Zážitek ze dvou vodních pokladů – Rudé moře s klidnou hladinou a drobnými vlnkami, písečné pláže, barevný podmořský a městský život Aqaby a nejslanější moře na světě v nejnižším bodě na Zemi – Mrtvé moře, které vás nadchne svou jedinečností a léčivými účinky. Při cestě od jednoho moře k druhému navštívíte také Petru – růžové město uprostřed pouště postavené Nabatejci, které patří k moderním divům světa a strávíme noc v růžové poušti v beduínském kempu pod jasnými hvězdami.

TERMÍNY

25.03.- 01.04. 2022

ZÁKLADNÍ INFO

  • Jedete to zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie
  • Neřešíte visa – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, I storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, zatím platí povinnosti PCR testu při odletu pro očkované i neočkované. Pokud bude povinný  odletový test z Jordánska,  organizujeme jej s místní laboratoří – odběr na hotelovém pokoji den před odletem.
  • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování, vracíme peníze zpět.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Jordánsku vidět a zažít. Pro ty, kteří chtějí stihnout víc, je možnost dokoupit si výlety na místě.

CVIČENÍ

Jogová praxe pod vedením lektorky

Karma Yoga Veroniky Carmanové

Čas na sebe je  čas posvátný.

Naučme se věnovat si vědomou pozornost, rozmazlovat se dechem, našlapovat tiše, radovat se ze slunce, vyživovat se láskou a léčit se jógovou praxí.

Spolu s Vámi si plním sen o cestě k Mrtvému moři, do magické Petry a pouště plné hvězd.

Těším  se  na společná dobrodružství.

více o studiu www.karmayoga.cz

Den 01

Přílet do Jordánska

Odlet z Prahy, let 4 hodiny. Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři. Ubytování hotel Ramada 4* Dead Sea, večeře.

Hotel, Dead Sea

RAMADA RESORT BY WYNDHAM 4*

Den 02 – 04

Pobyt u Mrtvého moře

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe. Denně cvičení  dle rozpisu lektorky.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash a Ajloun, pouštní hrady, Petra, jeepy, pozorování hvězd ve Wadi Rum, potápění v Aqabě atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

Petra – Wadi Rum – noc s tradičním beduínským večerem a nocí pod hvězdami

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem nabatejské říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabataici, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty. Pro zájemce je k dispozici astrologická show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.  Ubytování pouštní kemp.

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP 4*

Den 06

Jeepy ve Wadi Rum –  Aqaba – Rudé moře

Po cvičení a  snídani okružní jízda  džípy 4×4 na 2 hodiny pouštním královstvím s těmi nejhezčími výhledy a zastávkami, co můžete mít.

Odpoledne  odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Den pro vás a koupání v Rudém moři. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Nabízí se i řada vodních sportů, půjčení motorového člunu, prohlídka historické části města i zábavné nakupování na místním trhu. Ubytování htl. Lacosta 4* v centru města. Součástí ubytování je i vstupenka na Berenice beach, kde jsou k dispozici lehátka, slunečníky, ručníky a také bazény se sladkou vodou.  Toto odpoledne doporučujeme věnovat městu a další den vyrazit na celý den na krásnou pláž.  Večeře.

Hotel, Aqaba

LACOSTA 4*

Den 07

Aqaba – Rudé moře

Po snídani si užijte den u Rudého moře – plavání, šnorchlování procházka v přístavu, plavba lodí s proskleným dnem, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě bude skvělým zakončením vaší poznávací cesty 2.noc Aqaba, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba – Praha (přímý let, 23kg zavazadla), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu (4x htl. Ramada 4* Mrtvé moře, 1x pouštní kemp, 2x htl. Lacosta 4* Aqaba včetně vstupu na Berenice beach), delegáta, návštěvu Petry s průvodcem a vstupem, 2-3 hodiny cvičení jógy denně, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 4 700,-.

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 800,- Kč/os.

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000 Kč, jinak 20% doplatek 4 týdny před odjezdem.
Každému klientovi je vystavena cestovní smlouva. Vše vyřídíme online, případně nás lze navštívit v kanceláři.

CENA

28 990,-

Nezávazná rezervace

Offline verze zájezdu