi z Thamudeanských kmenů, zde nechali petroglyfy, tajemné odkazy vepsané do skal v jazyce, který už dávno upadl v zapomnění. Klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrnými žulovými a pískovcovými skalami představuje velkou romantiku a dobrodružství. Vychutnáte si jízdu v džípu 4 × 4 a možnost obdivovat výtvory přírody – růžové duny, barevné kopce a kaňony.  Pokud to přírodní podmínky daného dne dovolí, pro zájemce zařídíme i úchvatný ranní let balónem .

Odpoledne se přesuneme z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře. Pokud šnorchlujete nebo si chcete vyzkoušet i jako úplní začátečníci potápění s  kyslíkovou lahví, tak budete mít tu nejlepší možnost.  Místní potápěčský park založený králem,  též nadšeným potápěčem, nabízí nejen podmořský život plný barevných ryb a korálů, ale i potopený vrak lodi, letadla, tanku a džípu. O vybavení a profesionální doprovod se postará místní potápěčské centrum. Tento den je nabitý aktivitami a zážitky!

Ubytování hotel 4* Aqaba, večeře.

Den 07

Aqaba, den u Rudého moře

Po snídani si užijte svůj den u Rudého moře – v ceně ubytování  máte i vstupenku na nádhernou pláž Berenice beach se slunečníky, lehátky a sladkými bazény, kde si můžete užít plavání a šnorchlování. Můžete se také vydat na procházku v přístavu  nebo na plavbu lodí s proskleným dnem. Nakupování na trhu a posezení v kavárně u skvělé kávy s vodní dýmkou je též oblíbeným zakončením naší  poznávací cesty. Pokud vás láká více než plavání a nákupy historie, navštivte  Akabský hrad – původní křižáckou pevnost ze 12.století. Máme program pro všechny. Ubytování 2. noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, dopoledne volno na procházku po městě a balení, transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba – Praha (let 4 h, 8 kg kabinové zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo, nealko nápoje), jordánské vízum, dopravu klimatizovaným autobusem, 6x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí v hotelu podle zvolené kategorie, 1x ubytování v pouštním kempu (dvoulůžkové pokoje) Wadi Rum se snídaní a tradičním večerem s večeří, průvodce v češtině, doprovod pana Jirky Kolbaby, všechny vstupy na program kromě níže uvedených fakultativních, zákonné pojištění CK.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 5 500,-Kč

Bublinový stan v kempu Wadi Rum: 2000,- Kč/os

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os.

 

Fakultativní výlety a aktivity

Petra by night s doprovodem průvodce a transferem : 35 USD

Pozorování hvězd ve Wadi Rum teleskopem: 30 USD

Let balonem ve Wadi Rum ( 1 hodina) : 180 USD

Potápění ze břehu v Aqabě  2-3 hodiny, ponor 40 min: 55 USD

Šnorchlování ze břehu nebo z lodi v Aqabě ( zapujčení vybavení): 30 USD

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

35 590,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář