Jordánsko s nejsilnějšími zástupci v podobě Petry a pouště Wadi Rum a Sinajský poloostrov v jednom programu představují ideální kombinaci pro poznávání i skvělý odpočinkový program u moře.

Sinajský poloostrov leží mezi Akabským a Suezským zálivem v Rudém moři a je jednou z nejkouzelnějších horských oblastí planety. Fascinující příroda, vzácné památky i nádherný podmořský svět lákají jako magnet cestovatele z celého světa. Dějiny nehostinného poloostrova začínají dávno před faraony, už v době, kdy zde žily skupiny nomádů, kteří odtud asi před 20 000 lety přiváželi pazourek. Světově proslulým se však Sinaj stal teprve díky druhé knize Mojžíšově, která líčí  odchod Izraelitů z Egypta.

Lovíte zážitky? Čeká vás romantická noc v poušti, plavby lodí, jízda na velbloudech a jeepech do horských vrcholků, klášter Sv. Kateřiny,  šnorchlování v Dahabu i skvělé jídlo.

Zájezd doprovází český průvodce a všechno důležité včetně všech vstupů na program či obědů  na egyptské straně máte již v ceně zájezdu.

TERMÍNY

19.05.- 26.05.2023

29.09.- 06.10.2023

 

 

Den 01

Přílet do Jordánska – Aqaba – Wadi Rum

Přímý let z Prahy do Aqaby 4 hodiny. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg a odbavené 23 kg. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do růžové pouště Wadi  Rum, kde si vychutnáte noc v pouštním kempu pod jasnými hvězdami a tradiční večeři zarb .

Ubytování je ve čtvercových stanech s klimatizací a koupelnou , bublinové stany za příplatek.

Den 02

Wadi Rum JEEP tour, Petra, Aqaba

Po snídani se vydáte na okružní jízdu jeepy  1,5 h růžovou pouštní Wadi Rum za romantickými výhledy a dále bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy.  Po prohlídce transfer do Aqaby, ubytování, večeře.

Den 03

Aqaba – trajektem do Egypta – horská oblast Wadi El Weshwashi – Nuweiba

Po snídani krátký transfer do přístavu Aqaba pro nalodění lodí na trajekt do egyptské Taby, plavba přes Aqabský záliv a transfer do hotelu v Nuweiba,  ubytování. Odpoledne vás čeká safari do Wadi El Weshwashi (40 minut džípem, poté 30 minut pěšky). Před miliony let zasáhly Wadi Al-Washwash silné přívalové deště, které zaplavily Velbloudí údolí na vrcholu horské sopečné oblasti a vytvořily tři půvabná jezera s celoročně teplou vodou. Nachází se zde i řada vzácných léčivých bylin v čele s nejznámější „Zujuh“ pro detoxikaci organizmu, a proto lidé z regionu často využívali jezera i k léčebným kůrám.  Návrat do hotelu, večeře.

Den 04

Pohoří Sinaj – Klášter Sv. Kateřiny – kaňon Salama- Ain Khodra

Po brzké snídani (6:30) transfer do horské oblasti Vysokého Sinaje, kde navštívíme klášter  Sv. Kateřiny, řecký ortodoxní kostel a olivové klášterní  zahrady. Dále se vydáme na túru kaňonem Salama (cca 1 hodina terénními auty a 1,5 hodiny pěšky) a trasu zakončíme občerstvením při obědovém pikniku v Ain Khodra s mnoha prameny. Návrat do Nuweiba, večeře.

Den 05

Abu Galum  –  Dahab – plavba lodí, koupání, město

Jeden z nejatraktivnějších výletů jižného Sinaje.

Po snídani se vydáme lodí (s obědem) k přírodnímu úkazu “Modrá díra” Abu Galum, která přestavuje ráj potapěčů a vyznavačů šnorchlování. Čekají vás jedinečné výhledy na Sinajské pobřeží a hory. Můžete si užít mimořádné koupání, jízdu na velbloudech i návštěvu Dahabu, která bude po plavbě následovat. Návrat do hotelu v Nuweiba, večeře.

Den 06

Taba – Aqaba

Po snídani volný čas na parádní koupání, skvělý oběd v rybí restauraci. Odpoledne návrat lodí do Aqaby, ubytování, večeře.

Den 07

 Aqaba

Po snídani volný den na procházku starým městem a přístavem, nákupy na tradičním trhu koření, oříšků a zlata, posezení u výborné kávy a samozřejmě možnost koupání v soukromém plážovém resortu. Večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, volný čas, odpoledne transfer na letiště (20 min), odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba a zpět, asistenční služby na letišti při odletu a příletu, jordánské a egyptské vízum, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelích s polopenzí (1x Wadi Rum pouštní kemp Zawaydah, 3x Aqaba hotel Lacosta – nebo podobně ve 4*, 3x hotel Nuweiba – Nuweiba club ), transfery klimatizovaným autobusem + láhev vody, trajekty a plavby lodí, 4x oběd v místní restauraci na egyptské straně, vstupy na uvedený program, český a místní průvodce,  zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 6300,-.

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140 Kč/den

 

 

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

42 590,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář