Hledat to vznešené v sobě 
jóga, meditace a dech na energetických místech
Naše putování přes posvátná místa bude zasvěcené hledání a nacházení vlastní vznešenosti. Vynesení se vzhůru, narovnání se ve svém bytí, nadhledu, principu syntézy a napojení se na růžovo zlatý kód v sobě.
Budeme čerpat z krajin, které šeptají tajemství zasvěcení. Krajin, které nám připomenou, že nejsme jen bytost s určitým jménem, tělem a myslí. Že jsme mnohem, mnohem více. Jsme energetické bytosti nekonečného potenciálu. A o to nám společně půjde. Vzpomenout si, probudit se a žít život svých dětských snů.
Naše jógová praxe bude časově flexibilní, protože budeme na cestách a v módu objevování. Praktikovat budeme v různých časech a na různých místech. Součástí praxe bude práce s myslí během dne, během přesunů a na samotných místech, které společně navštívíme.

TERMÍN

 20.10. – 27.10.2023

Vaše lektorka

Judita Cristovam Berková

  • 950 hodin akreditovaného jógového vzdělání
  • Trenér licence A – nejvyšší možné jógové vzdělání uznávané po celém světě
  • 3 roky studium Jógové filosofie a jógové terapie na UK
  • Jógu praktikuje od roku 2010
  • Jógu vyučuje od roku 2014
  • Pořádá jógové pobyty po celém světě od roku 2018
  • Autorka knih: Poselství ásan (2019) a Jak se sledují znamení – příručka Čarodějky světla (2023)
Judita Berková
 
YOGA LIFE HAPPY LIFE
JÓGOVÉ ŠATY

Den 01

Přílet do Jordánska – Aqaba –  Wadi Rum – noc v poušti

Přímý let z Prahy do Aqaby 4  hodiny. V ceně letu je kabinové zavazadlo 8 kg , odbavené 23 kg a nealko nápoje. Po přistání a vyřízení vstupních formalit transfer do poušte  Wadi Rum, kde zažijete parádní jeep tour zakončené romatickým západem slunce.

Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v pouštním tichu pod tisíci jasných hvězd jedním z nejsilnějších zážitků vaší cesty.

Ubytování pouní kemp, standardní čtvercové stany ( s panoramatickým oknem, klimatizací, koupelnou a WC) , bublinové stany za doplatek.

Jóga: V den příjezdu jógová praxe není.

Den 02

Petra – Mrtvé moře

Po snídani bude den patřit návštěvě velkolepého tajemného skalního města Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy.

Po prohlídce Petry se vydáme k Mrtvému moři vstříc dalším zážitkům, večeře během transferu.

Jóga: 6:30 – 7:00  Meditace při východu slunce v Růžové poušti, Meditace Slunečního kódu

Záměr pro celý den: Nadnášet se ve vznešeném narovnání

Den 03

Nazareth – Cana – Tiberias

Po jóvé praxi a snídani   přejezd od Mrtvého moře na hranice a po vyřízení vstupních formalit přejezd do Izraele/Palestiny.  Cíl dnešního dne je Nazareth, cestou návštěva Kány, kde Ježíš vykonal svůj první zázrak „proměny vody ve víno“. V Nazarethu, kde Ježíš strávil své dětství a žil s Josefem a Marií , navštívíte kostel Zvěstování  – zvěstování anděla Gabriela Panně Marii blížícího se zrození z panny  a Mariinu studnu. Ubytování Tiberias, večeře

Jóga: 7:30 – 8:30 Ranní jógová praxe Vznešenost je má přirozenost – princip pozvednutí energie vzhůru, odlehčení kloubů a vznešené myšlenky

Záměr pro celý den: Trénink výběru myšlenkových obsahů

19:00 – 20:00 Večerní jóga plynutí, uvolnění a odevzdání se do pohybu a meditace napojení se na své prozářené, osvícené já

Den 04

Mt. Tabor, Galilejské jezero, Tabgha, řeka Jordán, Bethlehem

Po snídani zavítáte do baziliky Sv. Proměnění Páně na vrcholu hory Tabor. Dále navštívíte Kafarnaum, kde žil Ježíš a zázračně uzdravoval nemocné. Vychutnáte si projížďku  tradiční lodí po Galilejském jezeře  a  návštěvu  kostela Blahoslavenství – Rozmnožení chlebů a ryb  v Tabgha. Den zakončíte u řeky Jordán, kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem.  Pokud se cítíte na vykonání rituálu ponoření a křtu, je možné jej absolvovat.  Ubytování v Bethlehemě (na 3 noci),  večeře.

Jóga: 7:30 – 8:30 Ranní jemné probuzení 5 těl a meditace principu blaženosti

Záměr pro celý den: Trénink intuice

Vědomé napojení se na energetické místo a meditace zázraků u Galilejského jezera (10-20 minut)

19:00 – 20:00 Večerní jógová praxe zprůchodňování energetických drah a meditace Slunečního kódu 2

Den 05

Bethlehem – Olivová hora – Getsemanská zahrada – Zion

Po snídani se vydáme na vrchol Olivové hory  – návštěva kostela Pater Noster – místa Na nebevstoupení, odkud je mimo jiné i nádherný výhled na celé město. Dále se vydáte do Dominos Flevit, kde Ježíš plakal pro Jeruzalém a ulicí Květné neděle pokračujete k návštěvě kostela Kostela všech národů.  Projdete se  Getsemanskou zahradou a navštívíte hrob Panny Marie. Dále návštěva hory Zion, Upper Room a Dormition Abbey. Zastavíte se také u  hrobu krále Davida  a den zakončete  návštěvou kostela Narození Páně a Pastýřského pole. Návrat do hotelu, večeře

Jóga: 7:30 – 8:30 Ranní jóga důstojného, odvážného bojovníka

Záměr pro celý den: Strach je zabiják mysli, nesmím se bát (Frank Herbert)

Vědomé napojení se na energetické místo a meditace odvahy na Olivové hoře  (10-20 minut)

Den 06

Jeruzalem –  Jericho – Mrtvé moře

Po snídani si prohlédnete Staré město Jeruzalém, které je na seznamu světového dědictví UNESCO.  Staré Město je domovem několika míst velkého náboženského významu, včetně Chrámové hory a její západní zdi pro Židy, kostela Božího hrobu pro křesťany a Skalního dómu a mešity al-Aksá pro muslimy. Projdete se po Via Dolorosa (Cesta smutku), která je tradičně přijímána jako poslední Ježíšova stezka.  Vydáte se po 14 křížových cestách na Golgotu, místo, kde byl Ježíš ukřižován.  Posledních 5 křížových cest je uvnitř kostela Božího hrobu viditelných již z dálky s typickými  dvěma stříbrnými kupolemi.  Navštívíte Cenacle – místnost Poslední večeře,  Skalní dóm a  poté pokračujete až do židovské čtvrti ke  Zdi nářků, která je nejposvátnějším místem židovského náboženství. Dále nás čeká Jericho – nejstarší město Svaté země se zastávkou u letité smokvově – “Stromu života”, kam vyšplhal Zachariáš, aby vyhlížel příchod Ježíše.

Z Jericha odjezd na hranice s Jordánskem a po vyřízení formalit  ubytování u Mrtvého moře,  večeře.

Jóga: 7:30 – 8:30 Jóga rozlišování, co je věčné a co je pomíjivé a meditace Pouštění se větve

Záměr pro celý den: Jsem tady na návštěvě

Den 07

Mrtvé moře  – Petra by night – Aqaba

Po snídani čas na odpčinek a jedinečnou koupel v Mrtvém moři, kdy minerály nasytí vaši pokožku a odpočinete si při levitaci v nejslanější vodě světa. Odpoledne odjezd do Wadi Musa, kde si dáme dobrou večeři a dokončíme prohlídku Petry  romantickou procházkou k Pokladnici osvětlené tisíci svíček. Po programu transfer do Aqaby, ubytování v hotelu Oryx  ve městě v blízkosti nádherné pláže Saraya beach.

Jóga: 7:30 – 8:30 Jógová praxe: Pohled za oponu fyzického těla

Záměr pro celý den: Jsem si vědoma zázraků

Den 08

Odlet do ČR

Snídaně, volné dopoledne pro návštěvu Aqaby a koupání v Rudém moři, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

Jóga: 7:30 – 8:30 Ranní jógová praxe: Nácházím ono Vznešené v sobě i všude okolo sebe (I am the Power of the Universe)

Záměr pro celý den: Jsem prostředník života

CENA ZAHRNUJE

Asistenční služby na letišti při odletu a příletu, jordánské a izraelské viza, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelích s polopenzí  1x Wadi Rum pouštní kemp,  2 x Mrtvé moře, 1x  Tiberias, 2x Bethlehem, 1x Aqaba) , transfery klimatizovaným autobusem,  česky mluvící průvodce, vstupy na uvedený program ( jeep tour v poušti, Petra, Petra by night, plavba po Galilejském jezeře, vstupy do obejktů památek a v programu zmíněných míst, plážový servis Mrtvé moře a Aqaba), zákonné pojištění CK, program s jógovou praxí Judity C. Berkové

LETENKA

Praha – Aqaba a zpět přímým letem ( 4 h) se Smartwings , odlet v 8:00 h – návrat ve 20:00 h, zavazadla 8+ 23 kg , cena 12 000 Kč

 

Můžete si připlatit

Jednolůžkový pokoj: 8500,-

Bublinový stan: 2000,-Kč/os

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140 Kč/ denně (AXA)

Ostatní příplatky: bakšišké (spropitné místním průvodcům a řidičům) : 20 USD/ celý pobyt

PLATBA A STORNO

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

Pokud se obáváte možných změn z vaší strany, doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Ck je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s.

CENA

33 490,-Kč

+ letenka: 12 000,- Kč

Nezávazná rezervace
vyplňte formulář