Pobytový zájezd s možností doplňkových výletů Vás zavede na ta nejkrásnější místa kouzelného ostrova vulkanického původu s rozmanitou a barevnou přírodou. Ostov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku, tak se mu často přezdívá. Madeira potěší milovníky turistiky i plážového odpočinku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Můžete vystoupat na Pico Arieiro, projdete se vavřínovými lesy, ochutnáte madeirské víno i místní rum a vykoupete se v lávových jezírcích. Dopřejete si odpočinek uprostřed čarokrásné přírody, kterou si zde užívala císařská habsburská rodina i koupání v místech, odkud vyplouval na své výpravy Kryštof Kolumbus.  Ostrov s vůní oceánu a tropických zahrad vás volá.

Ubytování je na celý týden  zajištěno ve 4* hotel SENTIDO GALOSOL  s polopenzí, na doplňkové výlety se bude vyjíždět.

Každé ráno a večer si můžete dopřát hodinu jógy pod vedením Zdeňky Struhovské.

TERMÍN

 15.11.-22.11.2024

Vaše lektorka

Zdeňka Struhovská

jsem vášnivou studentkou všeho, co se týká lidského těla. Mám za sebou více jak 30 let praxe vedení skupinových lekcí různých forem cvičení. Zabývala jsem se masážemi a pracovala jako instruktor fitness a výživový poradce. 10 let jsem vedla v Mostě velké sportovní centrum, které jsem vybudovala se svým prvním mužem.
V Mostě jsem před 6-ti lety otevřela jógové studio, které jsem nazvala Anahata jóga. Proč zrovna ANAHATA? Anahata je srdeční čakra, jejímž tématem je LÁSKA. Energetické centrum uprostřed našeho těla. Ze slova láska vychází LASKAvost. A tak mi dovolte citovat:
„Buďte LASKAví vždy, když je to možné. Vždy je to možné…“ Dalajláma
Jógu vnímám především jako cestu k sobě a její principy vnáším do svého každodenního života. Jóga může být i životní styl, který přináší jak flexibilitu, tak stabilitu, ale především SVOBODU.
Pojeď s námi na pobyt a poznej sebe sama při intenzivní praxi Iyengar jógy. Součástí lekcí bude pranayama i relaxace. Těším se na Tebe a na společné zážitky.
S LÁSKOU Zdeňka

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 01: Odlet z Prahy přímým letem do Funchalu, transfer na hotel,večeře

DEN 02 – 07: Pobyt v hotelu SENTIDO GALOSOL 4* s polopenzí , ranní a večerní jógová praxem, doplňkové výlety

DEN 08: Po snídani transfer na letiště, odlet přímým letem do Prahy

DOPLŇKOVÉ VÝLETY

Prohlídka Funchalu a botanická zahrada

| ½ denní prohlídka – 50 EURO , zahrnuje vstupy v ceně 16 Euro

Po snídani se vydáme směrem do centra Funchalu. Nejprve navštívíme Botanickou zahradu,  kde si můžete vychutnat vůni všech sezónních květin, tropických i subtropických rostlin a stromů. Následovat bude procházka historickým centrem města. Nesmíme vynechat nejstarší ulici ve Funchalu s názvem Santa Maria, kde místní umělci pomalovali dveře, místní trh, – Mercado dos Lavradores – kde kromě květin můžete vidět širokou nabídku ryb, zeleniny a exotických plodů. Po trhu navštívíme jednu z největších továren na výšivky, kde budete mít možnost vidět dokončování nádherných látek. Před návratem do hotelu uděláme poslední zastávku v Blandy’s Madeira Wine Lodge, abychom navštívili nejstarší madeirské vinařství na ostrově, prohlídka s průvodcem bude zakončena ochutnávkou madeirských vín. Návrat do hotelu, večeře.

Grand West Tour-Porto Moniz | Celodenní prohlídka –

50 EURO

Po snídani odjezd z Funchalu směrem na západní část ostrova. Projíždíme mezi kopci Estreito de Câmara de Lobos s rozsáhlými plochami vinic až na druhý nejvyšší mořský útes světa, mohutný Cabo Girão stojící 580 metrů nad mořem. Odtud se vydáme do vesnice Ribeira Brava na kávu a vyjedeme na náhorní plošinu Madeiry nazývanou Paul da Serra. Nesmíme vynechat mystický Fanal, který je součástí světového dědictví UNESCO, kde se projdeme na louce plné přes 600 let starých vavřínů. Následovat bude Porto Moniz s lávovými jezírky, kde je plánováno úžasné koupání. Odpoledne se vydáme do vesnice São Vicente s trasou přes Seixal s vodopády. Poslední zastávka bude v Câmara de Lobos, malebné rybářské vesnice a k vinicím, kde roste slavné víno Madeira.  Navrát do Funchalu. Večeře.

Eira do Serrado-Monte | ½ denní prohlídka   – 40 EURO   

Po snídani se vydáme směrem na PICO DOS BARCELOS, které se nachází cca 355 metrů nad mořem. Z této vyhlídky můžeme obdivovat úchvatný výhled na záliv a město Funchal a ostrovy Islas Desertas. Odtud se vydáme na EIRA DO SERRADO, jednoho z nejkrásnějších míst na Madeiře s dechberoucím výhledem na okolní hory a vesnici Curral das Freiras (Údolí jeptišek). V Údolí jeptišek najdete vesničku, kde se ukrývaly jeptišky před nájezdy pirátů. Poté se vydáme směrem do městské části  MONTE. Monte bylo posledním sídlem rakouského císaře Karla I., který byl po rozpadu Rakousko-Uherska nucen odejít do vyhnanství. Nachází se zde kostel sv. Monte, kde je císař pochován. MONTE je také dobře známé díky sáňkařské dráze. Dvoumístné proutěné sáně, které tlačí a řídí dva muži tradičně oblečeni do bílých bavlněných šatů a slaměného klobouku, jako brzdy používají specialní obuv. Cesta z kopce do Livramento trvá asi 10 minut na celkové trase 2 km (cena tohoto nezapomenutelného zážitku je 17,5 Euro a platí se na místě v hotovosti).  Návrat do hotelu.

Grand East Tour- vavřínové lesy – Santana | Celý den – 50 EURO

Po snídani se vydáme přes průsmyk Poiso do hor na Pico do Arieiro a pak do přírodní rezervace Ribeiro Frio, kde se nachází původní vegetace ostrova. Nenáročná túra vede voňavým vavřínovým lesem  k vyhlídce “Os Balcões”. Pokračujeme do vesnice  Santana, kde uvidíte pastevecké doškové chaloupky, které jsou extrémně fotogenické. Čas na oběd. Poté pojedeme kolem Orlí skály Penha de Águia do Porto da Cruz, centra pěstování cukrové třtiny. Přes průsmyk Portela se dostanete na jižní pobřeží a do Machica, nejstaršího města na ostrově, které si prohlídneme. V podvečer návrat do Funchalu a hotelu, večeře. Den zakončíme na nejvýchodnější části ostrova, na výběžku São Lourenzo.

LEVADA REFERTA | ½ denní prohlídka – 40 EURO

Po snídani se vypravíme na procházku okolo  levád. Levadas je řada kanálů vytesaných do skalních stěn, nesoucích vodu z hornatého severu na farmy a plantáže na jihu, z nichž nejstarší jsou již více než 500 let. Dnes je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí na ostrově. Naše fascinující procházka začíná a končí v Porto da Cruz, na severní straně ostrova. Jedná se o nenáročnou procházku cca 6 km – 2,5 h. Vede ovocnými sady a kolem zemědělských polí plných šťavnaté zeleniny a luštěnin. Většina plodin je pěstována  pro vlastní spotřebu místními farmáři, kteří velmi rádi sdílejí své zemědělské zkušenosti s návštěvníky. Na konci procházky se nachází místní bar, kde budete  pozváni k ochutnání typického nápoje zvaného “Poncha. Návrat do hotelu,večeře.

CENA ZAHRNUJE

Letenka Praha – Funchal a zpět, přímý let , zavazadla 8+ 20 kg

7 nocí  – hotel 4*, s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu

welcome drink portské víno při check in

služby českého delegáta

transfer z/do hotelu

12 hodin: ranní a večerní jógová praxe se Zdeňkou Struhovskou

zákonné pojištění CK

Název hotelu může být změněn dle finální velikosti skupiny, při zachování stejné kategorie, lokality a struktury služeb.

Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 320 Euro

Doplňkové výlety

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u poišťovny Arcus Solution.

CENA

28 990,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář