Pojďte  objevit krásy Jordánska. Budete cvičit jógu na magických místech, meditovat a ladit se na přítomný okamžik.
Poznáte skalní město Petra, které patří k 7 divům světa a budete se potápět v Rudém moři. Čeká Vás noc v růžové poušti Wadi Rum s jedinečným východem slunce, výborné zdravé jídlo  a týden nabitý zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

TERMÍN

17.10.-24.10.2025

ZÁKLADNÍ INFO

  • Jedete to zcela bezpečné laskavé země, která je známá svojí pohostinností, skvělou kuchyní, unikátními skvosty přírody a kultury lidské historie
  • Neřešíte visa – je v ceně, pouze je nutno mít cestovní pas min. 6 měsíců před ukončením platnosti.
  • Do destinace není potřeba speciální očkování, běžné evropské chování je standardní včetně oblékání.
  • Na místě je přítomen český delegát a česky mluvící průvodce
  • K dispozici je na místě lékař a nadstandardní lékařská péče.
  • Komplexní cestovní pojištění kryje všechny zdravotní komplikace včetně covidu před nebo během cesty, ztráty zavazadel, I storna zájezdu – pokud nemáte svoje pojištění, doporučujeme toto uzavřít při podpisu cestovní smlouvy. Spoluúčast při stornu zájezdu 20%.
  • Stravování je formou polopenze – bufet – pochutnají si i vegetariáni.
  • Podmínky pro vstup ohledně covidu pravidelně aktualizujeme, zatím platí, že vstup a pobyt v Jordánsku je zcela bez podmínek – tzn. bez testů  pro očkované i neočkované, v režimu stejně jako před pandemií.
  • Pokud by se extrémně změnily podmínky cestování (lockdown, karanténa), vracíme peníze zpět.
  • Uvedený program je vyváženou kombinací cvičení a toho, co byste měli v Jordánsku vidět a zažít. Cvičte, odpočívejte, užívejte si. Toužíte po poznání více míst? máte možnost dokoupit si výlety na místě.

Vaše lektorka

Lucie Červenková

Baví mě cestovat, volně se hýbat, lézt po horách, být v přírodě, obklopovat se blízkými lidmi, bavit se s nimi o smysluplných tématech, číst knihy, běhat, vařit a jíst. Ráda rozdávám nejenom skrze jógu dobrou náladu a radost.
Józe se věnuji přes deset let a čtvrtým rokem jí předávám dál. Obrovsky mě to baví a plní to mou dušičku radostí. Pro mě je nejvíc, když vidím ten rozdíl před lekcí a po ní. Když po lekci záříte jako sluníčka, když mluvíte klidněji a jste odpočatí. Když vnímám, jak se postupně uvolňujete a dovolujete si dýchat při lekci hlasitěji. To jsou pak ty střípky, které si přenášíme do běžného života, protože na podložce to všechno jen začíná. Dovolíme si být sami sebou, nacházíme klid i v koloně aut nebo ve frontě na poštu a radost a štěstí v každodenních maličkostech.
Více také na

Den 01

PŘÍLET DO JORDÁNSKA

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přímý let 4 hodiny (kabinové zavazadlo 7 kg, odbavené 20 kg). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři.
Ubytování hotel Grand East Dead Sea 4*, který má perfektní zázemí pro cvičení jógy i příjemný pobyt, případně hotel Ramada 4*.

Hotel, Dead Sea

Grand East Resort 4*

Den 02 – 04

POBYT U MRTVÉHO MOŘE

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, kteří si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe.  Denně cvičení dle rozpisu lektorky.

Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené DOPLŇKOVÉ VÝLETY: Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán, výlet do Ammanu – hl. město, Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo, Jerash, pozorování hvězd ve Wadi Rum, potápění v Aqabě atd. Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě, včetně úhrady.

Den 05

PETRA – WADI RUM – NOC V POUŠTI

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabatejci, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu. V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře (zábava není organizovaná, ale obvykle se tančí do pozdních hodin), kde zůstaneme přes noc.

Čeká vás noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd. Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budete chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na astronomickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy. Ubytování pouštní kemp (Zaweidah apod) standardní čtvercový stan – dvoulůžkový, panoramatické okno, koupelna, klimatizace (bublinový stan za příplatek).

Ubytování, Wadi Rum

WADI RUM DESERT CAMP

Den 06

JEEP TOUR WADI RUM – RUDÉ MOŘE

Jógová praxe při východu slunce v poušti bude předcházet výborné snídani a dále je připravena jeep tour, při které zažijete ty nejkrásnější výhledy na skalní útvary a romantickou pouštní krajinu při jízdě terénním autem. Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Ubytování htl. 4* Aqaba, Večeře.

Hotel, Aqaba

4* hotel Aqaba - Marina Plaza Tala Bay

Den 07

AQABA – RUDÉ MOŘE

Po snídani volný program a relaxace u Rudého moře, koupání v privátním plážovém resortu s plážovým servisem v ceně (lehátka, slunečníky, ručníky), možnost aktivit (potápění, šnorchlování, plavba lodí s proskleným dnem apod), procházka a nakupování na trhu ve městě, večeře.

Den 08

ODLET DO ČR

Snídaně, volné dopoledne, transfer na letiště, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

CENA ZAHRNUJE

Letenku – přímý let z Prahy a zpět (7+20kg zavazadla)

Jordánské VISA

Služby českého průvodce po celou dobu zájezdu

Dopravu klimatizovaným autobusem

7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu ( 4x Mrtvé moře, 1x pouštní kemp, 2x hotel Aqaba)

Vstup na privátní plážový resort v Aqabě s plážovým servisem

Vstup do Petry s výkladem průvodce v češtině

Jeep tour pouští Wadi Rum 2 hodiny

Jógová praxe pod vedením Lucie Červenkové

Zákonné pojištění CK

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 8 900,-

Komplexní cestovní pojištění  včetně storna zájezdu: 140 Kč/ den

Bublinový stan ve Wadi Rum: 2000,-Kč/os (dvoulůžkové)

Doplňkové výlety:

Jerash – antické archeologické naleziště – 100 USD
Amman – hlavní město – 80 USD
Bethany a Mt. Nebo – 80 USD
Pozorování hvězd v astronomickém cestru Wadi Rum – 35 USD
Potápění v Aqabě – 55 USD (ponor s lahví)

V případě změn podmínek cestování v souvislostí s pandemií Covid vracíme peníze ihned zpět

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění covid před nebo během cesty a storna zájezdu. CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CK si vyhrazuje možnost změny názvu hotelu s ohledem na velikost skupiny, při zachování lokality, kategorie a kvality služeb.

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 5 měsíců před cestou 5000,- Kč, jinak 9 000,- Kč,  doplatek 4 týdny před odjezdem.

Obáváte se možného storna z Vaší strany (onemocnění, vážné osobní důvody atd.) ? Pojistěte se komplexním cestovním pojištěním včetně storna zájezdu.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION,a.s.

CENA

39 890,-

děti do 2 let zdarma

REZERVOVAT

Offline verze zájezdu

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář