Jedinečný cyklo-poznávací zájezd .

Denní  program je sestaven tak, aby cyklotrasa byla dalším zážitkem z poznávané oblasti.

Cestujeme ve skupině max. 20 osob, která bude ještě rozdělena na místě dle výkonnosti účastníků a doprovázena  průvodcem.

S ohledem na to, že absolvujete jízdu řadou terénů – od silnice  přes horskou oblast až po jízdu pouštním pískem, jsme zapůjčení kvalitního odpovídajícího kola zajistili na místě.  Cyklobalíček dále obsahuje doprovodné vozidlo pro servis a mimořádné situace, mikrobus se zavazadly, itinerář trasy s technickým popisem, občerstvení během dne ( voda, svačina) a doprovod místního cyklistického  a českého průvodce.

Pokud si chcete vzít vlastní kolo, zajistíme jeho přepravu.

Ostatní služby kopírují náš standard – 4* hotely s polopenzí, jordánské vizum, všechny vstupy na program  v ceně.

Bonusem této trasy je i fakt, že přiletíme na sever do Ammanu a čeká nás trasa na jih do Aqaby, odkud odlétáte přímým letem do Prahy.

Dubnový termín je zárukou příjemného počasí  pro sportování a už teplé vody na koupání v Mrtvém i Rudém moři.

 

Covid info

Od 1.3.22  není vyžadováno očkování ani test před odletem nebo pro pobyt v Jordánsku. Pro návrat do ČR není vyžadováno žádné potvrzení, cestuje se jako před covidem.

TERMÍN

6.10.-13.10.2023

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet z Prahy odlet s jedním přestupem do Ammanu ( kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 20 kg). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit transfer do centra, ubytování, večeře.

Den 02

UM QAIS – Severní hranice, pouštní hrady, trojmezí s Palestinou

Po snídani odjezd  k pouštním hradům a  ruinám starobylého města na severní hranici Um Qais, s prohlídkou archeologického naleziště.

Převzetí cyklo vybavení,   trasa 35 km s převýšením 392 m, stoupání 12,7%, klesání 15,6 % ( po silnici).

Na trase  zastávka s Bait al Baraka ( vesnické centrum s ukázkami řemesel a tradičního života), Yarmuk river , vyhlídka na Palestinu a Galilejské moře. Návrat do Ammanu busem, večeře.

Den 03

AMMAN, Madaba, na kole z Mt.Nebo k Mrtvému moři

Po snídani se vydáme na prohlídku  Ammanu – bez kola absolvujeme okružní jízdu městem se zastávkou na vyhlídce Citadel a v Down Town u římského divadla trhu. Dále se vydáme  do města mozaik – Madaba. Madaba byla významným centrem starověkého období a se nachází na důležité Královské obchodní cestě. Je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Navštívíme zde řecký pravoslavný kostel sv. Jiří. Z Madaby se vydáme  na horu Nebo, kde podle Bible zemřel starozákonní Mojžíš  a z vyhlídky 800 m.n.m. se nám otevře úchvatné panorama Mrtvého moře, města Jericho, údolí Jordánu a s trochou štěstí i uvidíte i Jeruzalém.

Na Mt. Nebo převzetí cyklo vybavení, trasa 36 km  panoramatickým údolím přes tradiční vesnice až k Mrtvému moři (po silnici, převýšení 315 m, klesání 17,9% o 1312 m) Dojezd k hotelu u Mrtvého moře, které je nejníže položeným místem planety, ubytování, večeře

Den 04

Mrtvé moře – Wadi Mujib – Dana

Po snídani  čas na Relax u Mrtvého moře. U hotelu převzetí cyklo vybavení, trasa 28 km do Wadi Mujib ( s mírným stoupáním a klesání o 5%). Trasa vede kolem Mrtvého moře s řadou úchvatných výhledů na pobřeží se solnými krystaly. Po dojezdu do Wadi Mujib pěší túra soutěskou Wadi Mujib s canyoningem ( cca 3 hodiny, střední náročnost), ubytování v Dana, na okraji přírodní rezervace,  večeře.

Den 05

Přírodní rezervace DANA – Malá Petra – Wadi Musa

Po snídani převzetí cyklovybavení, trasa na kole 72 km  přírodní rezervací Dana, krajinou dubových lesů, s vyhlídkami na pouštní krajinu, panorama  Wadi Araba,horský hrad Shobak, Malá Petra. Trasa je vhodná pro zdatné cyklisty, terény jsou kombinované. Pokud se na cyklotrasu necítíte, bude možné dojet do Malé Petry autobusem. Ubytování Wadi Musa ,Petra, večeře.

Den 06

PETRA – WADI RUM –  s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje den BEZ CYKLOPROGRAMU, který je plný objevování velkolepého, tajemného růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabateici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit – zarb , pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Následuje noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty. Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budeme chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na  astronomickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.  Ubytování pouštní kemp – standard stany ( klimatizace, koupelna, odpovídá hotelovému standardu), bublinový stan za příplatek.

Den 07

Jízda pouštním pískem  –  Aqaba – Rudé moře

Po snídani převzetí cyklovybavení a zážitková jízda jedinečnou  pouštní krajinou , trasa 57 km (kombinace terénů, stoupání 7,9% , klesání 12,7%) . Start cca 10 km od vesnice Wadi Rum a dojezd do Aqaby na břehu Rudého moře.  Ubytování, večeře.

Den 08

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty .

Tento den je určen zasloužené relaxaci, případně pro zájemce je zde skvělá možnost potápění a šnorchlování.

2.noc Aqaba, večeře

Den 09

Odlet do ČR

Snídaně, volné dopoledne, transfer na letiště,  ve 16:45 odlet do Prahy.

CENA zahrnuje:

letenku Praha – Budapest – Amman  a  Aqaba – Praha,  zavazadla 8 a 20 kg

jordánské viza

služby místní a českého průvodce

8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu  4* hotely

Transfery

Cyklobalíček

vstupy na uvedený program

český průvodce

Cykloprogram v ceně zahrnuje:

Detailní mapu s popisem tras a náročnosti

Profesionální místní cykloprůvodce

Asistenční službu pro případ úraz či  nehody

Půjčení kola Scott/Sub Cross 30 včetně servisu během celé trasy

Doprovodné vozidlo

Svačinu a vodu během cyklotrasy

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

45 990,-

děti 2-12 let 38 990,-

děti do 2 let zdarma

Můžete si doplatit:

jednolůžkový pokoj: 7900,- Kč

bublinový stan: 2000,- Kč

komplexní cestovní pojištění AXA včetně storna zájezdu: 1260,-Kč

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář