Pobytový zájezd s možností doplňkových výletů Vás zavede na ta nejkrásnější místa kouzelného ostrova vulkanického původu s rozmanitou a barevnou přírodou. Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku, tak se mu často přezdívá. Madeira potěší milovníky turistiky i plážového odpočinku. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Můžete vystoupat na Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy, ochutnáte madeirské víno i místní rum a vykoupete se v lávových jezírcích. Dopřejete si odpočinek uprostřed čarokrásné přírody, kterou si zde užívala císařská habsburská rodina i koupání v místech, odkud vyplouval na své výpravy Kryštof Kolumbus.  Ostrov s vůní oceánu a tropických zahrad vás volá.

Ubytování je na celý týden  zajištěno ve 4* hotel THE VIEWS OASIS  s polopenzí, na doplňkové výlety se bude vyjíždět hvězdicovitě.

Každé ráno a večer si můžete dopřát hodinu jógy pod vedením Daniely Zálešákové.

TERMÍN

 26.04.-03.05.2024

Vaše lektorka

Daniela Zálešáková

Moje cesta jógy začala už dávno, během studií na Amsterdamské divadelní škole i pražské HAMU. Nejprve byla součástí tréninků, ale pro mě dlouho jen jako doplněk k tenkrát zajímavějším způsobům pohybu – moderní i klasický tanec, akrobacie, flamenco…. Ovšem misky vah se spolu s věkem po celé
roky neúnavně přesouvaly, až jóga na plné čáře vyhrála a ovládla můj veškerý pohybový zájem. A nejen pohybový, neboť má schopnost měnit nás na všech úrovních.
Jógu učím od roku 2015, mé srdcovky jsou vinyasa flow a zdravá záda.
Plynulost a kreativita vinyasy mi naprosto učarovala, lekce mohou být od fyzicky náročných s dlouhými výdržemi až po jemné flow, mohou se kombinovat s různými tanečními a dechovými technikami, v ásanách hledáme svobodu a hravost.
Podobný způsob používám i v lekcích zdravých zad, kde jógu kombinuju s Kolářovou DNS a technikou prof. Feldenkraise, spolu s dalšími fyzioterapeutickými i principy.
V Domě jógy na pražském Andělu jsem jedním z pedagogů Akreditovaného instruktorského kurzu, vedu zde různé semináře a kurzy- DNS, Ashtanga, dechové techniky….
Pojďte se se mnou vydat na tuto překrásnou cestu, která nejenže nekončí, ale nikdy nepřestane naplňovat a fascinovat,  pokud jí to dovolíme, dokáže pozitivně zasahovat do všech aspektů našich životů.

Působení:

2015 instruktorský kurz v Power jóga Akademie
– instruktor jógy se specializací na zdravá záda s Anetou Královou
2016 Víkendové školy Adjustmenty v asanách – Ashtanga jóga, u mého
velkého učitele Ládi Pokorného v Ánanda Ashtanga Yoga Shala
2017 vyškolení a následná spolupráce s asociací CADJ Malá Jóga, která se stará o dětské onkologické pacienty ve FN Motol
2021 RYS 200 hours yoga Alliance training
2022 Certifikovaný trenér DNS profesora Koláře

Výběr ze seminářů a workshopů, které ovlivnily mou práci:

James Boag- celostní jóga
Ido Manor- Iyengar yoga,
Gregor Maehle – Ashtanga yoga
Arlyn Zones- Feldenkreise technique,
Aliza Steward -Feldenkreise technique
Suzi Tortora- Dance therapy
Lenka Oravcová – fyzio jóga
Aneta Králová – jóga s onkologickými pacienty

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 01: Odlet z Prahy přímým letem do Funchalu, transfer na hotel,večeře

DEN 02 – 07: Pobyt v hotelu VIEW OASSIS 4* s polopenzí , ranní a večerní jógová praxem, doplňkové výlety

DEN 08: Po snídani transfer na letiště, odlet přímým letem do Prahy

DOPLŇKOVÉ VÝLETY

Prohlídka Funchalu a botanická zahrada

| ½ denní prohlídka – 55 EURO 

Po snídani se vydáme směrem do centra Funchalu. Nejprve navštívíme místní trh, – Mercado dos Lavradores – kde kromě květin můžete vidět širokou nabídku ryb, zeleniny a exotických plodů. Po trhu navštívíme jednu z největších továren na výšivky, kde budete mít možnost vidět dokončování nádherných látek. Odtud se vydáme na okraj Funchalu do botanické zahrady, kde si můžete vychutnat všechny sezónní květiny, tropické a subtropické rostliny a stromy. Před návratem do hotelu uděláme poslední zastávku v Blandy’s Madeira Wine Lodges, abychom navštívili nejstarší madeirskou vinařskou chatu na ostrově, prohlídka s průvodcem bude zakončena ochutnávkou madeirských vín.

Grand West Tour-Porto Moniz | Celodenní prohlídka –

90 EURO

Po snídani odjezd z Funchalu do Câmara de Lobos, malebné rybářské vesnice a k vinicím kde roste slavné stolní víno Madeira. Poté pokračujeme v objevování ostrova průjezdem mezi kopci Estreito de Câmara de Lobos s rozsáhlými plochami vinic až na druhý nejvyšší mořský útes světa, mohutný Cabo Girão stojící 580 metrů nad mořem. Odtud se vydáme do vesnice Ribeira Brava na kávu a vyjedeme na nejvyšší náhorní plošinu Madeiry směrem k Paul da Serra až k belvederu s výhledem na Porto Moniz s lávovými jezírky, kde je plánováno úžasné koupání. Odpoledne se vydáme do vesnice São Vicente s trasou přes Seixal s nádhernými vodopády. Poslední perličkou dne bude vyhlídka Encumeada, odkud se pak vrátíme už zpět do Funchalu.

Eira do Serrado-Monte | ½ denní prohlídka   – 45 EURO   

Po snídani se vydáme směrem na PICO DOS BARCELOS, které se nachází cca 355 metrů nad mořem. Z této vyhlídky můžeme obdivovat úchvatný výhled na záliv a město Funchal a ostrovy . Odtud se vydáme do EIRA DO SERRADO, jednoho z nejkrásnějších míst na Madeiře s úchvatným výhledem na okolní hory a vesnici Curral das Freiras (Údolí jeptišek). V Údolí jeptišek najdete vesničku, kde se ukrývaly jeptišky před nájezdy pirátů. Poté se vydáme směrem do vesnice MONTE vysoko v horách. Monte bylo posledním sídlem rakouského císaře Karla I., který se rozhodl žít ve vyhnanství vynuceném pádem Rakouska-Uherska. Nachází se zde kostel sv. Monte, kde je císař pohřben. MONTE je také dobře známé díky sáňkařské dráze. Dvoumístné proutěné sáně kloužou na dřevěných bruslích, které tlačí a řídí dva muži tradičně oblečeni do bílých bavlněných šatů a slaměného klobouku, jako brzdy používali boty s gumovou podrážkou. Cesta z kopce do Livramenta trvá asi 10 minut na celkové trase 2 km (cena tohoto nezapomenutelného zážitku je 15 Euro a platí se na místě). Návrat do hotelu.

Grand East Tour- vavřínové lesy – Santana | Celý den – 90 EURO

Po snídani se vydáme přes průsmyk Poiso do hor na Pico do Arieiro a pak do přírodní rezervace Ribeiro Frio, kde se nachází původní vegetace ostrova. Nenáročná túra vede voňavým vavřínovým lesem k vyhlídce “Os Balcões”. Pokračujeme do vesnice Santana, kde uvidíte pastevecké doškové chaloupkami, které jsou extrémně fotogenické. Čas na oběd. Poté pojedeme kolem Orlí skály Penha de Águia do Porto da Cruz, centra pěstování cukrové třtiny. Přes průsmyk Portela se dostanete na jižní pobřeží a do Machica, nejstaršího města na ostrově, které se prohlídneme. V podvečer návrat do Funchalu a hotelu, večeře.

LEVADA REFERTA | ½ denní prohlídka – 35 EURO

Po snídani se vypravíme na sever ostrova, kde uvidíte levády. Levadas je řada kanálů vytesaných do skalních stěn, nesoucích vodu z hornatého severu na farmy a plantáže na jihu, z nichž nejstarší jsou již více než 500 let. Dnes je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí na ostrově. Naše fascinující procházka začíná a končí v Porto da Cruz, na severní straně ostrova. Jedná se o nenáročnou procházku cca 6 km – 2,5 h. Vede ovocnými sady a kolem zemědělských polí plných šťavnaté zeleniny a luštěnin. Většina plodin je pěstována pro vlastní spotřebu místními farmáři, kteří velmi rádi sdílejí své zemědělské zkušenosti s návštěvníky. Na konci procházky se nachází místní bar, kde budete pozváni k ochutnání typického nápoje zvaného “Poncha”.

CENA ZAHRNUJE

Letenka Praha – Funchal a zpět, přímý let , zavazadla 8+ 20 kg

7 nocí  – hotel 4*, s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu

welcome drink portské víno při check in

služby českého delegáta

transfer z/do hotelu

12 hodin: ranní a večerní jógová praxe s Danielou Zálešákovou.

zákonné pojištění CK

Název hotelu může být změněn dle finální velikosti skupiny, při zachování stejné kategorie, lokality a struktury služeb.

Cena nezahrnuje:

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 320 Euro

Příplatek za nápoje: 7 Euro denně

Doplňkové výlety

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u poišťovny Arcus Solution.

CENA

29 990,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář