Jóga v Maroku

Zážitkově relaxační pobyt v další z pohádkových destinací Tisíce a jedné noci.

Každé ráno si můžete dopřát hodinu jemně dynamické jógy pro obnovu energie. Večerní prodloužené lekce jsou rehabilitačně terapeutického charakteru, kdy během týdne postupně rozhýbeme a poznáme celé své tělo. Na konci večerních lekcí se zaměříme na zklidnění nervové soustavy pro klid a dobrý spánek.  V průběhu pobytu si osvojíte jedinečné techniky pro uvolnění stresu použitelné v každodenním životě.

Covid podmínky

Od 1.10.2022 bez podmínek pro očkované i neočkované

TERMÍN

27.4. – 4.5.2023

ZÁKLADNÍ INFO

  • Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře, na západě vlny Atlantského oceánu a  křižují jej pohoří Rif a Atlas.  Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary. Země nabízí nádherné výhledy, které  s  potěšením osobně objevíte. Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat, pestrým kaleidoskopem řady kultur a  křižovatkou mnoha civilizací –  od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel i storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, momentálně od 1.10.22 není podmínkou pro vstup do Maroka  očkování ani PCR testy, cestuje se zcela jako před pandemií covidu.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Maroku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si.

Vaše lektorka

Lucie Polesná

Lucie se zabývá převážně terapeutickou jógou, je několikanásobnou absolventkou kurzu jóga v rehabilitaci a dalších kurzů jógy pro zdravá záda.

Je výjimečná svým empatickým a respektujícím přístupem ke svým studentům. Vede lekce pro veřejnost, seniory, onkologické pacienty a věnuje se i individuální práci s klienty.

Autorka komplexního on-line kurzu Vědomá jóga a e-booku Jóga pro zdravá záda.

Všechny lekce respektují zdraví prospěšný pohyb a individuální cestu do pozic.

“Důležité pro mě je předat Vám radost z pohybu, tak aby Vás lekce bavily a zároveň Vám zprostředkovaly nové poznaní Vašeho těla a jeho možností.”

Den 01

Přílet do Maroka – Marrákeš

Let z Prahy do Marrákeše Air france s 1 přestupem v Paříži.

Během obou letů je podáváno občerstvení (jídlo, nápoje), zavazadla 23 kg.

Po příletu transfer na hotel v centru města Zalagh Kasbah 4*, večeře

Hotel, Dead Sea

Hotel Zalagh Kasbah 4*

Den 02

MARRÁKEŠ – prohlídka města

Snídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, které je nejnavštěvovanějším místem města, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě, vyzkoušeli  vůně tradičního koření, viděli fakíry a  kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.

Marrákeš – 2. noc hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 03

Výlet do pohoří Vysokého Atlasu – vodopády Ourika

Snídaně, odjezd do podhůří Vysokého Atlasu k vodopádům Ourika (cca 1 h z Marrákeše) s nádhernými výhledy a  lehkou turistickou cestou do hor za nejkrásnějšími vyhlídkami na divokou přírodu ( túra 2 h, sportovní boty, ne sandály). Možnost praxe jógy na horském platu. Odpoledne při zpáteční cestě zastávka na občerstvení –tradiční tajin a sladký čaj a v případě zájmu i ve výrobně tradičních koberců.

Návrat do Marrákeše – 3. noc, hotel Zalagh Kasbah 4*, večeře

Den 04

MARRÁKEŠ –  rozmazlování NEBO výlet do pouště AGAFAY

Snídaně v hotelu, po které navštívíme ikonickou zahradu Jardin Majorelle, druhé nejnavštěvovanější místo v Marrákeši. Zahrada byla darem Yves Saint Laurenta a je zde k vidění 300 druhů rostlin z 5 kontinentů. Odpoledne odpočinek pro tělo i duši v  hammamu při tradičním koupelovém rituálu, při kterém zapomenete na prostor a čas  nebo  doplňkový program:

Výlet do pouště Agafay – pouštní safari na čtyřkolkách a velbloudech, posezení s beduíny a tetování hennou, lekce cvičení se západem slunce, večeře.

Marrákeš –  4. noc hotel Zalagh Kasbah 4*

Den 05

ESSAOUIRA na břehu oceánu

Po snídani se vypravíme do města úžasných písečných pláží, surfařů a svobody – Essaouira.

Mořský vzduch, rybářské lodě a bílé domy s modrými dveřmi přitahují umělce, básníky a hudebníky už desítky let. Najdete zde řadu galerií, živou hudbu v barech a všude přítomné pouliční umění. Medina je nyní na seznamu světového dědictví UNESCO a historický přístav bude vašim cílem hlavně pokud máte rádi čerstvé speciality z ryb a mořských plodů. Z reality všedních dnů utečete na pláži Jimiho Hendrixe, užijete si nakupování a pohodu. Procházka města s průvodcem. Ubytování HOTEL Des Iles, večeře.

Ubytování, Hotel Les Iles Essaouira

HTL Les Iles 4*

Den 06

ESSAOUIRA – Val D´argan – olej a víno

Po snídani  volný den v Essaouira,  výlet na vinice Val d´Argan s ochutnávkou vín a návštěvou výrobny arganového oleje.

HOTEL Des Iles  2. noc, večeře

Den 07

ESSAOUIRA – relax

Po snídani  volný den v Essaouira, možnost projížďky na koních na pláži, lekce surfování, výlet lodí apod. HOTEL Des Iles 3. noc, večeře.

Den 08

Odlet do ČR s se zastávkou v Paříži

Po snídani transfer do Marrákeše, odlet v 10:20 – 14:40 Marrakech – Paris, 20:15 – 21:55 Paris – Praha

V případě plynulého letu bez zpoždění možnost návštěvy centra Paříže s naším průvodcem.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Marrákeš a zpět s Airfrance (zavazadla 8+23 kg, jídlo a nápoje na palubě), asistenční služby na letišti při odletu a příletu,   7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve 4* hotelích dle rozpisu s prostory pro ranní a večerní cvičení jógy, transfery klimatizovaným autobusem, zastávky a vstupy na uvedený program, česky mluvící průvodce.

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 8300,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 880,- Kč/os

Masáž v hammamu: 30 Euro

Program v poušti Agafay (čtyřkolky, velbloudi, občerstvení, tetování hennou), noc pouštní kemp : 110 Euro

Projížďka na koni – 1,5 hodiny Essaouira: 20 Euro

Kiting and surfování Essaouira – 4 hodiny: 60 Euro

Příměstský vlak z letiště do centra Paříže: 20 Euro (tam i zpět)

Plavba lodí po Seinně (1 h): 9 Euro

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20%,  doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

Obáváte se možného storna z Vaší strany (onemocnění, vážné osobní důvody atd)? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

33 590,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář