Pojďte  dosytit své srdce cestovatelskými zážitky, tělu dobijte baterky při odpočinku u moře, doplňte pohár svého zdraví při józe a posuňte se o kus dál v sebepoznání.

Kromě nádherné země, slunce a léčivého moře nás čeká Ranní cvičení, které  nás rozproudí pozdravem slunci a dechovými technikami a  večerní cvičení pro zklidnění a kvalitní spánek.

Zařazena bude i meditace v pohybu Zhineng Qi Gong.

Celou dovolenou se nemusíte o nic starat. Jen se necháte hýčkat vyladěnou lektorkou Petrou Žižkovou,  zkušenými delegáty CK a personálem hotelu.

TERMÍN

06.10.-13.10.2023

ZÁKLADNÍ INFO

  • Jedete to zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie.
  • Neřešíte visa – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce.
  • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, I storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, zatím platí, že vstup a pobyt v Jordánsku je zcela bez podmínek – tzn. bez testů  pro očkované i neočkované, v režimu stejně jako před pandemií.
  • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování (lockdown, karanténa), vracíme peníze zpět.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Jordánsku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si. Toužíte po poznání více míst? Máte možnost dokoupit si výlety na místě.

Vaše lektorka

Petra  Žižková

Jógou se zabývám již více jak 20 let, stala se moji součástí, mojí Radostí.

Vedu jógu v Karlových Varech v malé jógovně rodinného typu, pro všechny věkové kategorie.

Ráda bych i Vám ukázala cestu Radosti do svého těla, ze svého dechu a z pohybu v přítomnosti.

Zaměříme se na střed těla, z kterého vychází každý pohyb.

Ukážeme si dechové techniky, které nás vedou do většího klidu a harmonie.

Delší dobu budeme zůstávat v ásanách, neboli jógových pozicích, abychom měli možnost

procítit všechny bloky a  vědomě je uvolnit.

Naučíme se meditaci v pohybu z čínské medicíny Zhineng qi gong, která posiluje a léčí všechny naše orgány a

zároveň se naučíme jógovou orgánovou sestavu.

Budeme vědomě relaxovat jak u moře, tak v poušti.

Našim cílem bude uvolnit a zpružnit tělo, zklidnit mysl a otevřít srdce nové síle.

 

Jógová praxe bude probíhat ráno před snídaní a večer před večeří (60 – 75 minut)

Na všechny se už teď moc těším.

❤❤❤

Petra Žižková

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet v dopoledních hodinách z Prahy, let 4 hodiny do Aqaby (kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg, nealko nápoje, možnost dokoupení teplého jídla). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři, večeře formou bufetu během transferu.

Ubytování hotel GRAND EAST RESORT 4*

Hotel, Dead Sea

Grand East Resort 4*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, kteří si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe. Denně cvičení dle rozpisu lektorky.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, Petra, jeepy, pozorování hvězd ve Wadi Rum, potápění v Aqabě atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

PETRA – WADI RUM – noc s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem nabatejské říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabataici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště.

Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v pouštním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty.

Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budeme chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na astronomickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.

Ubytování pouštní kemp, standardní čtvercové stany (s panoramatickým oknem, klimatizací, koupelnou a WC), bublinové stany za doplatek.

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP

Den 06

Jeepy ve Wadi Rum –  Aqaba – Rudé moře

Po ranní meditaci a snídani se vypravíte na okružní jízdu za nejhezčími výhledy do pouště džípy 4×4 na 1,5 h okružní dobrodružnou jízdu.

Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Aqaba nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Ubytování hotel Lacosta, který má výhodnou polohu v centru města v těsné blízkosti trhu, kaváren a obchodů. Večeře.

Hotel, Aqaba

4* hotel Aqaba - Marina Plaza Tala Bay

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty. 2.noc Aqaba 4*, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba – Praha (přímý let, 23kg zavazadla), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (4x htl. Grand East 4*, 1x pouštní kemp, 2x htl. 4* Marina Plaza Tala Bay), nápoje v ceně zájezdu : káva, čaj a voda na pokoji, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, jeep tour ve Wadi Rum, 2-3 hodiny cvičení jógy denně, zákonné pojištění CK.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 6300,-

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os ( 110 Kč/ denně)

Doplňkové výlety:

Amman – city tour a návštěva trhu.  Po cestě  zastávka v show roomu s produkty kosmetiky z Mrtvého moře.:  60 USD

Ve stopách víry – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, hora Nebo, Madaba: 75 USD

Pozorování hvězd teleskopy ve Wadi Rum: 35 USD

Let balónem 1 hodina ve Wadi Rum: 185 USD

Potápění s kyslíkovou lahví Aqaba – 2 -3 hodiny, ponor 40 min: 55 USD

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Arcus Solution.

CK si vyhrazuje možnost změny názvu hotelu s ohledem na velikost skupiny, při zachování  lokality ,kategorie  a kvality služeb.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany (onemocnění, vážné osobní důvody atd)? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

CENA

36 990,-

děti 2 – 12 let :  32 390,- ,  děti do 2 let zdarma

MÁM ZÁJEM – REZERVACE

Offline verze zájezdu