Maximální porce zážitků a poznávání kolébky naší civilizace při zájezdu do Jordánska a Egypta.

Zažijete dvě místa patřící k sedmi divům světa –  nabatejskou Petru i pyramidy v Gíze, vyzkoušíte si noc v poušti Wadi Rum, budete obdivovat pohoří Sinaj, vychutnáte si plavbu po Nilu s večeří a romantickou Káhiru plnou významných kulturních památek.

Zájezd doprovází odborný český průvodce a opět všechno důležité včetně všech vstupů na program či obědů  na egyptské straně máte již v ceně zájezdu.

TERMÍNY

12.05.-19.05.2023

22.09.-29.09.2023

06.10.-13.10.2023

 

 

 

Den 01

Přílet do Jordánska – Aqaba – Wadi Rum

Přímý let z Prahy do Aqaby 4  hodiny. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg a odbavené 23 kg. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do růžové pouště Wadi Rum, kde strávíte výjimečnou noc  pod jasnou hvězdnou oblohou. Ubytování v pouštním kempu, tradiční večeře zarb.

Ubytování je ve čtvercových stanech s klimatizací a koupelnou, bublinové stany za příplatek.

Den 02

Wadi Rum JEEP tour, Petra, Aqaba

Po snídani se vydáte na okružní jízdu jeepy 1,5 h romantickou pouštní krajinou s několika fotozastávkami a  dále bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Po prohlídce transfer do Aqaby, ubytování, večeře.

Den 03

Aqaba – trajektem do Egypta – horská oblast Wadi El Weshwashi – Nuweiba

Po snídani krátký transfer do přístavu Aqaba pro nalodění lodí na trajekt do egyptské Taby, plavba přes Aqabský záliv a transfer do hotelu v Nuweiba,  ubytování. Odpoledne vás čeká safari do Wadi El Weshwashi (40 minut džípem, poté 30 minut pěšky). Před miliony let zasáhly Wadi Al-Washwash silné přívalové deště, které zaplavily Velbloudí údolí na vrcholu horské sopečné oblasti a vytvořily tři půvabná jezera s celoročně teplou vodou. Nachází se zde i řada vzácných léčivých bylin v čele s nejznámější „Zujuh“ pro detoxikaci organizmu, a proto lidé z regionu často využívali jezera i k léčebným kůrám. Návrat do hotelu v Nuweiba, večeře.

Den 04

Pohoří Sinaj – Klášter Sv. Kateřiny – přejezd do Káhiry – plavba po Nilu s večeří a programem

Po brzké snídani (6:30) transfer do horské oblasti Vysokého Sinaje, kde navštívíme klášter Sv. Kateřiny, řecký ortodoxní kostel a olivové klášterní  zahrady. Dále náš čeká transfer ( 7-8 hodin) do Káhiry. Po příjezdu večerní plavba po Nilu s večeří a tradičním kulturním vystoupením. Ubytování Káhira.

Den 05

Gíza a Babylon

Po snídani vás náš přátelský odborný egyptologický průvodce doprovodí do oblasti pyramid v Gíze, která byla postavena před 4600 lety. Chufu, nástupce Sneferua, byl známý jako tyran a ve své aroganci se rozhodl mít hrobku, která byla větší a lepší než všechny ostatní. Najdete zde tři hlavní pyramidy. Velkou pyramidu postavil král Cheops (IV. dynastie). Druhou postavil král Chefren, syn Cheopse Pyramida a třetí pyramida byla postavena za vlády „Menkaury“, syna Chefrena. Tajemná sfinga s maskou Chephren a tělem lva stojí blízko stráže země faraonů. Sfinga a tři pyramidy jsou považován za jeden ze sedmi divů světa. Dále navštívíme egyptologické muzeum a část Káhiry, kde Římané postavili pevnost Babylon. Na troskách dvou věží  je postaven kostel P. Marie. Dále navštívíte Sv. Sergious, který je podle legendy  místem odpočinku svaté rodiny. Ubytování Káhira 2. noc.

Den 06

Káhira – Sinaj

Po snídani prohlídka muslimské části Káhiry s návštěvou Alabastrové mešity Mohammeda Ali a Saladinovy citadely, oběd v místní restauraci a přejezd zpět do Nuweiba – Sinaj. Ubytování Nuweiba, večeře.

Den 07

Relax u moře – Taba – Aqaba

Po snídani volné dopoledne na odpočinek a koupání u teplého moře s písčitými plážemi , odpoledne odjezd do Taby a trajektem do Aqaby. Ubytování, večeře.

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, volný čas,  odpoledne transfer na letiště ( 20 min), odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE

Letenku Praha – Aqaba a zpět, asistenční služby na letišti při odletu a příletu, jordánské a egyptské vízum, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelích s polopenzí (1x Wadi Rum pouštní kemp Zawaydah,  2x Aqaba hotel Lacosta  apod, 2x hotel Nuweiba – Nuweiba club apod, 2x Káhira hotel Oasis Pyramids apod ), transfery klimatizovaným autobusem + láhev vody, trajekty a plavba lodí s večeří, 5x oběd v místní restauraci na egyptské straně, všechny vstupy na uvedený program, český a místní průvodce, zákonné pojištění CK.

Můžete si připlatit:

Jednolůžkový pokoj: 6500,-.

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140 Kč/den

 

 

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

47 990,-

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář