„Zlatá cesta Severu“ zahrnuje ta nejkrásnější místa jižního a středního Norska, při jejichž návštěvě se do Norska zamilujete. Navštívíte hlavní město Oslo, olympijský Lillehammer, národní parky a nevynecháme ani Bergen a největší náhorní plošinu Evropy Hardangervidda. V období, které pro cestu volíme, zažívá Norsko ty nejdelší dny, teploty se budou pohybovat kolem 15 -20°C.
Zájezd je koncipován jako poznávací s prostorem pro jógovou praxi, pro jejíž zázemí jsou v hotelích určené vnitřní prostory nebo
venkovní terasy. Ve dnech, kdy zůstáváme 2 noci na místě lze praktivoat 2 hodiny denně, ve dnech s delšími přejezdy doporučujeme zařadit pouze ranní jógovou praxi, aby skupina i v případě časové prodlevy (například z důvodu dopravní situace, plného trajektu atd) zůstala v klidu a užívala si cestu.

TERMÍN

 

01.07.-08.07.2025

 

Vaše lektorka jógy

Lucie Huříková

Provázím jógou, dechem, přítomností, meditací a poznáváním sebe sama v Čechách i po cestách v zahraničí do překrásných míst. Jógový pobyt je jeden z nejkrásnějších momentů, jaké si můžete nadělit, protože zážitek se v nás zapisuje hluboko a na odlehlejších místech se dokážeme vnímat pozorněji..

Čeká nás úchvatná a čistá příroda, neskutečné výhledy, ryzí vzduch i monumentální hory – proto i my půjdeme s jógou opravdu do hloubky. Využijeme benefitů ásanové praxe pokaždé tak, abychom se celistvě dotkli celého hormonálního systému a na nic se nezapomnělo. Uvědomíme si náš aktuální stav a budeme ho měnit i za pomocí dechu, dechových technik a pránájámy. Podpoříme naší mysl, aby rozehrála pestrou paletu pocitů radosti, spokojenosti, harmonie a klidu. A o co se ásany či pránájáma nestihla postarat, to doladíme večerní mantra meditací. Jste srdečně zváni k praxi na výjimečných místech..

Ranní lekce budou ve znamení rozproudění energie – vinyasové, dynamičtější. Večerní lekce budou o zastavení se a vstřebávání – jemná až jin jógová praxe s meditací. Udělejte si na sebe čas a vydejte se s námi na cestu k sobě.

Moc se na společné chvíle těším.

www.luciehurikova.cz

PROGRAM NAŠÍ CESTY

Den 01

PŘÍLET – LILLEHAMMER – RONDANE

odlet z ČR v dopoledních hodinách do Oslo (doba letu 2 h). Dále pokračujete k největšímu vnitrozemskému jezeru Mjøsa až pod skokanské můstky v olympijském městě Lillehammer.
Návštěva největšího norského skanzenu Maihaugen s více než 170 starými budovami z Gudbrandsdalenu a Lillehammeru, který poukazuje na venkovský život 19. století. Najdete zde vikingský kostel, horské farmy i výstavu věnovanou městskému životu. Odpoledne přejezd údolím Gudbrandsdalen kolem řeky Lågen do hotelu v horské vesnici Venabu. Místní hotel má skvělé zázemí pro jógovou praxi.

Jógová praxe: dnes bez jógy, příjezdový den

Den 02

NP RONDANE

Turistický výlet do horské krajiny nejstaršího národního parku Rondane. Jedná se o turistický terén s mnoha zaoblenými horskými vrcholy krajinou s jezery, možnost volby mezi kratším a delším okruhem (kratší je nenáročná,s vycházkou k vodopádu cca 3 hodiny).
Odpoledne pro zájemce výlet k řece Sjoa a možnost raftingu, který bude skvělým zážitkem i pro úplné začátečníky (výlet na 3-4 hodiny), večeře.

Jóga: ranní a večerní jógová praxe

Den 03

CESTA TROLŮ – GEIRANGER FJORD – STRYN

Odjezd údolím národního parku Romsdalen a Cestou trollů do ráje horolezců – Trollwall -což je jedna z nejstrmějších a nejobtížnějších horolezeckých stěn světa spadající kolmo dolů téměř do hloubky 1000 m, na kterou se my budeme s obdivem pouze dívat. Dále vystoupáme serpentýnami Trollstigen a na vyhlídku Stigrena a Cestou orlů přejedeme až do Geirangeru. Zde vás čeká ikonická plavba fjordem s jedinečnými výhledy až do Hellesyltu, kde mají místo kašny uprostřed města vodopád. Transfer do Strynu, ubytování.

Jógová praxe bude probíhát v místním jogové studiu a případě příjemného počasí v rododendronové zahradě. Večeře

Jóga: ranní jógová praxe

Den 04

 STRYN – LOEN – OLDEN

Odjezd k nejznámějšímu ledovci této oblasti Briksdalsbreen (Modrá šlehačka), procházka 2,5 km dlouhou cestou vedoucí k ledovcovému splazu.

Odpoledne volno na doplňkové aktivity – lanovka na vrchol Hovden – Loen Skylift , via ferata na ledovcové plato, zapůjčení kajaků, padleboardů nebo kola, plavba po fjordu motorovou lodí.
Bude vás to bavit. Večeře

Jóga: ranní a večerní jógová praxe

Den 05

BERGEN

Dnešní dopoledne bude bavit především obdivovatele technických dopravních staveb. Cesta do Bergenu zahrnuje průjezd dlouhými tunely, přes fascinující mosty i trajekt přes nejdelší norský fjord – Sognefjord. Do Bergenu přijedete v odpoledních hodinách a na město se pojedete podívat lanovkou z vrcholu Floyen. Dolů se vypravíte pěšky, protože je skvělé nahlédnout do místní architektury a vychutnat si atmosféru města. Ubytování, večeře

Jóga: ranní jógová praxe

Den 06

DALE – VORINGFOSSEN – HARDANGERVIDDA

Po snídani se budete věnovat Bergenu – nesmí chybět Unescem chráněné hansovní centrum Bryggen, ochutnáte speciality na trhu. Odjezd do Dale, kde se zastavíte krátce v továrně na norské svetry Dale Nordstrikk, odtud vystoupáte na největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a během cesty se zastavíte u impozantního vodopádu Voringsfossen.
Ubytování Ustdallen hotel, případně Vestlia hotel, večeře.

Jóga: ranní a večerní jógová praxe

Den 07

OSLO

Po snídani přejezd do hlavního města Oslo. Prohlídku zahájíme na poloostrově Bygdoy – návštěva muzea Kon-Tiki věnovaného norskému cestovateli Thoru Heyerdahlovi, který podnikl nyní již legendární plavbu přes Pacifik z Peru do Polynésie na člunu s balsového dřeva a prohlídka muzea Fram s vystavenou stejnojmennou lodí, která se proslavila díky expedicím Amundsena a Nansena na severní a jižní pól. Zastávka ve Frogner parku, který je zlatým hřebem sochařské výzdoby města. Významné dílo norského sochaře Gustava Vigelanda, čítající 650 postav zobrazující koloběh lidského života, vztahy mezi mužem a ženou a mezi rodiči a dětmi. Procházka centrem města, královský palác a radnice se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za mír (exteriéry). Volný čas, ubytování, večeře.

Jóga: ranní jógová praxe

Den 08

ODLET DO ČR

Snídaně, transfer na letiště cca 1 hodina, odlet do ČR

Jóga: ranní jógová praxe

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Oslo a zpět, přímý let (2 h), zavazadla 7+20 kg

transfery klimatizovaným busem

tunelné a mýtné poplatky

služby českého průvodce

7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí 3 a 4* hotely (snídaně bufet, večeře jsou obvykle 3chodové menu), možnost vegetariánské a veganské stravy

Vstupy na program (skanzen Maihaugen, lanovka na Floye -Bergen, Oslo – muzeum Fram a Kontiky)

2x místní trajekt (Linge- Eidsdal, Lavik – Oppedal)

Vyhlídková plavba po Geirangerfjordu

10 hodin jógové praxe

 

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 7 500,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140 Kč/den

Rafting na řece Sjoa: 450 NOK ( 900 Kč)

Výstup na ledovec Bodalsbreen, 3 h s průvodcem a vybavením

Plavba lodí po jezeře Lodalen ( Kjendalsboat)

Loen Skylift – lanovka na vyhlídku Hovden

PLATBA A STORNO

1. Záloha při rezervaci  do 30.09.2024: 1 500,- Kč , při přihlášení po 30.09.2024 1. záloha 5000,- Kč

2. záloha 30.01.2025 10 000,- Kč

3. doplatek 4 týdny před cestou.

Cestovní pojištění je splatné se zálohou zájezdu.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny ARCUS SOLUTION

CENA

36 990,-

Rezervace – mám zájem

Vyplňte formulář

Offline verze zájezdu