Přírodní krásy malebných Azorských ostrovů ohromují i zkušené cestovatele. Čeká Vás dechberoucí síla oceánu, šťavnatá exotika v zelené krajině hor, kouřící sopečná jezera a bublající termální prameny. Do programu jsme zařadili nenáročné turistické trasy, které vás zavedou na ta nejpozoruhodnější místa. Ochutnáte taky skvělou místní kuchyni v rámci polopenze, kterou doplníme obědy v místních restauracích a zúčastnit se můžete výpravy za pozorováním delfínů a velryb.
V letních termínech se můžete těšit na hortenzie v plném květu a taky na všechny zajímavé informace, které vám podá naše znalá česká průvodkyně.

TERMÍN

26.09.- 03.10.2025

Vaše lektorka

Sandra Kapicz

Lektorka jógy, pilates, milovnice aerobiku a posilování. Vášnivá cestovatelka a potápěčka. Maminka malého mopslíka a bankéřka v korporátní firmě.
Mým životním cílem je mít úsměv od ucha k uchu za jakékoliv situace.
První rande s jógou jsem měla na nádherném a duchovním ostrově Bali. Můj Guru se mne snažil odpoutat od světa Evropy, od světa uspěchaného, od světa stresového. Po pár týdnech učení se mu to povedlo. Po návratu z Bali jsem si otevřela své jógové studio, kde jsem se snažila toto umění učit.
Jóga, dech, meditace je umění, které se stane citovou záležitostí.
Za východu či západu slunce se budeme oddávat krásám přírody a své duše.
Těším se na týden s Vámi, který budeme trávit aktivně, plni pohody a odpočinku.
Více také na
https://cs-cz.facebook.com/skapicz/

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

PŘÍLET NA AZORY

Odlet z ČR do Ponta Delgada, transfer na hotel, večeře.

Den 02

SETE CIDADES A ANANASOVÉ PLANTÁŽE

Náš první den zahájíme na nádherných vyhlídkách, kterým se portugalsky říká miradouros. První z nich se nazývá Miradouro Pico do Carvao, která nám nabídne výhled do širokého okolí na hory masivu Sete Cidades a také severní a jižní stranu ostrova.
Následovat bude populární Vista do Rei, u které se nachází opuštěný a mystický hotel Montemar. Tato vyhlídka se nachází v nadmořské výšce 550 m s výhledy na krásné zeleno-modré jezero. Při příznivém počasí se odtud pěšky vydáme až do srdce vesničky
Sete Cidades. Tento výlet je nenáročný a má 7 km. Vycházku ukončíme u kostelíku v centru vesnice. Čas na oběd. Autobusem pokračujeme a vyhlídku Mosteiros, známá díky svými skalnatými vodními bazénky, které vytvořila vychladlá a rychle ztvrdlá láva.
Den zakončíme návštěvou v ananasových sklenících. Návrat do hotelu, večeře.

Den 03

LAGOA DO FOGO, TERMÁLY A KERAMIKA

Denní program zahájíme návštěvou továrny na keramiku, kde milé dámy stále veškeré produkty vyrábí a malují ručně. Autobusem se vydáme dále na sever a zastavíme se na jedné z nejpopulárnějších pláží ostrova São Miguel. Pokračovat budeme do historického
městečka Ribeira Grande na severní části ostrova, čeká nás procházka města, ochutnávka místních likérů a návštěva muzea. Oběd ve výborné místní restauraci. Po obědě se vydáme na koupání do termálních jezírek Caldeira Velha. Krásným zakončením dnešního dne nám budou výhledy na úchvatné Lagoa do Fogo. Návrat do hotelu a večeře.

Den 04

FURNAS A ČAJOVÉ PLANTÁŽE

Den, který bude jiný než všechny ostatní. Čeká nás návštěva míst, kde to bude vysloveně bublat. Ráno pojedeme do bývalého hlavního města São Miguel, které se jmenuje Vila Franca Do Campo, kde se společně projdeme po přístavu a ochutnáme místní zákusek – Queijada do Morgado. Následuje již samotná část Furnas, kde jako první navštívíme nádhernou botanickou zahradu Terra Nostra, jejíž součástí je i termální bazén s teplotou vody 39ºC. Plavky s sebou. Poté budeme projíždět okolo jezera Furnas, u kterého si prohlédneme místní aktivní solfatány, díry v sopečné zemí, v které se vaří populární pokrm “cozido”, které později také v jedné z místních restaurací ochutnáme. Při návratu do hotelu ještě podíváme do evropské čajové plantáže GORREANA. Nahlédneme do výroby, ochutnáme čaje a budeme mít možnost si je i zakoupit. Den zakončíme úchvatnou vyhlídkou Santa Iria. Večeře.

Den 05

OSTROV TERCEIRA

Přelet na ostrov Terceira. Ubytování. Volné odpoledne, možnost fakultativního výletu za pozorováním velryb.

Den 06

MONTE BRASIL – ANGRA GUILHERME MONIZ

Začínáme nový den, na druhém ostrově Azorských ostrovů, kterému se přezdívá “největší evropská exotika”. Odjíždíme na poloostrov Monte Brasil, kde ze samotného vrcholu Pico das Cruzinhas uvidíme město Angra do Heroismo jako na dlani. Následně přejedeme ke druhému největšímu městu ostrova Praia da Vitoria. Horská cesta nás dovede na vyhlídku Serra do Cume s výhledem na ‘mozaiku’ zelených pastvin. Potom objevíme přírodní krásu jeskyně Algar do Carvao, která je propojena se sopkou Guilherme Moniz. Dále zastavíme ve vinařské oblasti Biscoitos s přírodními bazény z černé sopečné horniny. Návrat do hotelu bude lemovaný malebnými vesničkami. Večeře

Den 07

ANGRA – SAO MIGUEL

Dopolední procházka historickým centrem města Angra do Heroísmo, které je součástí světového dědictví UNESCO. Přelet na São Miguel. Ubytování, večeře.

Den 08

ODLET DO ČR

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Ponta Delgada a zpět, zavazadla 5+23 kg

Přelet z Ponta Delgada na ostrov Terceira

Služby českého průvodce

Vstupy na program (oběd Sete Cidades, Muzeum Ribeira Grande- 2 eura/os. ,termály Caldeira Velha- 10 euro/os. ,Terra Nostra Garden- 16 euro/os., Jeskyně Algar do Carvao- 10 euro/ os.)

7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 3-4* hotelu s polopenzí

Vstupy na uvedený program

Transfery klimatizovaným autobusem

Jógová praxe pod vedením Sandry Kapicz

Zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 8 950,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 160 Kč/den

Fakultativní výlet za velrybami (80 euro, plavba 3 hodiny)

Oběd v Ribeira Grande

Oběd Cozido

Ostatní příplatky: bakšišné (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 35 EUR/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

1. Záloha při rezervaci  do 31.08.2024: 1 000,- Kč , při přihlášení po 31.08.2024 1. záloha 6 000,- Kč

2. záloha 31.01.2025 10 000,- Kč

3. doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION.

CENA

54 990,-

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu